Reklama

akne

Návštěvník (Po, 30. 7. 2001 - 19:07)

Ráda bych se zeptala paní doktorky, co si myslí o tom, že mořská voda má blahodárný vliv při léčbě akné. Jak moc je to pravda a jaké zásady při pobytu u moře dodržovat? Mám totiž strach, že při používání opalovacích krémů, které jsou mastné se stav mé pokožky zhorší. Děkuji za brzkou odpověď

Návštěvník (Pá, 27. 7. 2001 - 13:07)

Mne Diane predepsal doktor jako ani ne hormonal.antikoncepci,ale pripravek na lecbu akne.A vysledek zadny.

Návštěvník (Út, 24. 7. 2001 - 20:07)

Je mi 22 let a problémy s akné (obličej, záda, částečně hrudník) mám již od 13. Za tu dobu jsem vyzkoušel ledacos, od klasiky jako je OXY, přes specializovaná soukromá kožní pracoviště, přes celostní medicínu (kvasinky, EAV, diety, strava, mikroflóra, atd.), Zineryt, přírodní kosmetiku, ... Žádný z uvedených způsobů léčby nebyl příliš účinný. S klasickými kožními lékaři mám naprosto otřesné zkušenosti. Naprosto je nezajímají problémy pacienta ! Jediné co pomohlo, byla psychoterapie, která mi pomohla mít rád sám sebe, bez ohledu na to jak vypadám, nebo snad právě proto jak vypadám. Přestože akné nezmízelo, získal jsem úctu sám k sobě, "dovolil" jsem si mít rád sám sebe a také ostatní. Věřte mi, je mi líp.

Návštěvník (Út, 24. 7. 2001 - 19:07)

Vážena paní doktorko, je mi 26 let, s akné mám problémy již od svých 14cti. Pomocí Zinerytu se mi jej podařilo zredukovat na únosnou míru na obličeji, neplatí to však pro hruď a záda, kde mi zůstávají ač nehmatatelné, přesto však zřetelně viditelné jizvy. Za poslední rok se můj stav dále zhoršil, když se mi akné rozšířilo na paže, dolní část zad a drobné pupínky se mi dělají i na břiše. Aby toho nebylo dost, od dětství mám vyrážku také v oblasti hýždí, která je viditelně horší večer (zřejmě na to má vliv mé "sedavé" zaměstnání).Akné pro mne není záležitost jenom fyzická, ale hlavně psychická, úzkostlivě se snažím odhalovat se co nejméně. Mé zkušenosti s kožními lékaři jsou bohužel tristní - každý ze čtyř, které jsem zatím navštívila, se mne snažil odbýt nějakou mastí či vodičkou (po některých se stav pleti viditelně zhoršil), aniž si mou pleť pořádně prohlédl, vyslechl mne a pohovořil si se mnou o mém problému. Nicméně jednu zkušenost jsem udělala - na vyřešení svých potíží musím spolupracovat s lékařem, nikoliv si být doktorem sama či léčit se "přes internet". Touto cestou bych Vás proto ráda požádala o doporučení kvalitní kožní ordinace či ambulance, nejlépe v Jihomoravském kraji, jsem však ochotná přijet i do Prahy či kamkoliv v ČR. Ráda si přečtu zkušenosti ostatních s podobnými problémy. Děkuji, Jana

Návštěvník (Po, 23. 7. 2001 - 07:07)

Moje problémy začaly asi před třemi lety a s občasným zhoršením nebo zlepšením trvají doposud. Nejprve se mi začaly dělat po tvářích (hlavně v oblasti spánků) velké nateklé boule, které neustále svědily, když jsem se je ze začátku pokoušel mačkat, tekla z nich černá krev. Řekl jsem si že tomu nechám volný průběh, ovšem asi po půlroce beze změny k lepšímu jsem navštívil kožní oddělení. Zde mi byla stanovena diagnóza akné a léčba v kožním stacionáři, která obnášela mechanické čištění pleti, masky z mýdla z mrtvého moře, opalování na horském sluníčku. Po ukončení lěčby byl stav evidentně lepší, ovšem zůstaly mi po obličeji zřetelné červené jizvičky. Poté jsem odešel na vysokou školu, kde začalo vše nanovo, asi po půlroce jsem stejnou lékařku navštívil znovu a ona mi opět doporučila tutéž léčbu, která opět pomohla, ovšem opět pouze dočasně a po určité době se akné vyskytlo znovu. Od lékařky jsem měl předepsáno užívat akneroxid a ještě jednu vodičku přes den. Nyní mi bude 20 let, vyzkoušel jsem již mnoho přípravků od tabletek na čištení střev po laser, ovšem jak se zdá nic nebylo dostatečně účinné a já mám stále stejné potíže. Kromě jizviček po celých tvářích se pravidělně utářejí na několika místech červené bulky, které svědí a až po dlouhé době mizí a na jejich místě většinou zůstává červený flek, který mizí ještě pomaleji. V současné době se snažím udržet nějak tento stav pomocí akneroxidu, který si dávám na noc a sirného mýdla, kterým si potírám obličej vždy poránu.Existuje v Praze nějaký odborník, který by mě dokázál zbavit tohoto již tři roky trvajícího problému, nebo existuje nějaký specifický lék, který mi KONEČNĚ pomůže ??Za odpovědí a rady předem děkuji...

