Reklama

Bible a dnesni svet

m (Čt, 11. 5. 2006 - 03:05)

Jako prispevek cislo 100 bych chtel napsat ze Bible spolecne s jakymkoli jinym nabozenstvim je rakovina lidstva uz od prvopocatku...Hezkej den

Noemi (St, 10. 5. 2006 - 12:05)

Břeťo moc se mě líbí,že vysvětluješ hodně o bibli,vidím,že máš dar moudrosti,že vyzdvihuješ pána Ježíše Krista,který je cestou,pravdou,že skrze Jeho oběť máme spasení zaručené,když příjmeme jeho nabídku.Kniha Daniel v bibli hovoří,bezbožní zajisté bezbožnost páchati budou aniž co porozumějí,moudří porozumí.Kdo chce opravdově hledat ten nalezne.Přuju ti Boží požehnání,a jistě i věříš jako já,že druhý příchod pána ježíše je blízko,protože se napl?ují všechna znamení,které On v bibli popisuje.A evangelium bude hlásáno po vší zemi jako poslední předpověď a příjde Pán.

Břeťa (Čt, 4. 5. 2006 - 16:05)

Nemyslím, že Bible je nějak přepsaná nebo cenzurovaná - spíš jsou tam tak silné morální zásady, že se jimi cítíme tísněni. Ale beru to jako mantinely u cesty - taky sice člověku brání sejít z cesty, ale když zůstane na ní, tak se někam dostane.

Taky se mi líbí jeden princip porozumění Bibli, a sice - biblický text nemůže znamenat to, co nikdy neznamenal. Jinými slovy, klíčem porozumění Bibli je uvědomit si, co autoři textu chtěli sdělit svým čtenářům - ne číst mezi řádky, ale číst přímo ty řádky, které jsou napsány.

Sestavuji nějaké myšlenky na www.rozhovor.cz, ale moc jich tam ještě není.

Bob (Čt, 6. 10. 2005 - 08:10)

Bible se nesmo brat doslova, jelikoz byla predelana, prepsana, nektere clanky vymaznute a to cirkvi, co si prala ovlivnovat, strasit a tak nadvladat nad normalnimi lidmi.Bozska - energije by nikdy neublizovala a tak napriklad jako je nepravda co se pise v bibli o Abrahamovi a ze byl schopen obetovat sveho maleho syna, jelikoz si to Buh pral.A ty kody z bible jsou velmi zajimave a lze tam najit mnoho informaci.

Radim (Čt, 6. 10. 2005 - 04:10)

Bible je podle me jasne Bozi slovo.Tomu, kdo neveri, to nema cenu vysvetlovat, nebot to nema cenu.Tomu kdo veri, to taky nema cenu vysvetlovat, nebot to vysvetlit nejde.Vira veri, nevera neveri.Ja verim v Bozi Slovo a jsem tomu rad.Tot muj prispevek do diskuze.Nazdar

gabika (Čt, 12. 5. 2005 - 17:05)

Ahojte vsedci!Uz davnejsie som sledovala jeden dokument tykajuci sa biblie.Nepamatam si to uz presne ,ale viem ze som mala s toho zvlastne pocity.Traja vedci co sa venovali skumaniu svateho pisma prisli na to ze su tam zakodovane rozne udaje o nas vsetkych.Dokonca udaje o americkom prezidentovi(ze bude nanho spachany atentat),o Hitlerovi,presne datumi a podobne.Bolo tam toho viac ale naozaj si uz nepamatam.Skoncilo to s tym ze aj my kazdy jeden z nas ma svoje miesto a zaznam v biblii.Preto si myslim ze kazdy tu mame svoje miesto na zemi a poslanie.Bozia mudrost a laska k nam je uzasna.Verim ze pri kazdom z nas stoji a pomaha nam,ale musime aj mi chciet.Co si myslite vy?

*** (Čt, 12. 5. 2005 - 13:05)

Bezinko, ty jsi služka satanova! Tak může mluvit jen Svědek Jehovův!

