Reklama

alergie

Návštěvník (St, 20. 6. 2001 - 21:06)

Já bych ještě u vaší dcery vyzkoušela konstituční homeopatickou léčbu. Dosti často pomůže atopický ekzém úplně vyléčit a zbavit dítě celoživotní závislosti na lécích. Seznam homeopatů naleznete na www.homeopatie.cz nebo na www.osud.cz/homeopatie

Návštěvník (Út, 19. 6. 2001 - 22:06)

Dobry den!Precetla jsem si Vas prispevek, ktery me zaujal uz v tim, ze mate s predchazejicimi lecbami stejne zkusenosti jako muj syn. Od homeopata a ruznych procistovacich kur se vratil zpet k bezne medicine. Ta ma tak "lecebne ucinky", ze je presden v utlumu a v noci se moc nevyspi, nebot sek tomu pridaly i astmat. potize, presto lekarka jespokojena. Predevsim Vas prosim, o nazev knihy Dr. Brukera.Preji stale zdravi a hodne posekanych hektaru travy bez potizi! Jana

Návštěvník (Út, 12. 6. 2001 - 22:06)

Dobrý den,mám 7-měsíční plně kojenou dceru s Atopickým ekzémem. Ekzém je suchý, červený, po celém tělíčku, nemokvá. Byli jsme s ní již u alergologa, dcera bere Zaditen večer. Dále ráno bere Fenistil kapky 1x7kapek. Při zhoršení může brát Zyrtec, ale to jsem jí ještě nedala. Mažeme nyní modrou Indulonou, všechny ostatní krémy typu Lipobase, Diprobase atd. ji vysušují. Občas jí dám Infadolan, či Linolu. Používáme oleje do koupele (Ryor s meduňkou, řadu Balneum, Linolu, Oilatum). Dělali jsme i koupel z otrub. Lékař jí nechal udělat krevní testy- hladinu IgE má 3x větší, než by měla být. Dále jí byly provedeny testy na roztoče a plísně, oba jsou negativní. Lékař říkal, že jí nebude zatím dělat testy na pyl, neboť ekzém začal v zimě. Já mám alergii pouze na ajatin a náplast, manžel má právě roztoče, plísně a letní trávy II. V rodině měl ekzém a alergii můj bratr

Návštěvník (St, 23. 5. 2001 - 18:05)

Moje zkušenost: Od svých cca 18ti let se mi postupně stupňovala alergie na pyl a postupně i červené ovoce. Začalo to třešněmi, pokračovalo jahodami a malinami, když mi bylo 33, už jsem nemohl ani melouny a jablka. Vždy jsem začal kýchat a dostal nejprve řídkou rýmu, postupně klasickou hustou pětidenní, v pylové sezóně s teplotami. Bydlím na venkově a květen a červen byl pro mne nesnesitelnými měsíci. Asi šest let jsem docházel na alergologii na vakcíny bez jakéhokoli pozitivního účinku. Nejsem chudý a tak jsem do zdraví investoval. Navštívil jsem homeopaty nejzvučnějších jmen, 2 roky jsem se intenzivně léčil akupunkturou, u Jonáše jsem chodil na střevní pračku i luxování zad. Jedl jsem yucu a pil speciální bylinné směsi. Od Finclubu jsem užíval "zázračný" očistný preparát. Sestudoval jsem kdeco a vše svědomitě dodržoval. Výsledek byl nepatrný (záchvaty rychleji odeznívaly - myslím, že to byl výsledek asi čtyřleté abstinence mléčné bílkoviny). Potom se mi dostala do ruky kniha Dr.Brukera, který tvrdí, že sennou rýmu způsobuje špatně trávené maso, které se ukládá a hnije v blízkosti apendixu. Řekl jsem si, že nic nemohu ztratit a k vynechání mléka a mléčných výrobků jsem vynechal veškerou živočišnou bílkovinu. (leden 1999) v květnu byl výsledek mírný, ale Dr. Bruker slibuje výsledek až po třech letech. V létě 2000 jsem se cpal třešněmi jako nikdy v životě. Jahod a malin jsem jedl nepočítaně a nic. Pyl mi ještě trochu vadil, ale bylo to lepší. Letos poprvé jsem (předevčírem)posekal sám zahradu o rozloze 1ha. Létal okolo mě rozkvetlý bojínek luční, jinak můj největší bývalý nepřítel. V tuto dobu jsem si netroufal ani vystrčit nos z baráku, když manželka sekala, odjížděl jsem na hory. Asi dvakrát za ty dva dny jsem kýchl, ale rýmu nemám. Podotýkám, že po dobu mého veganství jsem absolutně vysadil všechny jiné léčby, abych vyloučil omyl. Současně se mnou začaly dodržovat veganskou stravu moje děti, kdysi velmi silní alergici, nyní v pohodě. Doporučuji všem se sennou rýmou.

