Reklama

alergie

Návštěvník (Čt, 6. 9. 2001 - 10:09)

Jiz deset let trpim alergii, prevazne na jod. Lecba probihala pomoci disulonu. Alergie se projevuje mokvavymi puchyrky na loktech, ve vlasech, kolenou, v obliceji. Pri nervozite se zhorsuje. Podle lekarky homeopatky by homeopatie nebyla ucinna. Cinska medicina po peti mesicich zatim nijak vyrazne nezabira. Puchyrky mam, i kdyz se vyhybam morskym rybam, ovesnym vlockam a tem potravinam, ktere mi vadi nejvice. Prvni proje alergie byl po pouziti noveho praciho prasku. Prosim poradte, co bych mela jeste vyzkouset (vylouceni mleka a mlecnych vyrobku a bileho peciva take nijak nepomohlo).

Návštěvník (St, 5. 9. 2001 - 20:09)

Ahoj, ja mam taky asi problem s alergii ale bohuzel to nemam tak jednoduche jako ti kterym se hned po konzumaci dostavi priznaky.Obcas mi otece spodni ret a zda se mi jako by cela pokozka na obliceji jakoby ztucnela. Citim velky tlak na spodni celisti smerem dolu a citim tlak v krku.Vlastne uz sem zoufaly. Dlouhou dobu sem si myslel ze na to prijdu sam jednoduse zkousenim ruznych jidel ale ani po 14 dnech pecliveho monitorovani a zapisovani se mi nepodarilo vypatrat nejaky vzor v mem jidelnicku. Kdyz jsem sel k doktorovi tak na me provedli asi dva testy, jeden obycejny krevni a druhy 24h. creatinin clearence s odberem moci protoze v te dobe sem si jeste myslel ze to bude mit co delat se zadrzovanim vody. Doktor mi oznamil ze moje telo vodu nezadrzuje a na mou reakci ze to musi byt tedy alergie odpovedel ze to testy vylucuji. Vlastne me poslal k psychiatrovi na vysetreni.Pravda je takova ze nikdo jiny na me nic nepozoruje ale ja sem si naprosto jisty obzvlaste kdyz prijde velka reakce. Je pravda ze by se to muselo ukazat pri testech ktere byli puvodne zamysleny na neco jineho ??Mam zapasana dve jidla po kterych se mi reakce ukazala okamzite ale ja si s tim sam asi neporadim. A k doktorum mam docela neduveru po me prvni zkusenosti.Muze mi nekdo poradit co mam delat ??????

Návštěvník (St, 5. 9. 2001 - 14:09)

Od zacatku letosniho leta trpim rymou, jenom dopoledne, potom ryma ustupuje. Lekar ma podezreni na alergii (kocici srst). Zatim u mne nebyly provedeny zadne testy. S kockami jsem v kontaktu od detstvi, nyni mam dve v byte, uz temer rok. Nikdy zadne problemy nevznikly. Ryma je vodnata, obcas mirne kycham. Uzivam Zyrtec ale mam pocit, ze neni zadny vysledek. Ryma pretrvava. Osobne si myslim, ze se nejedna o alergii, ale jinou formu rymy. V cervenci jsem onemocnela (teploty, silna ryma, kasel) a zrejme jsem toto onemocneni nedolecila. Muzete mi poradit? Dekuji

Návštěvník (Čt, 23. 8. 2001 - 22:08)

Deníček našeho chronicky nemocného dítěte naleznete na http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=2052

Návštěvník (Ne, 19. 8. 2001 - 19:08)

Zkuste vyhledat doktora zabývajícího se celostní medicínou a pracujícího s EAV přístrojem. Toto vyšetření může odhalit možné alergeny.

Návštěvník (Út, 14. 8. 2001 - 21:08)

Přečetla jsem si všechny příspěvky a chtěla bych napsat o svém problému.Asi před dvěma lety jsem začala trpět kopřivkou,nechala jsem si udělat testy i z krve a doktor mi oznámil že jsem hodně alergická,ovšem neví na co,protože nejde o běžné alergie,ty prý jsou v normále.A tak musím ob den brát tbl.Zyrtecu,jinak mi naskáčou po celém tělě svědivé pupeny,také trpím dost na průdušky a jednou po běžném léku na bolest hlavy(Ataralgin) ni začaly opuchovat rty, celá jsem začala rudnout a otékat.Dost mě to vyděsilo,hned jsem rozkousala Zyrtec a do hodiny to odeznělo.Také mě dost často teď bolívá hlava.Prosím o radu,které testy bych si měla vyžádat,protože doktor mi sám nic nenabídl a já přesně nevím o co jde.Děkuji.

