Reklama

akne

Návštěvník (Čt, 17. 5. 2001 - 14:05)

Chtěl bych poprosit o radu. Bojuji s akné už docela dlouho a moc se mi nedaří se toho zbavit. Netrpím tím že by se mi dělali velké boláky, spíše menší pupínky, ale zato ve velké míře, zejména na bradě a na nosu. Mám tyto místa celá zarudlá. Vyzkoušel už jsem spoustu čistících vodiček a mastiček, ale žádné zlepšení. Díky.

Návštěvník (Út, 15. 5. 2001 - 17:05)

Ak mozem, poradim. V prvom rade je velmi dolezita strava. U niekoho viac u niekoho menej. V kazdom pripade je dolezity dostatok vytaminov (ovocie, zelenina, tabletky). Potom je dolezite jest lahko stravitelne jedlo, aby vam dlho nelezalo v zaludku a crevach. Potom sa do krvi dostavaju latky, ktore sposobuju akne. Takze najlebsia je vegetarianska strava. Alebo aspon obmedzenie masovych vyrobkov (hlavne udenych), mlieka (u niekoho prave mlieko moze sposobovat akne), sladkosti... Verte mi, ze ked sa clovek preorientuje na vegetariansku stravu, tak jeho povodne navyky mu uz chybat nebudu. Ja napriklad vobec netuzim po sladkostiach. A to som ich pred tym jedol dost. Na osetrovanie pokozky je dobry RSB lieh, nechtikova (mesickova) mast a bylinkove mydlo. Vnutorne na precistenie organizmu zihlavovy caj (0,5l den)a nejake tie vytaminy (B,A,E). Toto by malo pomahat aj na tazsie formy akne. Caute

Návštěvník (Ne, 13. 5. 2001 - 14:05)

Vím, že je těžké s "nípáním" boláčků najednou přestat, tak se ale alespoň snaž po každém Tvém nípacím zákroku postižené místo hned vydezinfikovat. Třeba čajovníkovým olejíčkem nebo nějakým přípravkem na intenzivní ošetření akné.

Návštěvník (Ne, 13. 5. 2001 - 10:05)

Ahoj všichni se mnou soucítící, asi víte co mne trápí a proč sem píšu, mám však jeden problém, který zde neuvádí žádný z vás: dělám modelku a kvůli zhoubným akné nemůžu pracovat už skoro rok. A nejhorší na tom všem je, že jsem si celý proces uzdravování zpomalila vlastní vinou. Jakmile se totiž objeví sebemenší pupínek, jak už na obličeji, či někde na těle, mám silnou tendenci jej nejakým způsobem zahubit - vymáčknout. A takhle to trvá zhruba víceméně už skoro rok. To způsobuje, že mám na ložiscích drobné stroupečky, které nevypadají zrovna moc přitažlivě. Velmi smutné je, že se teď blíží léto a já to nemůžu jen tak rychle odstranit...Nejpříjemná překážka však v tomto sebedestruktivním procesu je, že já jsem si na to "hnípání" už tak navykla, že je to pro mě stejný zlozvyk, jako když si někdo pravidělně kouše nehty. Máte pro mě nějakou osvědčenou radu ( prosím neříkejte, že mám jít kvůli tomu k psychologovi )?

Návštěvník (Ne, 13. 5. 2001 - 10:05)

Ahoj všichni se mnou soucítící, asi víte co mne trápí a proč sem píšu, mám však jeden problém, který zde neuvádí žádný z vás: dělám modelku a kvůli zhoubným akné nemůžu pracfovat už skoro rok. A nejhorší na tom všem je, že jsem si celý proces uzdravování asi způsobila možná taky sama. Jakmile se totiž objeví sebemenší pupínek, jak už na obličeji, či někde na těle, mám silnou tendenci jej nejakým způsobem zahubit - vymáčknout. A takhle to trvá zhruba víceméně už skoro ten rok. to způsobuje, že mám na ložiscích drobné stroupečky, které nevypadají zrovna moc přitažlivě. Velmi smutné je, že se teď blíží léto a já to nemůžu jen tak rychle odstranit...Nejpříjemná překážka však v tomto sebedestruktivním procesu je, že já jsem si na to "hnípání" už tak navykla, že je to pro mě stejný zlozvyk, jako když si někdo pravidělně kouše nehty. Máta pro mě nějakou osvědčenou radu ( prosím neříkejte, že mám jít kvůli tomu k psychologovi )?

Návštěvník (St, 9. 5. 2001 - 13:05)

Jestliže je akné zapříčiněno především hormonální disbalancí, nebylo by dobré hledat jeho léčbu v nějaké hormonální úpravě? Dívkám přece většinou pomáhá hormnální antikoncepce. Proč se také něco takového nedává klukům(nemyslým antikoncepci). Nejsem v tomto oboru nikterak vzdělán, ale nemá akné něco společnýho s aromatizací testosteronu, nebo nabytkem estrogenu v těle(u mužů)?