Bezinka (Čt, 12. 5. 2005 - 12:05)

Zdravím všechny.Bible nikdy brzdou nebyla. Byla jí církev. Má-li Bible pravdu, čeká nás lepší budoucnosat. Viz slova Ježíše Matouš 5:5, šťastní mírní, neboť zdedí zemi...Bible nás nechystá do nebe, chce, abychom žili na zemi a to věčně, jak to Bůh zamýšlel pro první lidi...Peklo není, to je bubák církve na lidi. Původní Bible takové slovo neobsahuje. Má-li Bůh na zemi organizaci, jako ji měl ve Starém zákoně, o tom se dá dlouho mluvit. Zdar. Bezinka

Fred (Út, 15. 3. 2005 - 02:03)

Ve středu Tvého příspěvku jsi napsala: Došla jsem k názoru, že je důležité najít vztah s nebeským Otcem, uvědomit si, že Ježíš Kristus podstoupil svou smrt jako výkupné za nás, hříšné lidi. Zákon má každý z nás zapsán v srdci (což říká i Bible), a za předpokladu víry v Boha a jeho Syna máme naději, být vzkříšení v Bohem ustanovené době...s tímto poznáním se také ztotožňuji, ale Bibli se věnuje velká pozornost, vědců, archeologů, teologů......ti již mnohokrát dokázali i z vykopávek, že se významově prakticky nemění, ani zákon o kterém píšeš,že je snad ještě v srdci, protože zákon je opisem Boží povahy a ani On se také nemění.Naštěstí se zachoval písemně........ a jak poznáš Jeho lid včera i dnes? Odpověď najdeš v mnoha znacích a verších,např.-Ez. 20:20,Zjevení 14:12,Ef.4:11-32,3:10-21,Mat.28:19-20,Zj.12:17,1.Jan5:1-3,Ef.2:8-10,Žalm 19:8-15,Žid.4:1-11,Kdo hledá,ten nalézá........a je šťastný,ale máš pravdu,že ve všech kostelích ho nenajdeš a prostředníkem je Pán Ježíš a ne nějaký jeden člověk...

Vlaďka (Čt, 26. 8. 2004 - 22:08)

Snažím se hledat pravdu v Písmu, ale zároveň studuji světské spisy. Docházím k tomu, že Písmo není původní, ale bylo během dějin několikrát přizpůsobeno vlivnými skupinami lidí, vládnoucích ostatním.Došla jsem k názoru, že je důležité najít vztah s nebeským Otcem, uvědomit si, že Ježíš Kristus podstoupil svou smrt jako výkupné za nás, hříšné lidi. Zákon má každý z nás zapsán v srdci (což říká i Bible), a za předpokladu víry v Boha a jeho Syna máme naději, být vzkříšení v Bohem ustanovené době. V dnešní době neexistuje žádná církev ani organizace, která patří nebeskému Otci a nebo má právo být Jeho prostředníkem mezi Ním a námi.

tomas (Pá, 18. 6. 2004 - 10:06)

Hej Zdenále proč ty nesmysly sereš všade, myslíš si že to bude někdo číst ten tvůj román ,nebo co........

Zdeněk z Ostrav (Čt, 17. 6. 2004 - 11:06)