Návštěvník (Ne, 20. 5. 2001 - 17:05)

Ve středu 17.5.2001 dopoledne na Č.R. Praha byla velmi krátká beseda o alergii. Pan MUDr. MACHURA sděloval informace o nové masti pro alergiky na naparání nosu.Asi jsem název přeslech nebo nebyl z důvodu reklamních sdělen:Prosím o jeho sdělení pro pomoc mému vnoučkovi,který trpí alergií.Moc děkuji.

Návštěvník (Ne, 20. 5. 2001 - 16:05)

Pokud je alergie na srst domácích mazlíčků, tak bych doporučovala konstituční homeopatii, protože ta by mohla pomoci toto řešit a přitom zachovat soužití s čtyřnohými přátely.

Návštěvník (Pá, 11. 5. 2001 - 17:05)

Dobry den pani doktorko,mam problem s mou alergii,ktera uz je neusnosna,mame doma psa,myslim ze od te doby jsem casto nemocna,ziji v americe a kolikrat si myslim ze mi to tad nesvedci to prostredi,ale ted jsme se prestehovali z baraku do bytu,psa jsme prevezli az o dva dny pozdeji a v ten moment jsem onemocnela,mam zarudle a zvetsene mandle,boli me hlava zada,tece mi z nosu a oci,mam je zarudle,mam prilis mnoho hlenu v krku,beru na to alergy prasky,jenze ty mi uz ani nepomahaji,minuly tyden jsem mela takovy ze jsme se dusila a nemohla cele noci spat,tak jsme zacla uzivat inhalator,nejhorsi na tom je ze uz to zacina chytat moje dcera,ktere tece z oci hnis a pali ji to,smrka ,kasle.Nedavno jsme cetla clanek na zene-in,o malem chlapeckovi,kteremu poridili kocku a po nejake dobe byl nemocny az zacal mit astma zachvaty,tak uvazujeme ze by to mohlo byt jedine z naseho ctyrnoheho pritele,prosim poradte co delat,co vyzkouset,ja trpim sennou alergii uz odmalicka,mela jsme uz spoustu pejsku,mozna tady v americe maji ti psi jinou srst na kterou jsme alergicti,nevim,prosim poradte co vyzkouset,nebo jestli ma nekdo taky takovy problem at napise,predem dekuji IrcaJinak doktorka.cz je super,clovek se tu i neco dozvi,popripade co delat,protoze doktori v americe jsou nesnesitelne drazi a stoji za houby oproti ceskym doktorum,preju doktorce mnoho ctenaru...

Návštěvník (St, 9. 5. 2001 - 21:05)

Ekzem mi presel v detstvi v alergii. V Modre lagune Mudr. Cimickeho delaji cinskou medicinu.tel.:02 3331 2422

Návštěvník (St, 9. 5. 2001 - 15:05)

Hodne me zaujal dopis Gabiny ze 6.5. Muzu te poprosit o vice informaci. Popr. kontakt na doktora, ktery se cinskou medicinou zabyva. Ja mam jidlo uz davno upravene, ale nepomaha to. Jinak akupresura, jak casto, jak dlouho a pomaha to? Exem se ti uplne vylecil? Predem dekuju za odpoved

Návštěvník (St, 9. 5. 2001 - 10:05)

Paní doktorko. Od února mám alergické projevy na jarní pyly (bříza,líska). Vždy se to dalo nějak vydržet, ale letos jsem od ledna těhotná, nic prý nemůžu brát a tudíž to nebere konce. Je možné mi v takovém případě něco poradit? Největší problémy má se stále ucpaným nosem. Děkuji.

Návštěvník (Po, 7. 5. 2001 - 13:05)

Chci se zeptat, zda lze alergii na psi srst vylecit. Mam spoustu zvlaste potravinovych alegií, vsemu se dokazu vyhnout, jen psa se vzdat nemuzu. Je nejaka moznost tuto alergii vylecit. Moje alergie se projevuje velkou vyrázkou. Dekuju

Návštěvník (Ne, 6. 5. 2001 - 20:05)

