Reklama

Bible a dnesni svet

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Kdyby si Bibli skutečně přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by takovou blbost nikdy napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Kdyby si Bibli skutečně přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by takovou blbost nikdy napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Kdyby si Bibli skutečně přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by takovou blbost nikdy napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Kdyby si Bibli skutečně přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by takovou blbost nikdy napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Kdyby si Bibli skutečně přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by takovou blbost nikdy napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Kdyby si Bibli skutečně přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by takovou blbost nikdy napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Kdyby si Bibli skutečně přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by takovou blbost nikdy napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Protože kdyby si Bibli přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by nikdy takovou blbost napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Protože kdyby si Bibli přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by nikdy takovou blbost napsat.

Pro Lenku (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)

Protože kdyby si Bibli přečetla a pořádně prostudovala, nemohla by nikdy takovou blbost napsat.

Lenka (Čt, 18. 10. 2007 - 14:10)

Pro toho nade mnou (tím mám namysli pro toho, co psal to nade mnou): Jak víš, že si Edita Bibli nepřečetla a to včetně včetně hebrejského, řeckého a aramejského originálu? Vyjadřuješ se o ní, jako bys jí perfektně znal. Teprve, až totiž Editu perfektně poznáš, pak se o ní teprve můžeš vyjadřovat, ne? Ale pokud o ní nic nevíš, tak raději mlč, jinak vypadáš jako hádej co.

Pro Editu (Čt, 18. 10. 2007 - 14:10)

Přečetla jsi celou Bibli včetně hebrejského, řeckého a aramejského originálu, že se k ní snažíš vyjadřovat? Dokud si něco nepřečteš a nebo dokud tomu dobře neporozumíš, nemáš právo se k tomu vyjadřovat. Až něco perfektně poznám, potom teprve můžu napsat, že je to blbost či nikoli. Ale pokud o tom vůbec nic nevíš, raději mlč, jinak vypadáš jako blbec ty.

Edita (Čt, 18. 10. 2007 - 14:10)

ježiši ...... bible .... bůh .... jak na todle někdo může věřit !!!!! Taková blbost

Jan Maria Vian (Čt, 13. 9. 2007 - 22:09)

Honzo, tohle téma je o Bibli, tak Vám odpovím několika citacemi:
"Cokoliv jste udělali jednomu z nejmenších, to jste udělali mě."
"Byl jsem hladový a nasytili jste mně, byl jsem žíznivý a dali jste mi pít, byl jsem nahý a oblékli jste mě." - takže neodsuzujte humanitární organizace. Vychází z Písma, které je neměnné a inspirované Boží slovo (abyste to plně pochopil, byla by potřeba větší teologická přednáška a já tady od toho nejsem). Nevím, jak by Vám bylo, kdyby jste se octl na okraji společnosti a ostatní se na Vás vykašlali, zeptejte se někdy někoho kdo to zažil. Co ti chudáci, kteří dneska třeba v Indii ještě trpí malomocenstvím, takže jim uhnívá maso a orgány, ostatní se jich štítěj protože jejich ego jim nedovolí, aby se k nim snížili a pomohli jim. Ti malomocní jsou taky menšina - ne etnická, ale v jiném smyslu. I péče o ty malomocné je služba minoritě, protože malomocenství je dneska celkem vzácná choroba. Je to nakažlivá a hrozná choroba, v podstatě je to shnití zaživa, na jehož konci je smrt. A kde se služba bližním vzala? Velký díl na tom má právě Bible. Zkuste se do těch chudáků vcítit a představte si sám sebe na jejich místě, to neuškodí, snad pak ten názor trochu změníte, protože Váš pohled na křesťanskou pomoc a podporu je velice nesprávný.