Zde se pokusím nastínit hypotetický scénář ARABSKÉHO útoku na západní civilizaci. Nechci tím šířit poplašné zprávy, navádět k útokům nebo něco podobného. Chci, aby si každý uvědomil, jak je naše civilizace ve skutečnosti zranitelná různými úchyláky a jaká nebezpečí plynou z naší bezstarostnosti. Pokud patříte k labilnějším jedincům, tak raději níže uvedené řádky nečtěte, nebo neručím za zdravotní následky (např. nespavost). Jak uvidíte, k útoku není potřeba žádných supermoderních a drahých zbraní. Stačí použít šikovnou kombinaci běžně dostupných prostředků společně s nekonvenční taktikou a hlavně nekonvenčním uvažováním nezatíženým definicemi a pravidly. Když jsem vytvářel tento děsivý scénář, tak jsem vycházel z mnoha pramenů o současných vojenských a speciálních jednotkách (velice pomohla kniha Viktora Suvorova Útvary SpecNaz), teroristických útocích v minulých letech, z běžně dostupných informací z novin, televize a internetu. Pokusil jsem se poskládat dohromady střepiny a vytvořit z nich hypotetickou operaci zaměřenou na likvidaci západní civilizace. Abych mohl něco takového napsat, musel jsem se naprosto zbavit psychických zábran a naivity, přestat si dělat jakékoliv iluze o lidskosti a soucitu, uvědomit si nekonečný fanatizmus, zaslepenost a odhodlání náboženského fanatika obětovat vše pro svou víru, uvědomit si naprostou morální otrlost vůdců zemí třetího světa vůči utrpení svého lidu. Bylo nezbytné uvědomit si slabá místa, zodpovědět si otázku, co je třeba zasáhnout a s čím je třeba počítat. Při psaní jsem se musel plně přeměnit v útočníka, vidět cíl z jeho pohledu a "myslet jako terorista". Nikdy jsem o světě neměl příliš valné mínění, takže to nebyl až takový problém. Čtěte prosím pozorně a pokud se Vám budou následující řádky zdát neuvěřitelné, tak o mne prosím nesmýšlejte ve zlém, nejsem cvok, ale nevěřím na lidskost či soucit. Pokusil jsem se napsat scénář toho, CO BY SE STÁT MOHLO, pokud nebudeme dost obezřetní. Doufejme jen, že to, co zde popisuji, se nikdy nestane. Doufejme..."Válka chudých proti bohatým bude nejkrvavější ze všech válek, které kdykoliv lidé vedli."B. Engels"Učili nás, že války se začínají bez rytířského varování."admirál N.G.Kuzněcov"Jsme zde, abychom šířili islám. Pokud se nám někdo postaví do cesty, bude džihád."Umar Abdarrahmán"Všichni nepřátelé islámu a všichni, kteří zůstávají neutrální - muži, ženy i děti - musí být vyhlazeni."Abu al Mundhir"Zkušenosti dvacátého století bohužel jasně ukazují, že záměrná omezení, jež si dobrovolně ukládá civilizovaná válčící strana, jsou k ničemu. Spojenci i nepřátelé si je vykládají ne jako důkaz lidskosti, nýbrž jako přiznání viny a nedostatek poctivého úmyslu."Paul Johnson"Poznej nepřítele, poznej sám sebe a ve stovce bitev se nikdy neocitneš v úzkých."Sün-C', asi 400 př.n.l.Už několik měsíců panuje relativní klid. Dokonce i v Izraeli ubylo útočících Palestinců (Vždyť říkám že je to science fiction!). Západní politici si potřásají rukama s arabskými vůdci, v euforické náladě probíhají mezinárodní jednání a vypadá to, že nebezpečí od Arabů nehrozí. Do arabských zemí proudí humanitární pomoc "strádajícím" a přes OSN směřují miliardy dolarů na programy rozvoje. Inspektoři OSN postupně ruší embarga na jednotlivé země a mezinárodní obchod jen kvete. Při ohromných tocích prostředků přes OPEC a další organizace nikdo ani nepostřehne, když se pár milionů "někde zatoulá". Vyspělé země přijímají na svá území tisíce uprchlíků z arabských zemí. Po evropském a severoamerickém kontinentu se projíždějí zástupci "humanitárních organizací" a od důvěřivých lidumilů vybírají příspěvky na "hladovějící" dětičky v Africe a jiných "vykořisťovaných" zemích. Mezitím přicházejí do celého arabského světa zásilky vojenského materiálu z Číny, Ruska, Francie... Tyhle zásilky se dostávají do stovek izolovaných táborů, kde jsou školeni nejnebezpečnější kriminálníci světa. Takových táborů je po celém arabském světě spousta. Na první pohled vypadají jako obyčejné vesnice. Nikdo by je nespojoval s nějakou nekalou činností, natož aby uvažoval o nějakém globálním spiknutí. Jenže, jejich obyvatelé chodí do práce s kalašnikovem v ruce a hroudou semtexu v kapse. Ale dnes už jsou tyto "školy" prázdné, většina "studentů" vyrazila ke svým cílům. Odjížděli postupně, po jednom, po dvou, v malých skupinkách vydávajících se za obchodníky, studenty, turisty, uprchlíky... Celé týdny a měsíce, třeba přes půlku světa. Dnes zde zůstávají jen příslušníci speciálních likvidačních komand, kteří se stanou ostřím chystané invaze. Budou posledními, kdo vyrazí. Zbytek bojovníků už číhá v západním světě jako skrytí agenti. Nad vyprahlou pouští zapadá slunce a nastávají poslední hodiny míru. Za několik hodin bude zahájena válka, jejímž bojištěm bude celý svět. Vždyť už několik měsíců hlásají duchovní blížící