S alergii se da bojovat, ale clovek se musi snazit. Zkuste cinskou medicinu. Reknou vam, ceho se v jidle vzdat, vetsinou je to psenice a mleko. Uzivaji se cinske byliny. Akupresura. Slysela jsem i nazor homeopata, ze alergie je psychicka zalezitost. U deti, kterych si rodice prilis nevsimaji, nemazli se, jsou k nim chladni, vznika atopicky ekzem...predzvest alergie a astmatu. A z vlastni zkusenosti vim, ze tomu tak je. Mne se alergie zlepsila a pokud se stravuji tak jak mam, jsem bez problemu. Byla jsem silna alergicka, nejprve atopicky ekzem, postupne se spustila alergie a zhorsovala se. Brala jsem ruzne vakciny, Zaditen, Tavegyl, Zyrtec, Claritin, presto jsem kychala jak o zavod, kapicky do oci nepomahaly. Od konce unora az do zari...proste hruza. Ted neberu nic, obcas si kapnu do oka. Bez potizi, pokud nepiju mleko a nejim psenici....Klasicti lekari namitnou, ze je to blbost....neni.A jsem rada, ze vim jak na to.

Návštěvník (Ne, 6. 5. 2001 - 19:05)

Určitě se s tím dá něco dělat. především je nutno pročistit organismus a posílit játra, ledviny. U některých klientek se velmi osvědčily přípravky od firmy Energy (tzv. Regenerace v Pentagramu - viz. www.001shop.cz v kategorii regenerace- jde o pět přípravků, které postupně posilňují jednotlivé funkční orgánové okruhy. Nejlepší by bylo se o užívání přípravků poradit s některým poradcem firmy Energy (lékaři, léčitelé). též je možné vyzkoušet konstituční homeopatii, reflexní terapii, akupunkturu. Pro pročištění organismu lze využívat i klystýry a úpravu životosprávy - viz. alergie v databázi nemocí. Alergii je však nutno léčit komplexně, ne pouze potlačovat příznaky.někdy jsou alergie důsledkem kvasinkové infekce ve střevech a pak je při léčbě nutno především obnovit přirozenou střevní mikroflóru - viz. Candidóza čili kvasinky

Návštěvník (Ne, 6. 5. 2001 - 19:05)

Nenávidím jaro,léto a podzim.Je mi 13 let a jsem velmi silná alergička.Mám smůlu,protože jsem alergická na pyly,které postupně kvetou-od dubna až do září. Brala jsem Zyrtec,ale ten mi po dvou letech přestal pomáhat.Nyní mám Claritin,Spersaleg a Alergocrom a sprej do nosu (názvy píšu zpaměti).Mám ale obrovské potíže,bolí mě oči,hlava,teče mi z nosu,jsem unavená.Někdy musím odejít ze školy,o tom,že bych se šla projít po parku není řeč.Doktor mi řekl,že už je zavedená léčba a že s tím nic neudělá. Opravdu už se s tím nedá nic dělat? Děkuji za odpověď.

Návštěvník (St, 2. 5. 2001 - 13:05)

Je to víc než rok, kdy mám potíže s přijímáním kuchyňské soli ve stravě. Zajímalo by mě, zda je nás víc - nemůžu jíst solené oříšky, tyčinky,pečivo./Solené jídlo mi nevadí/Zanedlouho po požití se mi vytvoří na rtech něco jako spálenina,otékají mi i dásně.Pomáhá krém na alergii. Ví někdo, z čeho taková alergie vznikne, co se děje v těle při jejím vzniku? Díky za zájem.

Návštěvník (Po, 23. 4. 2001 - 23:04)