Honza (Po, 30. 7. 2007 - 21:07)

Křesťanství, hlavně v Česku a Polsku, není naučené preferovat schopné lidi, spíše všeho schopné. Hlavně však vyniká podporou menšin a neekologických ale za to výnosných projektů. (Čunek a jeho lidé, to je vyjímka)
V našem sousedství je cikánská čtvrt, člověk se tudy bojí projít, dělají hluk, který nedovolí slušným lidem v noci spát, pořád je chodí obhlížet nějaké katolické nadace, pořád otravují život vedení města, jak je k těm romům obyvatelstvo kruté...ale že by je třeba naučili slušnému chování...to ne, to nechávají na Bohu:)
Mluvil jsem s jedním známým, který navštívil několikrát obchodně Kanadu a také Japonsko.On tvrdí, že tam by takové divné sdružení, jako česká sdružení pro Romy, nemělo šanci ani přežít:)Prostě,křesťanská podpora menšin, importovaná sem z USA a dovedená ad absurdum, to nejde kdekoliv na světě. Když jsem se s tímto názorem jednou pokusil prezentovat v místním tisku, byl jsem označen za rasistu a kryptobolševika...70% lidí mě tady za to sice také odsoudí,ale je to anonymní, tak si poslužte:)

anonym ze 7.7. (Po, 30. 7. 2007 - 20:07)

Díky za souhlas, pane Jonáku. Obecně jsem čekal spíš urážky, ale to ještě přijde, uvidíte.

Jonák (Po, 30. 7. 2007 - 19:07)

Anonyme, ze 7.7.máš pravdu.
Ale právě ze takovou pravdu byl umlčen panem Graubnerem a Halíkem prof. B:)

anonym ze 7.7. (Po, 30. 7. 2007 - 18:07)

Jo illy, souhlas. Mám na to takovou teorii. Sice mě za ní asi křesťané ukamenují, ale já si myslím, že ten balast všude okolo mají na svědomí právě oni. Je to dané stovky let vštěpování jistého druhu mentality. Jejich hlavním krédem je přeci že člověk, (chápej praktikující křesťan) je obrazem božím. Tudíž zvířata, rostliny, jinověrci, prostě zbytek, je něco, co nedosahuje zdaleka takové důležitosti. Tudíž papa ekologie, papa tolerance a humanito. Možná, že dnes se křesťanství snaží o jakési kosmetické změny, o jakousi lidskou tvář (vyjma lidské tváře pro chudáky ženské co nechtějí donosit, nebo jinak sexuálně orientované jedince), ale ještě nedávno se chovalo stejně radikálně, jako dnešní obávaní šiřitelé Svaté války. Řeči, jako že Evropa je na křesťanských základech a tak, jsou směšné. Maximálně na antických základech. A ty stojí na ještě starších, například etruských. To, co přišlo s nástupem křesťanství, historikové nazývají dobou temna, mimochodem. To také vypovídá o mnohém. A křesťanství jako šiřitel vzdělanosti? Dovolte, abych se zasmál. Jediné, co ve středověku šířilo bylo: tvrdě dřete, ono se vám to po smrti vrátí. Velmi výhodné pro feudály. Proto křesťanství zapustilo tak hluboké kořeny. A víte, jak církevní hodnostáři brojili proti knihtisku, ne? Aby se lidé náhodou nestali vzdělanější, než je bezpodmínečně nutné k tomu, aby dřeli někde na poli. Mimochodem japonskou kulturu velmi obdivuji. Lidé, kterým je vlastní jsou úplně jiní a myslím, nebo alespoň doufám, že jim patří budoucnost.

anonym ze 7.7. (Po, 30. 7. 2007 - 18:07)

Jejda, oprava: S takovým nasazením. S tam mělo být.

illy (Po, 30. 7. 2007 - 18:07)

Já sice věřící nejsem, ale od té doby co mám přítelkyni, která pochází z asie (japonska) a je budhistka tak o těchto věcech docela přemýšlím. Co třeba Japonsko - přes 90% lidí vyznává budhismus a je to jedna z nejbohatších a nejvyspělejších zemí na tomto světě. V čechách přes 90% lidí věří v prachy, žrádlo a chlast a jsme na hranici země rozvojové :-(. Někdy se před ní stydím, za tu levnotu a "kulturu" co tady máme....

Reklama

Přidat komentář