Reklama

Bible a dnesni svet

John06 (Čt, 29. 9. 2011 - 20:09)

Souhlasím s tím co říká Guy že Bible je věčná a nestárnoucí takže i pro dnešní dobu užitečná.
Je pravda, že Bibli napsali lidé ale byla inspirována Bohem to znamená, že Bůh řídil psaní asi tak, jako ředitel používá sekretářku.
Právě Bible nám taky vysvětluje proč je dnešní svět plný problémů.
Říká “. . . celý svět leží v moci toho ničemného.” - 1. Jana 5:19
A taky Ježíš u Jana 14:30 řekl:” . . . Nebudu již s vámi mnoho mluvit, neboť přichází panovník světa. A nemá nade mnou moc.” Z těchto veršů je patrné že Bůh – Stvořitel – v tomto období není vládce tohoto světa.
Z Bible vyplývá že vládcem tohoto světa není ani Bůh, ani Ježíš, ale Satan Ďábel.
Když uvažujete o světových událostech nesvědčí o tom že nějaká zlá síla ovlivňuje lidi k jejich škodě?
Bible taky ukazuje že brzy pro lidstvo nastane radikální změna světové scény. Proto je třeba ji číst abychom byli připraveni na tuto událost.

xx (Út, 21. 6. 2011 - 08:06)

Bibli napsali muži a podle toho svět vypadá...

Superman (Út, 21. 6. 2011 - 07:06)

Mas smulu, o vikendu se vdalaVdala, ale za toho nepravého. K Lucce patřím já.

Guy (Út, 21. 6. 2011 - 00:06)

Bible je skvělá kniha, co se dá studovat stále. Je to také dokonalý obraz lidského chování, které se nemění,ať je společnost jakkoli technologicky vyspělá. Proto je Bible věčná a nestárnoucí. Lidi se pořád budou mlátit, fackovat a zabíjet. Jsou nepoučitelní.

! (Po, 20. 6. 2011 - 09:06)

??? MILUJI LUCKU...Mas smulu, o vikendu se vdala

Superman (Pá, 17. 6. 2011 - 14:06)

??? MILUJI LUCKU VONDRÁČKOVOU !!! ???

Granvin (St, 5. 11. 2008 - 23:11)

SZ nepovažuju za podstatnej. Jako věc, která by měla moderního člověka zajímat a opravdu mu něco říct považuju NZ. Ten mi dal hodně. Ale SZ jen vytváří dogmata a motá lidem hlavu.

Mira (St, 5. 11. 2008 - 22:11)

Menší vsuvka....Nemůžeme popřít fakt,že lidé všech kultur,vždy uctívali určitou formu náboženství.(To mě uvádí v úvahu,pokud by jste vzali vzorek lidí,ty odřízli při narození od světa,dát je třeba na ostrov,tak předpokládam že za nějaký čas,těžko říct jak dlouho,se vytvoří určitý náznak náboženství).
Bible je určitě zajímavý prvek ale má svoje omezení,jsou zde popsané určité věci,jak si to představovali lidé tenkrát.Je zajímavé že bůh všechno vytvořil za sedm dnů...ale proč jsem dal dinosaury neříká...rozděluje co je dobré a co zlé,což je velice relativní,někdy jedno zlo se mlže obrátit v mnoho dobra a naopak,navíc pro každého to má jinou formu a význam,určitě to nejde rozškatulkovat......

nezatracuju žádné náboženství,protože vše má svoje místo a rozhodně to ovlivnuje nás všechny.......

Návštěvník (So, 30. 8. 2008 - 07:08)

to není tele ale vůl.......

Mr. Prejudice (So, 30. 8. 2008 - 02:08)

.....dobre jsem se seznamil s Jan Maria Vianney a proto nyni vyjadrim nazor: Zmiz odsud a to velmi rychle ty tele jedno..........:-)

Bára (Čt, 28. 8. 2008 - 21:08)

Co myslíš konkrétně?