Když jsem četl popis vašich problémů, dumal jsem, jestli jsem to náhodou nenapsal já, protože moje alergické projevy byly velice obdobné. Snad jen s tím rozdílem, že nebyly jednou za dva roky, ale dva roky naopak trvaly. Objevovaly se v podstatě každý den, v různé denní doby (bez nějaké pravidelnosti). Některé uváděné rysy jsem měl naprosto shodné (rychlý a prudký nástup alergické reakce, vyrážka u kolen a loktů, na břichu, ale - což bylo zajímavé - nikdy v obličeji). Neměl jsem však zimnici a celkový otok, ale je pravda, že alergické reakce tělo značně vysilovaly. Ústup problémů byl stejně jako jejich nástup velmi rychlý a nastal tak po 10-20 minutách (jenže třeba za dvě hodiny se to opakovalo znova). Naprosto shodně s Vámi - neidentifikovali žádný typ obvyklé alergie. Za pozornost stojí konstatování vašeho lékaře o "naladění organismu".To bylo zjištěno i u mne - zvýšená přecitlivělost, tedy jakási "alergie na sebe sama". Ale k tomu hlavnímu: můj alergolog se naštěstí netvářil tak, že mě to nemůže obtěžovat, ale snažil se pomoci. Byl to zkušený alergolog, ale neváhal přiznat, že si se mnou neví rady. Nakonec však řešení našel, a to ve vakcině Histaglobin. Jde o látku, která není umělým chemickým produktem, ale je vyrobena jen z přírodních zdrojů. Není cíleně zaměřena na konkrétní druh alergie, ale celkově působí na přecitlivělost organismu a má i příznivé vedlejší účinky (zlepšuje celkovou odolnost organismu např. proti běžným virovým infekcím). Zkuste svému lékaři toto řešení nadnést. Nejde o žádný nový lék, je znám už nějakou dobu. Je pouze na předpis, ale musí se celý hradit (alespoň před dvěma lety, kdy jedna sada tří injekcí stála kolem 270 Kč). Tyto sady jsem dostal dvě (tedy celkem 6 injekcí), za 3 měsíce dalších 6 injekcí a za dalších 9 měsíců pak třetí sadu šesti injekcí. Výsledek byl výborný i nad očekávání samotného alergologa. Moje alergické reakce téměř úplně ustoupily a můj organismus je od té doby výrazně vyrovnán. Pokud se dřívější reakce objevují, pak jen ojediněle a v nesrovnatelně menší intenzitě. Takže - zkuste to zkonzultovat - mnoho štěstí.

Návštěvník (Čt, 19. 4. 2001 - 16:04)

To vase zduvodneni vzniku senne rymy (alergii) se mi zda uplne na hlavu postavene. Ja jsem napr. mela sennou rymu a jeste mi ani nebyl rok (bylo to pred 50 lety). Tenkrat jeste nikdo o alergiiich ani nic nevedel a jeste dalsich 12 let trvalo nez rodice prisli na to,ze mam alergii na pyl,coz pak lekari testy potvrdili. Chcete ale rici,ze jsem se ve veku 10 mesicu potykala s nerozpoznanymi sexualnimi problemy? Ja se spis domnivam,ze alergie souvisi s nejakou zmenou zivotniho prostredi - netroufam si rici,jakou. Vzdyt dnes maji sennou rymu i psi! Nedomnivam se,ze ale dnes maji lide svuj sexualni zivot mene pochopeny nez treba pred sto lety,kdy se bezne domnivali,ze masturbace je smrtelne nebezpecna (abych uvedla jeden priklad za vsechny).

Návštěvník (St, 18. 4. 2001 - 20:04)

Alergie má dost často souvislost se zdravotním stylem. Doporučila bych vám přečíst si alergii na http://www.doktorka.cz/run/redsys/nemoci.asp , kde naleznete i doporučení pro úpravu životosprávy.Znám plno lidí, kterým pomáhá vždy před pylovou sezónou užívání přípravků od firmy Energy - buď celé tzv. Regenerace v pentagramu (5 přípravků) nebo alespoň Regalenu a Renolu, protože většina alergiků má oslabenou funkci jater a ledvin. Podrobnosti k těmto přípravkům si můžete přečíst na www.001shop.cz v kategorii regenerace. Nejlepší je vždy začít před jarem. Jinak jakákoliv forma pročišťování organismu může být prospěšná - výběr závisí na celkovém stavu organismu a proto je vhodné se poradit s odborníkem.Dost často jsou též alergie spojené s kvasinkovou infekcí střev a je tudíž nutno střevní mikroflóru upravit.

Návštěvník (Čt, 5. 4. 2001 - 00:04)

Vážená paní doktorko, s nástupem jara se mi objevila alergická rýma spojená s bolestmi hlavy, zhoršeným dýcháním, bolestivostí a zarudnutím nosu a i očí. Tuto diagnozu nemám nikde zatím ověřenou, musím počkat až do podzimu. Neumím si vůbec představit, jak to bude pokračovat a jestli to vůbec někdy skončí. Lékař mi předepisuje akorát antihistaminika, a to je bohužel všechno. Chtěla bych s tím něco sama dělat,proto bych potřebovala poradit. Má to souvislost s mým ne moc zdravým životním stylem? Dá se to změnit? Bude to horší? Vadí, když nejím maso? Prosím, poraďte mi, co bych měla pro to udělat, abych se toho zbavila, jaké léky bych měla užívat atd... Děkuji Pavlína

Návštěvník (Út, 3. 4. 2001 - 22:04)

Muj přítel tvrdí, že mu byla zjištěna alergie na léky končící na -en, je to vůbec možné? a co se dá proti tomu děla, léčitPředem děkuji za odpověď

Reklama

Přidat komentář