Návštěvník (Út, 14. 8. 2001 - 14:08)

Evě: jsem na tom stejně,v červenci v noci jsem nemohl dýchat.Claritin a podobný tablety nepomáhaly,teď užívám ZADITEN-sirup (asi pro děti?) a už čtyři noci po sobě jsem spal až do rána. SUPER! Doporučuju. Jo a mám taky čerstvě protiastmatickej sprej a pomáhá(při námaze).A to mi tři doktoři řekli, že astma nemám.-Prý se to nemusí poznat, když se člověk při vyšetření nedusí... Zkus to taky,třeba si užiješ alespoň zbytek léta.:-)

Návštěvník (Po, 13. 8. 2001 - 06:08)

Více než rok trpím alergií, dá se říci neléčenou. Jednou za čas dostanu předepsané nosní kapky. V poslední době se mi stává, že se mi špatně dýchá nejen nosem, ale i ústy, kdy mám pocit menší kapacity při nádechu. Minulý týden se mi to stalo také s tím, že jsem se nemohla nadechnout skoro vůbec asi deset minut. (jako sevření okolo dýchací trubice s pískáním).

Návštěvník (Ne, 12. 8. 2001 - 00:08)

Ahoj Dášo, i Dagmar!Děkuji za Vaše příspěvky. Pro Dášu:Dietu držím, popisovala jsem to v příspěvcích před tím. Stav se zatím nezlepšil. Dceři je nyní 9 měsíců a je to stále peklo. Škrábe se nesnesitelně. 8 dní jí jedno místo na krku mokvá. V mokvavé formě to máme prvně, je to pravděpodobně tím, že byla ta vedra a takhle se to rozjelo... Dále v knize o ekzému od dr. Čapkové je uvedeno, že věk 9-12 měsíců je vždy nejhorší, že tady má nemoc nejhorší průběh. Dále se také utěšuji tím, že jí právě rostou přední zuby a to je v knize také zmíněno, že má nemoc také horší průběh... Nejhorší ze všeho je to, že máme 5,5 letého syna, který toto vše prožívá s námi a nesmí kvůli ekzému své sestry ani chodit do školky. Na 9-měsíční prohlídce mi to pediatrička opět nedoporučila (zakázat mi to nemůže). Syn totiž jakmile by přinesl i banální rýmu, tak by to dcera chytla, ekzém by zhošil a asi by se uškrabala. Dále mne pediatrička varovala před neštovicemi(syn je zatím neměl), to by prý bylo do ekzému to nejlepší:-(( Jsem dost bezradná, co mám dělat. Syn mi chodil do školky "celých" 11 dní! Za rok (v září 2002) má jít do 1.třídy a doma se mi nudí... Pediatrička tvrdí, že školka není povinná a že já musím hlavně myslet na malou. Jinak kojíme stále dál, dáváme mrkev, brambor, rýžovou kaši. Teď jsem začala dávat cuketu, ta je v soupisu "málo alergenních potravin". Sladíme glukopurem a to velmi malinko. TO je zatím vše, co dcera ochutnala ve svých 9 měsících! Za 14 dní jedeme k moři, moc v to však nedoufám, že to pomůže. Dáváme 3xdenně 5 kapek Fenistilu a na noc Zaditen. Zyrtec nám na svědění také nepomáhá. S nervama jsem téměř na dně. Pokud máte zájem, klidně napište na mail, ať tady nezabíráme místo.Milada

Návštěvník (Ne, 12. 8. 2001 - 00:08)

Ahoj Dášo, i Dagmar!Děkuji za Vaše příspěvky. Pro Dášu:Dietu držím, popisovala jsem to v příspěvcích před tím. Stav se zatím nezlepšil. Dceři je nyní 9 měsíců a je to stále peklo. Škrábe se nesnesitelně. 8 dní jí jedno místo na krku mokvá. V mokvavé formě to máme prvně, je to pravděpodobně tím, že byla ta vedra a takhle se to rozjelo... Dále v knize o ekzému od dr. Čapkové je uvedeno, že věk 9-12 měsíců je vždy nejhorší, že tady má nemoc nejhorší průběh. Dále se také utěšuji tím, že jí právě rostou přední zuby a to je v knize také zmíněno, že má nemoc také horší průběh... Nejhorší ze všeho je to, že máme 5,5 letého syna, který toto vše prožívá s námi a nesmí kvůli ekzému své sestry ani chodit do školky. Na 9-měsíční prohlídce mi to pediatrička opět nedoporučila (zakázat mi to nemůže). Syn totiž jakmile by přinesl i banální rýmu, tak by to dcera chytla, ekzém by zhošil a asi by se uškrabala. Dále mne pediatrička varovala před neštovicemi(syn je zatím neměl), to by prý bylo do ekzému to nejlepší:-(( Jsem dost bezradná, co mám dělat. Syn mi chodil do školky "celých" 11 dní! Za rok (v září 2002) má jít do 1.třídy a doma se mi nudí... Pediatrička tvrdí, že školka není povinná a že já musím hlavně myslet na malou. Jinak kojíme stále dál, dáváme mrkev, brambor, rýžovou kaši. Teď jsem začala dávat cuketu, ta je v soupisu "málo alergenních potravin". Sladíme glukopurem a to velmi malinko. TO je zatím vše, co dcera ochutnala ve svých 9 měsících! Za 14 dní jedeme k moři, moc v to však nedoufám, že to pomůže. Dáváme 3xdenně 5 kapek Fenistilu a na noc Zaditen. Zyrtec nám na svědění také nepomáhá. S nervama jsem téměř na dně. Pokud máte zájem, klidně napište na mail, ať tady nezabíráme místo.Milada