Jan Maria Viann (Čt, 28. 8. 2008 - 16:08)

Napadá mě, že by nebylo zcela od věci pořádně prostudovat slyšenou nauku Církve a teprve pak hodnotit.
Dneska se každý člověk ohání tím, že má právo na vlastní názor (já taky, není co zapírat), ale to právo má až potom, co se s danou problematikou dobře seznámí. Pak to bude schopen něčím podložit. Jeho názor se bude moct o něco opřít a pozbude zdání emotivního výkřiku.

Bára (Út, 26. 8. 2008 - 21:08)

Právo a demokracie už naštěstí ano, ale morálka a předsudky jsou bohužel křesťanské. Kde by Evropa dnes mohla být, kdyby neudělala křesťanstvím krok zpět...

Lena (Út, 26. 8. 2008 - 21:08)

Dnešní svět není postaven na křesťanských základech, ale na antických, když už.

Bára (Út, 26. 8. 2008 - 17:08)

Bete, jak se změnily mravní normy? Jaké byly dřív mravní normy? Zloději, vrazi, cizoložníci, lháři jsou a byli odsuzování ve všech civilizacích a dobách.

B (Út, 26. 8. 2008 - 17:08)

Moje řeč.....

Bára (Út, 26. 8. 2008 - 17:08)

Jasně, Bible se dá vykládat tak, jak se to zrovna člověku hodí. Přímo dokonalý text pro použití při ovládání lidí.
Bete, přečti si mýty starověkých civilizací - třeba by se Bible dala lehce nahradit :-)
Na světě je spousta textů, podobných Bibli, které měly jen smůlu, že si zrovna někdo nevymyslel náboženství a neprohlásil je za Svatou knihu, použitelnou vždy a všude.

Svědomí je pro mě jakýsi vnitřní hlas, který ovlivněný výchovou není, proč bych se potom chovala jinak než moji rodiče?

Zásady, samozřejmě, v Bibli je napsáno, že máš ctít své rodiče, takže křesťan, který v duchu své rodiče nenávidí, je bude ctít, jen protože je to v Bibli. Pokrytectví.
Desatero říká "nepokradeš". To jako neokradu bližního, jen proto, že to je v Bibli?
Snad mám jakousi empatii, která mi říká, že ten člověk si nějakým způsobem na věc, která mě zajímá, vydělal, potřebuje ji a mrzelo by ho, kdybych mu ji ukradla. Proto nekradu, protože bych tím ubližovala, ne proto, že to je v Bibli, nebo protože společnost nebo rodiče prohlásili, že se to nedělá.

Jsem člověk, ne zvíře, cítím svědomím a empatií, co je správné (obas se můžu mýlit) a nepotřebuju k tomu žádnou starou knížku pohádek ani příkazy a zákazy.
Jasně, někteří lidé to potřebují, aby se udržel pořádek, Bible tedy posloužila ve starověku, dnes už ale máme jiné a použitelné zákony.

A, (Út, 26. 8. 2008 - 17:08)

Neřekla bych to lépe.

Bet (Út, 26. 8. 2008 - 16:08)

Báro, to je hezké, ale obávám se, že tvé svědomí má dost společného s výchovou, s tím, kde žiješ a bohužel, vše je ovlivněno křesťanstvím. Je tu 2000 let a v ČR taky už velmi dlouho. Na jeho základě se změnily zákony i mravní normy. My už to dnes bereme jako samozřejmost, ale nelze popřít, že velká část světa a Evropa především byla formována křesťanstvím a potažmo Biblí.
Jinak si myslím, že Bible má co říct stále. Je "použitelná" vždy a všude. Jen je třeba ji umět správně číst a hlavně chápat.

Ryan Petterson (Ne, 24. 8. 2008 - 04:08)

.....nerekl bych to lepe..........:-)))))

Reklama

Přidat komentář