Návštěvník (Čt, 3. 5. 2001 - 15:05)

jo souhlasím, a milá Markéto proč nám rovnou nenapíšeš jak se to tonikum jmenuje, myslím že sem do doktorky si navzájem vyměnujeme názory a zkušenosti, tak to snad není problém to sem už napsat, když je to takový zázrak. Nebo si přeješ aby jsme tě o to každý zvlášt prosili?

Návštěvník (Čt, 3. 5. 2001 - 11:05)

Myslim si, ze zadna vodicka, o ktere Marketa pise nemuze akne zastavit, akne je totiz 100% otazkou stravy a psychicke stranky jednotlivce, o cemz jsem se presvedcil i ja. Zacal jsem zdrave jist a vest psychicky vyrovnany zpusob zivota. Vysledky se pak po zasluze dostavily. Sice ne hned, ale az po ociste celeho tela. Ted se citim vyborne...Chce to mit jen silnou vuli. Diky ni uz vubec nemusim jist cokoladu, nebo pit kafe, a vubec, na sladke chut proste nemam.Jakakoliv cistici voda, ci pudr tedy muze pomoc lecit důsledek akne, ale pricinu nikdy nevyleci, Marketo!!!

Návštěvník (Pá, 27. 4. 2001 - 20:04)

Ahoj všem co máte problémy s akné nebo nějaké jiné problémy s pletí. Mám pro Vás "zázrak" !!! Jasně, že to zázrak není, ale mě to vážně pomohlo. Je mi 25 a mám ročního synka, měla jsem pocit, že snad mám věčnou pubertu a najednou ejhle narazila jsem na onen výrobek, který mi velice rychle a účinně pohohl. Každá kosmetička nebo lékař Vám řeknou, že velmi záleží na tom co jíte, tudíž na výživě. Ale přestat jíst třeba čokoládu, nedat si kafe nebo něco mňam je asi pro každého problém.Také chemické léky, které užíváme zanechají v těle spoustu škodlivim, které se odrazí na naší pleti. Výživa kterou Vám nabízím je přírodní bylinné tonikum, které pročistí oganizmus a Vaši pleť. Pokud se chcete informovat víc napište mi.m_kili"post.cz

Návštěvník (St, 25. 4. 2001 - 12:04)

To s tou Jarischovou vodou je fakt divny. Pouzivam ji asi 3 tydny a je to lepsi nez driv. Pritom z farmaceutickeho hlediska tam je jenom cistena voda, glycerol a kyselina borita..Ze by to byl fakt zazrak????Urcite to zkuste!!

Návštěvník (Po, 23. 4. 2001 - 19:04)

Před týdnem a 2 dny jsem přešel na zdravější stravu (žádné bílé pečivo, smažená jídla, sladké limo a vůbec všechno sladké, tučné a mastné; naopak jíst ovoce, zeleninu, hotovky, těstoviny,...) a záda se mi zlepšily. Sice mám na nich ještě pupínky, ale boláky zmizly. Bohužel obličej je stále stejně hrozný, ačkoliv používám často Jarischovu vodu, citrónovou masáž a ráno jablečný ocet, na něm se mi objevují další pupínky a nepříjemné boláky. Zkusím vydržet a průběžně informovat o výsledcích :)

Návštěvník (Ne, 22. 4. 2001 - 11:04)

Akne mi zacalo asi mezi 14 a 15 rokem. Bylo to opravdu dost vážné. První zimu to bylo asi nejhorší. Druhou zimu jsem bral antibiotikum (tetracyklin), což mi pomohlo a odstranilo asi 95 procent těch ošklivých věcí. Ale na jaře sem měl sníženou imunitu - málo bílých krvinek. Vše spravil vitamín B. A nyní mám imunitu opět v pořádku. Je mi nyní 18 a poslední zimu jsem přežil bez jakéhokoli léku. Používám dětský zásip se SEPTONEXEM, který doporučuju každému. Hodně štěstí všem.

Návštěvník (St, 18. 4. 2001 - 15:04)

na obličeji akné moc nemám je sem tam občas, ale ted se mi hrozně obsipaly záda, těma bolestivýma bolákama, je to hrůza, hlavně ramena, taky to dost bolí, třeba i pod ramínkem podprsenky, nejhorší je že si dělám klistýr na pročištění střev a stejně nic nepomáhá, napište ještě své zkušenosti, stydím se jít i na bazén. Sona

Návštěvník (Po, 16. 4. 2001 - 21:04)

Akne na zádech souvisí velmi často se zanesenými střevy. Úprava životosprávy, pročištění střev (např. yuccou nebo protikvasinkovou sadou) a obnova střevní mikroflóry je nutností.