Návštěvník (Ne, 22. 7. 2001 - 17:07)

to čo píše Parecek je podla mna takmer totálna blbosť. Podla teba mám byť celý život zalúbený aby som nemal akné??? Ha ha maj rozum. Jediné čo na akné pomáha je zdravá strava. Osvečil sa hlavne cesnak ale predovšetkým jabl. ocot ale najviac ODELENá strava. Môj názor. Nič v zlom. Majte sa ako chcete.

Návštěvník (Pá, 20. 7. 2001 - 10:07)

AKNE ZMIZI S TOU PRAVOU!Musim se s Vami podelit o jeden fakt, ktery se mi nedavno potvrdil. Bude mi 22 a od 19 jsem mel problemy s akne. Vse se vsak zmenilo, kdyz jsem nasel holku sveho srdce-akne mi razem zmizelo. Nas vztah vsak nevydrzel a spolu s rozchodem se mi akne vratilo. V te chvili jsem pochopil, ze u me neni akne veci spravneho stravovani, ale veci hormonu. Pote jsem mel dalsi holky, ale akne neustupovalo. Dnes uz vim, ze to bylo tím, že jsem k nim necítil to co k prvne zminovane. Pred ctrnacti dny jsme to vsak dali dohromady s prvne zminovanou a akne je pryc! Z toho plyne, ze jedine s tou pravou, ke ktere citite uprimnou lasku hormony zvladnete...Hodne uspechu a sebevedomi!

Návštěvník (Po, 16. 7. 2001 - 08:07)

Jediné, co mi pomáhá je antikoncepce diane 35. Teď zkouším Imodeen, ale stojí 1500Kč/měs. Jinak mám skvělou kosmetičku, která používá léčebné ampulena stažení pórů (ošetření trvající 2h.stojí kolem 350 Kč), na požádání vyčistí i záda.

Návštěvník (Ne, 15. 7. 2001 - 22:07)

Pokud je akné na zádech a dekoltu je třeba upravit střevní mikroflóru - viz. téma kvasinky, candidóza, mykóza v kategorii nemoci - http://nemoci.doktorka.cz/candidoza/.

Návštěvník (Ne, 15. 7. 2001 - 21:07)

Osobně si též myslím, že ohledně akné má větší význam přístup k sexu a celková psychická podoba než sex sám o sobě. Nemusíte mít zrovna žádného partnera, avšak sex a sexualita pro vás nepředstavuje problém a pleť zůstane čistá. Na druhé straně je možno mít pravidelný pohlavní styk, avšak pokud budete při něm prožívat různé strachy, komplexy či neuspokojení, tak se to může na kůži projevit.Ovšem jsou i další příčiny akné a ne vždy má akné souvislost se sexem - viz článek Není akné jako akné - http://kosmetika.doktorka.cz/neni-akne-jako-akne/.

Návštěvník (So, 14. 7. 2001 - 09:07)

mam akné na obličeji, zádech a taky na dekoltu. Nemohu nosi žádná tílka protože mi zůstávají vyditelné jizvy. a to na všech třech častech, obličej mam nejvíc zjizvenej segra mi pořad říká dalmatine máma ale že uz to neni videt protože sem se opalila

Návštěvník (Čt, 12. 7. 2001 - 12:07)

Ahoj Jardo, mohu ti jen doporučit používat chemickou nebo spíše přírodní medicínu. Přírodní madicína má mnoho druhů: pro citlivou pleť, pro smíšemou pleť atd. Já sama jsem vyzkoušela oba druhy medicín,ale moc mi to nepomohlo. Hlavně nestrácej hlavu, myslím, že s akné jednou pořádně zamáváš!!!

