Reklama

akne

Návštěvník (Po, 20. 8. 2001 - 15:08)

Jendo, ale drozdi je obsazeno v kazdem celozrnnem pecivu, tak proc ho zeres samotne? Vzdyt pak musis mit v hube, jak v krematoriu...Cekam odpoved!

Návštěvník (Ne, 19. 8. 2001 - 21:08)

s velkou pravděpodobností budete mít narušenou střevní mikroflóru, takže jí bude potřeba upravit - viz. výše plus téma kvasinky, candidoza, mykoza plus databaze nemocí nahoře. V takovém případě bych nedoporučovala léčbu kvasnicemi. Kromě úpravy střevní mikroflóry je vhodné dodržovat i další opatření - posilnit játra, používat přírodní kosmetiku, popř. podstoupit terapii biostimulačním laserem...viz. výše

Návštěvník (So, 18. 8. 2001 - 17:08)

Paní doktorko, mám akné na obličeji, zádech, ramenou a dekoltu. Samozřejmě mě to hodně vadí a nemohu se toho zbavit. Co myslíte, že by mi nejvíce pomohlo? Děkuji

Návštěvník (Pá, 17. 8. 2001 - 22:08)

Jo, souhlasím s Jendou, když si vzpomenu, co jsem na sebe všechno zkoušela patlat, nic nezabíralo a měla jsem z toho fakt velk komplexy. Babička sbírá bylinky, a tak mi našla něco na pročištění organismu, koupila mi nějaké knížky o stravě a alternativní medicíně a naučila mě klystýr... Jsem jí za to moc vděčná, protože stačily dva měsíce se tím řídit a měla jsem pleť "jako dětskou prdelku". Dneska sice občas trochu zahřeším (čokoláda a tak), ale fakt jen občas a už se mi ty problémy vůbec nevrátily.

Návštěvník (Pá, 17. 8. 2001 - 21:08)

Tak to si dovolím oponovat. Strava má vliv jaxvině. Jak tu psal Fykus o droždí, to je sqjelá věc, já ho snad začnu doma vyrábět :-). Kopřivovej čaj si taky občas dám. Naopak když člověk hodně chlastá apod., však víte...:-(

Návštěvník (Pá, 17. 8. 2001 - 10:08)

Podle me strava tak velky vliv na akne nema. Kdyz je clovek v pohode a neni na nejakou potravinu alergik, muze snist skoro vsechno. Souhlasim vsak, ze zdrava strava je zaklad. Dalsi vec je nestresovat a nedelat si zbytecne komplexy z toho, jak clovek vypada. Doporucuji take hodne sportovat...

Návštěvník (So, 11. 8. 2001 - 15:08)

Vodou se můžete mýt pokud vás nedráždí či příliš nevysušuje (hodně záleží na kvalitě vody). Pokud používánte make-up, tak pouze vodou ho dokonale neumyjete, tam je potřeba použít pl. mléko, odlič. gel či hydrofilní olej.Já osobně upřednostňuji na pleť pouze čistě přírodní kosmetiku - Botanicus je OK, avšak na Synergy se vyskytují negaticní kožní reakce.Kopřivového čaje můžete pít klidně půl litru denně. Nemá žádné kontraindikace. Je však možné, že pokud dojde k intenzivnímu pročišťování organismu, zpočátku se akné zhorší.Více informací naleznete na http://nemoci.doktorka.cz/akne/

Návštěvník (Pá, 10. 8. 2001 - 23:08)

rano si opalchnu oblic. taplaou vodou dam pletovou vodu z botanikuse (z ruží)a denni krem kterej zabranuje tromu aby se plat leskala .tek krem je od synergie pure anti bacterien(barva je takova zelena)staci to?pi doktorko?

Návštěvník (Pá, 10. 8. 2001 - 23:08)

tak sem ze zorhodla za zacnu za tyden pit pravidelne kopr.caj.....pani doktorko kolik ho mam vypit?a budu brat acidofilus.....staci kdyz si budu obličej myt pouze vodou?a ta jarisshova voda?jak casto se pouziva?

Návštěvník (Pá, 10. 8. 2001 - 20:08)

Kvasnice jsou zdrojem B vitamínů a minerálů - mají proto příznivý vliv na léčbu akné a mastné pleti. Vyvarovat kvasnicím by se však měli ti jedinci, kteří trpí na poruchu střevní mikroflóry neboli kvasinky (Candidóza).Kopřivový čaj má celkový příznivý vliv na organismus, který pročišťuje, takže např. měsíční kůra )zejména s mladými kopřivami na jaře) může být určitě prospěšná.Jablečný ocet se též při léčbě akné doporučuje a může mnoha lidem pomoci. Mýdla bych na mytí obličeje v žádném případě nedoporučovala, kdyžtak pouze čistě rostlinná (např. santalové či olivové). Osobně doporučuji na mytí obličeje hydrofilní oleje, které v žádném případě pleť nevysušují, avšak ani nemastí ( postup mytí viz. obchod - kategorie přípravky na pleť).Černých teček se zbavíte právě tehdy, když pročistíte organismus zevnitř. To zahrnuje i změnu životosprávy. Dále je nutno mýt obličej nejen každý večer, ale i ráno! Přes noc pleť vylučuje nečistoty, které je nutno ráno umýt. Aby vylučovací funkce pleti nebyla potlačena, není vhodné používat na noc krém! Pokud chcete čistění pleti zintenzivnit, je vhodné ráno a večer použít Čistící krém Dr. Hauschka, který obsahuje zrníčka nasekaných mandlí, na který se váží nečistoty z pleti - kromě toho obsahuje řadu bylinek, které harmonizují fce pokožky.