Návštěvník (Ne, 5. 8. 2001 - 22:08)

milá Milado, přečetla jsem Váš přípspěvek k atopickému ekzému, doba o něco pokročila, je u Vašeho dítěte něco nového?mám 2,5 letou holčičku , která také trpí atopickým ekzémem od 7 měsíců , kojila jsem ji do 1,5 roku - dle doporučení lékaře co nejdéle, údajně to má pomoci zabránit alergii,sama jsem v době kojení měla dietu jako bych sama trpěla ekzémem,na chvíli to vypadalo, že to zabírá.. absolvovaly jsme testy na 1 roce, alergie nebyla zjištěna na žádnou potravinu pouze zvýšená hodnota u lepku . bylo mi doporučeno držet bezlepkovou dietu , držela ji něco přes rok, na dalších testech vyšel lepek negativní pro změnu zvýšená hodnota kravského mléka -do té doby mléko dcera nepozřela jiné než mateřské , lékařka konstatovala, že hodnota je natolik nízká, že nemá význam "držet dietu ", kravské mléko jako takové nepodáváme, ale dáváme zakysané mléčné výrobky, malé dítě musí mít mléko....nicméně potíže jsou stále stejné s charakteristickými výkyvy,které nejsou závislé na ročním období a dnes si troufám už i říci ani na potravě, stále se stravuje tzv. zdravě, bílé maso, zelenina, ovoce - nedráždivé atd.žádné uzeniny a pod.takže celá léčba skončila u podávání zaditenu na posílení imunity, při svědění kapky zyrtec, kterényní absolutně nezabírají s občasným doporučením mastí se stopami kortikoidu,které zabírají tak, že nevíte na kterém místě a kdy se ekzém opět objeví v daleko těžší formě ,asi dvakrát jsme museli k tomu přistoupitmáme za sebou i homeopatii, snad skoro všechno, a když to tak píšu mám pocit , že z mého dítěte jsme udělali pod vedením doktorů pokusného králíka , a to že jejich závěr je, že to snad samo zmizí do 2 let (to už máme za sebou) do 5 let - můžeme se těšit, v horším případě, že je to vrozené a čas ukáže - mému nespavému, škrábajícímu se a zoufalému dítěti nepomůže, a námiluze o kožních doktorech a bohužel i o homeopatii. Dáša

Návštěvník (Čt, 19. 7. 2001 - 23:07)

Mezi příznaky astmatu patří především záchvatovitá dušnost projevující se ztíženým výdechem, dále pocit neschopnosti vykašlávání, zahleněnost, záchvaty kašle, popř. chrčení. Záchvaty často následují vyvolávající faktor (např. setkání s alergenem, psychický podnět, léky, infekce...). Pokud máte nějaké pochybnosti, obraťte se na vašeho lékaře, který provede příslušná vyšetření.

Návštěvník (Čt, 19. 7. 2001 - 00:07)

Potrebuji prosim poradit.Trpím pylovou alergií .K obvyklým příznakům se mi přidala dušnost jako bych cítila všechny sklípky a sklípečky co v plicich jsou.Jedná se o astma? Děkuji za odpověd.

Návštěvník (Po, 16. 7. 2001 - 20:07)

Milá Milado,zkoušela jste Vy sama nejíst určitou dobu různé potraviny a sledovat pak jak reaguje ekzém u Vašeho dítěte? Věřím, že tento problém u tak malých dětí je hodně nepříjemný.