se příchod velkého dne, kdy vzplane Velký Džihád. Islám se stane náboženstvím všech a nevěřící zhynou v plamenech seslaných Alláhem.Do Rotterdamského přístavu vplouvá irácký tanker. Přepravuje 80 000 tun zkapalněného zemního plynu. V rejdě přístavu loď najednou vybočí ze směru a přímo narazí do vedle stojícího tankeru. Obě lodi se v okamžiku ocitnou v plamenech a v zápětí dojde k úniku plynu. Obrovský mrak se ve vteřině rozlétne po okolí a smísí se s okolním kyslíkem. Nastává exploze. Tisíce tun plynu mají účinek podobný taktické jaderné zbrani. Polovina Rotterdamského přístavu je okamžitě v troskách a plameny přeskakují mezi přeživšími budovami a loděmi. Hasičské sbory se pouští do nerovného zápasu se živly, ale nemají nejmenší šanci. Ohně postupně uhasnou až za dva týdny. Už nebude, co by hořelo. Když vítr odvane kouř z požárů, světu se ukáže obraz totální zkázy. Polovina Rotterdamu bude v troskách, oběti na životech se budou počítat na tisíce, materiální škody na stovky miliard. Evropa přišla o svůj největší přístav a ropný terminál. V okamžiku uhasnutí požárů však bude mít svět zcela jiné starosti. Nechme zatím Rotterdam hořet a pojďme dál. Dva dny po výbuchu v Rotterdamu naráží libyjská nákladní loď do vrat plavební komory Panamského průplavu. Ačkoliv je loď jen lehce poškozena, z neznámého důvodu se v několika málo minutách potopí, čímž totálně zatarasí průchod mezi Atlantikem a Pacifikem. Svět si této nehody takřka nevšimne, protože všichni sledují drama v Rotterdamu. O den později dojde v ústí Suezského průplavu ke srážce syrského tankeru s egyptskou nákladní lodí. Obě lodi se potopí přímo v plavební dráze průplavu. Obrovská ropná skvrna pokryje hladinu Středozemního moře. Vítr žene skvrnu směrem k izraelskému pobřeží. Dva dny po nehodě zasáhne obrovská skvrna izraelská odsolovací zařízení na výrobu pitné vody. Izrael se ocitá v kritické situaci, bez dostatku pitné vody dlouho nevydrží. Obrovský saúdský supertanker narazí v nočních hodinách v Perském zálivu do americké nukleární superletadlové lodi USS John C. Stennis (CVN-74). Na těžce poškozeném Stennisu zahyne během několika vteřin na padesát námořníků, zatímco saúdský tanker mizí pod hladinou. Americká loď se musí ihned vrátit do Států, čímž z oblasti rázem zmizí americká vojenská přítomnost. Ve Francii vypukne v jedné z životně důležitých rafinérií požár. Ačkoliv jsou okamžitě zahájeny záchranné práce, požár zachvátí téměř celou rafinérii a způsobí její totální zničení. Odborníci se nemohou shodnout na tom, jak vůbec mohl tak rozsáhlý požár vzniknout. Nedokáží si vysvětlit, jak mohl požár vzniknout na několika místech zároveň. Spekuluje se o chybě v počítačích řídících celý provoz nebo o chybě operátorů. V Německu dochází ke srážce rychlovlaků, při které je vyřazen veledůležitý most přes Rýn. Vypadá to na selhání signalizačního zařízení. Další nehody následují. Na nehody v rakouských a švýcarských tunelech jsme zvyklí, ale i tak je vyřazení nedávno opraveného Gothardského tunelu šokem. Zahynulo zde více než třicet osob, když se kamion přepravující chemikálie změnil v ohnivou kouli. Nehody však ještě nekončí. Výbuch přepravovaného nákladu a následný požár vlaku uvnitř Eurotunelu znamená vyřazení této důležité komunikace z provozu. Na aljašském ropovodu dojde k závadě na hlavní přečerpávací stanici a ropa přestává téct. V Severním moři dochází k nehodě na vrtné plošině. Po několika hodinách se převrací a potápí. Odborníci spekulují o korozi vzpěr. Ve Francii, Řecku, Jugoslávii, USA, Austrálii vypukají obrovské lesní požáry, které spalují vše, co jim přijde do cesty. Na velkých základnách NATO propukají masivní epidemie běžně nakažlivých chorob - salmonely, chřipky, žloutenky... Někde byli lidé nakaženi ve veřejných jídelnách, jinde kvůli závadě v čističce... V celém demokratickém světě propukají demonstrace anarchistů, greenpísáků, komunistů a dalších extrémistických skupin. Policie je přesycena lavinou kriminality a nárůstem aktivit "mírových hnutí". Jakoby odnikud se po celé Evropě objevují v médiích skandály kolem politiků i vojenských činitelů. Terčem je vše, na co si jen lze vzpomenout a využít ke zkompromitování dotyčné osoby - zneužití pravomoci, obcházení zákonů, nepořádek v úřadech, korupce, známosti a kamarádíčkovství, spolčení s nepřátelskými tajnými službami, špionáž, závislost na lécích či drogách, sexuální úlety, obvinění z homosexuality či pedofilie... Vše, čím lze zasít u veřejnosti sémě podezření, zpochybnit pravdivost oficiálních informací. Extrémistické skupiny napadají vojáky a politiky NATO, v několika zemích NATO dochází k volání po neutralitě. Na vrtulník britského premiéra vystřelí neznámý útočník několik střel z těžké půlpalcové odstřelovačské pušky. Jen díky skvělým reakcím pilota Královského letectva vrtulník neskončí v plamenech. Řízen