Návštěvník (Pá, 10. 8. 2001 - 11:08)

Ahoj lidi,mne taky nic furt nepomahalo.A ted - tyden si davam na lacno lzici jablecnyho octa rozmichanyho s medem ve vode a akne uz skoro neni videt.Myslim,ze je to tim, ze clovek si potrebuje vycistit streva od plisni a pak se to projevi i na pleti.

Návštěvník (Čt, 9. 8. 2001 - 22:08)

koprivovej caj?a co ledvinovej?vycisti ledviny a muzou se lip odplavit necistoty,ne?ja pouzivam matový mydlo,ktery ma bejt na mastnou plet a nevim nevim.mam po tom vysusenou pokozkua takovy supinky.jinak mam mastnou plet a nejhorsi je to na nose ty cerny hnusny tečky!prosim o radu pí doktorku

Návštěvník (Čt, 9. 8. 2001 - 22:08)

koprivovej caj?ten je na akne?slysela sem ze pomaha ledvinovej caj-vycisti ledviny a pak se telo zbavuje lip necistot atd.....

Návštěvník (Čt, 9. 8. 2001 - 15:08)

Počkej, já to jim v kuse a neni to zas tak hrozný jenom dávám bacha aby se to nepřilepilo na zuby:)

Návštěvník (Čt, 9. 8. 2001 - 14:08)

No, chutna to priserne hnusne :), proto to bastim tak, ze kousek( kolem 0.5-1 ccm) rozmicham v naky mineralce, no a to uz vypit jde. Vysledky se ukazou po 1-2 tydnech. F

Návštěvník (St, 8. 8. 2001 - 14:08)

Ad fykus: A kolik toho droždí tak zbaštíš? Já teď kousek sněd a moc vábně to nechutná.(ne že bych byl nějaký máslíčko ale nerad bych z toho měl sračku:-))

Návštěvník (St, 8. 8. 2001 - 12:08)

Zdravim, je mi 25 let a taky s tim bojuju uz od svych 14. Nekdy lepsi, nekdy horsi. Ziju docela v pohode, z hodne spatnou stravou by to byt taky nemelo (jestli teda nehraje roli pravidelnost). Uhriky se me ted delaji z 90% kolem nosu, sem tam nekdy jinde ale opravdu vyjimecne. Co je zajimavy, zjistil jsem jejich temer zrcadlovy vyskyt s pomyslnou vertikalni osou hlavy (ne vzdy samozrejme). Napada me tedy nejaka souvislost s krvi, je to mozne ?Co se tyka lecby, po pravidelne (treba tyden)konzumaci drozdi se kuze vyrazne zlepsi a jsou i dni, kdy mam plet bez jedineho vridku. Po case clovek zpychne, drozi jist prestane a vse se vrati. Mozna je tato souvislost mylna, nevim. Je take pravdou ze pomerne hodne mastnou plet jsem zdedil po matce, u ktere se i v jejich 46letech sem tam vridek udela. Dalo by se s tim neco delat ? Zadne leky moc nemam rad, kozni doktory taky, ale zaujal me ten koprivovy caj. Co si o tom myslite ? Dik

Návštěvník (Ne, 5. 8. 2001 - 19:08)

Nedělej z toho vědu!!Já je mám všude!!

Návštěvník (Út, 31. 7. 2001 - 18:07)

Doporučila bych vám přečíst článek Příliš slunce je nezdravé, příliš ochrany také na http://kosmetika.doktorka.cz/prilis-slunce-nezdrave-prilis/ a Jak vzniká alergie na slunce na http://zdravi.doktorka.cz/jak-vznika-alergie-slunce/ , kde jsou popsány hlavní rizika a zásady spojené se sluněním. V zásadě platí to, že většině lidí se u moře (vliv mořské vody, vzduchu, slunce, stravy, psychiky) zlepšuje stav pleti a kožních onemocnění. Vyjimky tvoří někteří lidé, kteří mají v konstituci zhoršování sluncem (cenná informace pro homeopaty) nebo lidé trpící na některou formu sluneční alergie, často tzv. akne Malorka, které je způsobeno reakcí slunečních paprsků a určitých chemických látek v opalovacích přípravcích - v takových případech může být řešením používání čistě přírodních opalovacích přípravků, popř. ve spojení s užíváním betacarotenu a zinku.

Návštěvník (Út, 31. 7. 2001 - 11:07)

Ja pouzivam opalovaci pripravky od Body Basic (mleka), protoze nejsou testovane na zviratech a u more se mi akne vzdycky podstatne zlepsi. Ale existuji i nemastne gely. A pres den se nesprchuji od morske soli, az vecer. Uz po tydnu vypadam mnohem lepe.

Reklama

Přidat komentář