Návštěvník (Čt, 12. 7. 2001 - 12:07)

Ahoj, už víc než dva roky mám akné. Vyzkoušela jsem mnoho různých prostředků, ale žádný mi jaště nepomohl. Zkusila jsem chemické, ale i přírodní přípravky a nic. Nezbývá mi nic jiného, než zkoušet dál různé věci, možná vyzkouším i nějakou magii.

Návštěvník (St, 27. 6. 2001 - 23:06)

Ahoj, už od 13 let mám akné a hlavně urříky. Ze začátku to bylo dost na celým obličeji i čele ale postupem času se to upravilo, přestal jsem kouřit, i malo piji, alkohol, sportuji a snažím se zdravě jíst. Dodržuji snad všechny zásady ale uhříky se mi pořád tvoří na obličeji i na čele, jde asi o hormonální poruchu, prosím poraď te mi co s tím, jestli tahle porucha jde nějak odstranit nebo spíš vyléčit. Děkuji všem

Návštěvník (St, 27. 6. 2001 - 12:06)

Baro,dekuju za odpoved. Rozhodne se nad tim zamyslim. Stejne mam jednu pripominku. Opravdu jsem slysela,ze sex ma vliv na plet a to diky hormonum. Zajimal by mne nazor ostatnich.

Návštěvník (Út, 26. 6. 2001 - 12:06)

Tim jsem nemyslela, ze se pri sexu uvolni urcity hormon, ktery neco leci. Jen ze kdyz je proste clovek v pohode, nekoho miluje, citi se s nim dobre a zivot si prirozene pekne uziva ma to na plet perfektni vliv. Masturbovat muzes, bez vycitek (to je dulezite bez vycitek!) si to uzivej, ale to neni normalni, vyrovnanej sexualni zivot. Nelamej to pres koleno. Pri akne podle me hraje velkou roli pravidelnost a rad zivota jako takoveho. Male ritualy a pohodovej pristup ke vsemu.

Návštěvník (Po, 25. 6. 2001 - 12:06)

Mne by to docela zajimalo s tim pravdielnym sexualnim zivotem. Je mozne to same uvolneni hormonu zpusobit masturbaci? O odpoved velmi prosim i doktorku. Dekuji

Návštěvník (Po, 25. 6. 2001 - 12:06)

Marku, musi se to vzit z gruntu a funguje jen vsechno dohromady. Procistit cele telo, treba i radikalne. Dodrzovat dietu, zdravy zivotni styl, pohyb, malo stresu, zit v pohode a zbytecne se nenervovat, nejlepsi je konstitucni homeopatie, kde ti i zjisti, jestli mas nejake alergeny, ktere te drazdi, nebo ktery organ mas v zanetu. Muze to byt cokoli, ale vetsinou je to traveni. Takovy zanet klasicka medicina nekdy ani nezaregistruje a tobe ztrpcuje zivot. Jde o to chodit naprosto pravidelne na zachod a dost pit. Velkou roli ma i pravidelny sexualni zivot, to jsou ty hormony o kterych mluvis. Proste je to vsechno dohromady. Nejcastejsi alergeny jsou kravske mleko, slepici vejce, soja, okurka, rajce a pomerance. Doporucuju srovnat se fyzicky i psychicky, jogou nebo tak. A proste brat vsechno v pohode. Jsme tu jen na chvili a spatne plet nam nesmi otravovat, ovlivnovat a kazit zivot.

Návštěvník (Ne, 17. 6. 2001 - 18:06)

Biostimulační laser E trans je určen pro domací použití a nemá takovou účinnost jako profesionální laser. V jeho prospěch hovoří to, že jej můžet používat častěji. Urychluje hojení a předchází vzniku jizev. Příčinu akne neřeší, avšak to nečiní ani profesionální laser. příčinu je nutno vždy léčit zevnitř.Pokud máte možnost a čas chodit ve svém bydlišti na kůru profesionálního laseru, tak bych vám doporučovala tuto volbu. Pokud ne, je E trans vhodnou alternativou. Z domácích laserů na našem trhu má být údajně nejúčinnější.
Objednat si ho můžete na http://www.001shop.cz/E-trans nebo ho koupit přímo v prodejně 001shop.cz Krakovská 22, Praha 1

Návštěvník (Čt, 14. 6. 2001 - 11:06)

Marku, vydrz s tou zdravou zivotospravou. Trpelivost se v tomto pripade stokrat vyplati, akne se Ti neztrati pres noc. Znam pripad, kdy se jeden muj kamarad zdravou stravou "cistil" dva roky, nez se dostavil kyzeny vysledek-plet jak med...

Reklama

Přidat komentář