tomas (Út, 15. 6. 2004 - 06:06)

Ahoj Lucko to jsem rád že aspoň někdo to tady čte. To víš jsem takovej nadšenec pro vše...

Lucka (St, 9. 6. 2004 - 13:06)

Tomasi, Ty jsi nejak extremne chytry, ne? I ten pravopis Ti jde...

tomas (St, 9. 6. 2004 - 13:06)

Bible už dávno není kniha knih ,je to jen taková plácanina. V podstatě jde o dějiny jednoho porobeného národa se svými hrdiny. Bez nich a jejich zboštění by porobený národ zaniknul. I mi máme svého Kozina a Slováci zas Jánošíka jen jsme z toho neudělali náboženství no nic snad příště.Ale lidi jestli hledáte skutečně Boha a né báchorky dejte se na vědu ta skoumá Boží dílo a dnes dokáže skutečné zázraky.....

Jana Nováková (Čt, 6. 5. 2004 - 19:05)

Dobrý den,zdravim všechny.Prosím o informaci v kterém náboženském textu je zmíněno asi toto:nezáleží na tom,jaký má žena účes,jaké má oblečení,jakou postavu,důležité je jestli má lásku v srdci a tu má i v očích,taková žena je krásná....Prosím poraďte.Jana N.

Fanous (Po, 27. 10. 2003 - 04:10)

Jak se zda, tak dnesni clovek moc podle Bible nezije. To vidime snad vsude kolem sebe. To je ta smutna stranka. V Bibli je toho spousta, ale to co bych si dovolil o ni rici je: Jeslize ji zacneme brat vazne ( napr: vice nez zpravy v TV, noviny, baje a pohadky, politiku, EU, reklamy...) bude nam vsem daleko lepe. kapis?PS: Napr: Milovat nepratele, je hodne tezka vec. Kdyz bychom se vice snazili mozna i svet by byl o mnoho veselejsi. Cao

jasmin (So, 27. 9. 2003 - 22:09)

Pane Sikoro,myslim si ze kdyby jste vice cetl a hledal tak by jste nikdy nerekl ze ISLAM je agresivni.ISLAM JE KRASNE NABOZENSTVI miru, jednoty,ktere ZAVRHUJE AGRESIVITU a nasili A je to vira v jedineho Boha,Ktery take zjevil pres proroky predtim evangelium a Toru.I kdyz TORA A EVANGELIUM jsou pozmeneny,ale KORAN se zachoval do dnes aniz by bylo zmeneno jedine slovo.Kdyby jste hledal nasel by jste mnoho dukazu.Kdyby se lide meli chovat tak jak si BUH preje tak je na svete mir a lidi by se nezabijeli a nezili by tak jak mladi lidi ziji dnes napriklad drogy,sex primo venku atd.ZBOZNI lide napriklad muslimove uci deti od utleho veku slusnosti a od peti let je uci modlidbam a prednaseni versu,ktere byli BOHEM seslany.Kdezto treba tady u nas zna mnoho deti jiz od malicka jen sproste slova a spatne veci,ktere pak konci pohlavnimi nemocemi a drogama.Tak a ted mi reknete kde je nasili?Myslim si ze urcite kdyz je lidem nejhur kdyz se jim treba neco zleho stane tak prosi BOHA o pomoc.ale jen co se spatne obrati v dobre tak zapomenou.

eva (Po, 22. 9. 2003 - 17:09)

Diskuze pro věřící i nevěřícíhttp://christnet.cz/diskuse/diskuse.asp

Sonja (So, 19. 4. 2003 - 12:04)

Ahoj Jiří, děkuji za informace a odpověď na otázku. Já naopak pocházím z rodiny, která je rozumově založená. Ale řekla bych, že poslední dobou dochází k názorovému posunu. Je to určitě kvůli mně. Před několika lety jsem onemocněla a naprosto se mi změnil život. Rodina samozřejmě prožívala všechno se mnou. Viděli, jak léčba za léčbou selhává a myšlení potom samo vynáší na povrch otázky, které by si jinak nikdo nepoložil. Znám víc lidí, kteří se probudili díky nemoci, či nehodě. Většinou jdou vývojově rychle kupředu. Každý má svoji cestu. Já chápu svou nemoc jako výrazné přitažení životních opratí. Asi to se mnou jinak nešlo. Ničeho nelituji. Stále věřím, že se mé zdraví zlepší. Myslím si, že zkušenosti, které jsem načerpala, mi zůstanou. Hezké Velikonoce. Sonja.

Reklama

Přidat komentář