Návštěvník (Út, 10. 4. 2001 - 19:04)

Dozvídám se tu zajímavé věci. :) Nikdy jsem neslyšel, že akné souvisí s jídlem nebo stresem. A to chodím pravidelně k doktorce (ne k té na tomto serveru:) nechat si předepisovat různé mastě a vody, protože všechny komerční přípravky jsem vyzkoušel, a ani ťuk. Občas něco pomůže na pár dnů či týdnů, ale po delším užívání se akné zase vrátí a naopak je to horší než předtím. Tak zkusim ty citrony, kopřivy a Jarischovu vodu. Snad akné někdy porazim :) Avšak na zádech se mi dělají nepříjemné boláky a mám problém se třeba opřít nebo si lehnout. Jinak dik

Návštěvník (Po, 9. 4. 2001 - 21:04)

Akne ma trapi uz dlho (xicht, chrbat). Vyskusal som vsetky masticky a vodicky. Nic nepomohlo. Teraz mi krcna povedala, ze mam skarede krcne mandle - ze by mali ist von. A ze to moze byt aj z toho. Mam ale astmu, zevraj potom mi mandle vybrat nemozu. Ako sa mam teda liecit? Co mam robit?

Návštěvník (So, 31. 3. 2001 - 09:03)

Jeste bych se rada zminila o koznich lekarich. V zadnem pripade jejich praci nechci schazovat,ale navstvivila jsem jich nekolik a kazda mi jen dala nejakou mast a vic se se mnou nebavila. O tom,ze akne muze souviset se spatnou stravou jsem poprve cetla v knize od Mudr. Jonase-AKNE a ted tady na doktorce.cz a jsem prekvapena,ze mne s tim nikdy nikdo neseznamil.

Návštěvník (So, 31. 3. 2001 - 09:03)

Je mi 23.let a uz od pubrty mne trapilo akne. Nikdy mi nic nepomohlo,ale dostala se mi do ruky kniha AKNE od Mudr.JONASE a myslim,ze by si ji kazdy mel precist. Radikalne jsem zmenila svoji zivotospravu a jidelnicek a musim rict,ze mne ucinky velmi prekvapili. Plet jeste nemam uplne cistou,ale je rozhodne mnohem lepsi. (pro info: na zdravou stravu jsem presla asi pred 3.tydny) tzn.,ze predpokladam,ze se mi jednou uplne vycisti. Prusvih nastal,kdyz jsem pro jistotu sla za kozarkou,ktera mi tento zpusob stravovani schvalila a pro jistotu mi dala Zineryt. Cela tvar mne palila nepretrzite 24.hodin,byla uplne opuchla. Asi alergie,nevim.Je to mozny? Radeji se budu spolehat na svuj zpusob,ktery mi take jediny pomohl.

Návštěvník (St, 28. 3. 2001 - 15:03)

Nečetla jsem všechny příspěvky,ale přesto bych napsala některé zkušenosti.Myslím že to není přímo pro těžké akné,ale pro špatnou pleť určitě.Denně jsem pila čaj z kopřiv cca 5 litru a po měsíči jsem měla krásnou pleť bez pupínku.Můžete to vyzkoušet.Není to finančně náročné a když nic,tak Vám to alespoň pročistí tělo.

Návštěvník (St, 28. 3. 2001 - 12:03)

Ludia, ako je to mozne, ze moje kamaratky stale fajcia, popijaju alkohol, beru antikoncepciu, napchavaju sa hamburgermi a piju colu a pritom maju tvar ako z katalogu. Nie celkom by som uplne verila precisteniu organizmu, ked tak crevnej sprche, ale nemyslite si, ze ked budete pol roka na zelenine a ciernom pecive, tak problem zmizne, akne je predovsetkym ovplyvnene hormonmi v tele a stresom. Co tak starat sa o plet od utleho detstva, obliekat si len cistu bavlnu, stravovat sa stríedmo a pouzivat dobru kozmetiku, mne sa osvedcilo vsetko tak do 200 korun. Krem 170,- , pletova voda 170,- pletova maska 170,-. Antikoncepcia moze pomoct ale aj nemusi. Cim viac si budete do pleti zasahovat, tym vacsie akne Vas postihne. Takze odporucam :1. Najst si vybornu kozmeticku, pravidelne ju navstevovat, 2x mesacne na dokladne precistenie pleti.2. Jest uplne normalne a zdravo. 3. Nepodliehat stresu, minuly tyzden som prezivala v praci hrozny stres a doteraz mam podkozne bolave pupaky, je to urcite z nervov a zimy.4. Nechytat si plet so spinavymi rukami.5. Masaz citronovou stavou.6. Umyvanie tvare skoro horucou vodou, dezinfikuje pory a studena ich stahuje.7. Nedam dopustit na ozonizer, najnovsie ho kozmeticky nahradzuju laserom, ale myslim, ze ozonizer je jednicka. Pricinou akne su totiz stafylokoky, ktore sa vytvaraju v podkoznej vrstve a nema s tym nic ani strava ani kozmetika.Ozonizer vytvara v pleti aktivny kyslik, precistuje pory a zabranujue zapalom. Najlepsie je ked sa pouziva kazdy den 5-10 minut aspon 14 dni. Myslim, ze ho ponuka Dr. Streda na domace pouzitie, ale nemam s nim skusenosti. Myslim, ze liecba ozonizerom pomoze kazdemu s akne a na jazvy po akne je to rozhodne laser.

Reklama

Přidat komentář