Návštěvník (Pá, 6. 7. 2001 - 23:07)

Milá Dášo, myslím, že pokud jste zjistila příčinu alergie (kravské mléko) - tak to máte vyhráno. Moje dcera (téměř 8měsíců) je stále plně kojena a příčina jejího svědícího ekzému nalezena nebyla. Tudíž léky proti svědění dávat musíme, jinak by se uškrábala. Doporučuji Vám přečíst knihu Atopický ekzém od dr. Čapkové, tam je i uvedeno, že alergie na mléko opravdu s věkem vymizí. Já však ze svého okolí znám holčičku (myslím, že jí je asi 7 let - půjde do 2.třídy), které tedy alergie na mléko nezmizela. Je to myslím opravdu individuální.Nám chtěl alergolog chtěl udělat všechny testy na potraviny, přesto, že je dcera kojena. Alergie na potraviny může přejít přes mateřské mléko a dcera tudíž reaguje na něco, co nikdy ještě nesnědla. Bohužel u takto malých dětí (miminek) je problém v nabrání krve. Žíly jsou tzv. schované a náběr se nepodařil. Takže se náběry budou opakovat. S plačícím miminkem jít na testy, to nepřeji nikomu :-((Do té doby musíme kojit dále a pomalu začínat s příkrmy a sledovat, na co zareaguje.Jinak jsem se dozvěděla, že lékaři testy na potraviny neradi nechávají dělat, neboť jsou drahé. Náš alergolog však testy navrhnul sám a dokonce mi řekl: Máte dobrou zdravotní pojišťovnu, ta to zaplatí. Uvedl i cenu jednoho testu na jednu potravinu:300,- Kč. Od známé vím, že např. v Itálii si pacienti tyto testy hradí sami v plné výši. Známá tam má sestru, jejíž tři děti mají všechny alergii právě na kravské mléko. Testy pro tři děti byly pěkně drahé a alespoň mají vyřešenou příčinu potíží. CO já bych dala za to, aby se konečně ta příčina našla!

Návštěvník (St, 4. 7. 2001 - 20:07)

Na alergologii mi nikdy žádné potravinové testy nebyly nabídnuty. Navíc jse u mého 2,5-letého syna sama zjistila před rokem alergii na mléčné výrobky. Vždy se mu po nich objevil ekzém na tváři. Pokud jsem mu mléčné výrobky nepodávala, vyrážka se do týdne i bez mastí ylepšila. Pediatrička mi předepisuje pro něj sojové mléko. Z krve mu nechala zjišťovat protilátky na kravské mléko a poslala mě s nimi ke kožní lékařce ( údajně dělá i dětskou alergologii ). Doktrorka mě velice rychle odbyla tím, že výsledky jsou v normě ( měly hraniční hodnotu ) a navíc časem děti tuto alergii na kravské mléko ztrácejí. Mám mu občas něco mléčného dát, abych zjistila, jestli alergie už vymyzela. Předepsala mi zyrtex a kortikoidovou mast na případnou odezvu. Sama touto alergií trpím, protože pokud mléčné výrobky nejím, vždy se mi zlepší zdravotní stav. Myslím, že můj syn ji má po mně, ale k lékaři s tímto problémem už asi nepůjdu. Jednoduše mléčné výrobky nebudeme jíst nebo alespoň omezíme na minimum a nahradíme výrobky jinými. Myslím, že je to lepší řešení, než se cpát různými léky.

Návštěvník (Po, 2. 7. 2001 - 18:07)

Vážený pane, trápí mě stejné problémy s alergií a stejné problémy na venkově, proto Vás prosím o zaslání názvu knihy s kterou jste nejvíce uspěl.Děkuji a jsem s pozdravem Dušan

Návštěvník (Po, 25. 6. 2001 - 06:06)

Není jednoduché si udělat testy. Rok jsem chodila k lékaři, že špatně dýchám nosem. Provedli mi operaci nosní přepážky, léčení skončilo a problémy mám pořád. Nyní si občas nechám předepsat léky na alergii, které mi pomáhají.

Návštěvník (Pá, 22. 6. 2001 - 22:06)

Dášo a Kamilo,a proč si nedáte udělat testy na alergologii týkající se potravin? Vždyť najít původ alergie je to nejdůležitejší. Mé dceři (7,5 měsíce!) budou už nyní testy na kravské mléko, bílek a žloutek dělat již nyní.Milada

Návštěvník (Čt, 21. 6. 2001 - 21:06)

Mila Kamilo, od malicka trpim atopickym ekzemem a vpuberte se k tomu přidala i alergie. Že existuje i potravinova alergie jsem se dozvěděla před dvěma roky u homeopaticky, u které se léčím. Ta mi doporučila omezit mléčné výrobky na minimum. Zvláště vynechat mléko a jogurty. Takže pokud v televizni reklame tvrdí, jak jsou jogurty s živými kultury zdravé, a Tobě nedělají dobře, prostě je nejez. Banány mně byly také nedoporučeny, protože obsahují velké množství plísní. Takže pokud je Tvůj organizmus odmítá, ví zřejmě proč. Nevěř tak tomu co se píše, ale věř především svému tělu. Ikdyž některý výrobek je sebevíc vychválen, nikdy určitě nebude vyhovovat všem lidem.

Reklama

Přidat komentář