Reklama

Dispoziční prognostika

Ford (St, 2. 5. 2007 - 15:05)

25. 4. 2007 13:43:34, ....pro FordaAno je to velmi dogmaticke ucenie, ktore nedovoluje vobec sa odchylit.Dispozicny prognostici sa podla mna delia do dvoch skupin:* ti ktori to vedu a maju oprati v rukach(rozpocet a peniaze)* ludia ktori maju vazne zdravotne a medziludske problemy (poznam ich malo ale co ich poznam tak su rozvedeni)Clovek ktory sa dostane k nim, tak prijima ich logiku sveta a krasne mu to zapada. Argumenty z vonku neakceptuje. Ak sa nieco stalo, tak si to odvodni, tak ze mal prognostikovi popisat problem detailnejsie.Ak sa nieco stalo a klient sa tomu vyhol, tak sa povie, ze prognostik upravil system spravne .Bol som tam 5x ale pripadalo mi to ako formalita.Poviete svoj problem,potom on vam poviem, ze asi by to tak on nerobil, alebo sa mu zda, ze takto ako je to teraz, tak to nie je sparavne.Pocas celeho rozhovru vrti vygulou a zapisuje si do archu hodnoty, ktore si nameral, alebo ma pocit ze ich nameral.Ked papier popise a polozi poslednu otazku, tak povie, ze teraz idem upravovat system poprosi ma, aby som sa otocil a zacne robit nieco za mojim chbtom, co ja nevidim fuci tam a pocujem, ako keby brusil nozik alebo nieco take(vtedy mam riadne neprijemny pocit ze mi skoci po krku).Toto trva asi tak 10 min .Po skonceni mi oznami, ze uz je vsetko spravene podla jeho najlepsieho svedomia a ze "by" to malo byt ok.Vyplatim mu peniaze a odchadzam.Ak som nieco zabudol tak prosim akterov tohoto tajomneho aktu aby ho doplnil.

Setrvačník (Út, 1. 5. 2007 - 21:05)

Forde byl jsi 5x na návštěvě u prognostika. Nepřipadá mi to jako racionální chování od takového tvrdého materialisty jako jsi ty. Co tě k tomu vedlo?

stenly (Ne, 29. 4. 2007 - 20:04)

Cítal si stanovy tohto obcianskeho zdruzenia,asi nie.

koumak (St, 25. 4. 2007 - 15:04)

tak si to tu citam a v suhrne sa mi to javi tak, ze najvacsi problem s DIPom maju ti, ktory sa s nim stretli nepriamo. To je mi akosi podozrive. Ford je chlap, ktory sa to pokusa pochopit na zaklade vedeckeho testovania hypotezy, co sa mu asi nikdy nepodari. Aby som nebol zle pochopeny, mne sa jeho pristup paci, len zvolena forma diskusie o vynatkoch z knihy je nestastna. Pravdu povediac, inu asi na internete tazko realizovat. Chcel by som tu vlastne len povedat, ze kazdy mame zazite nejake vzory posudzovania reality a veci, ktore do tychto vzorov nepatria jednoducho nevidime. Taky text z ezoterickej oblasti sa neda napisat, aby sa javil od zaciatku zmysluplny podla nasich vzorov videnia. Ford, viem, ze ta toto neuspokoji, ale ak chces, mozme este pokecat.

....pro Forda (St, 25. 4. 2007 - 13:04)

Mám zkušenosti, nepřímo z Noetisem.....začala to navštěvovat má přítelkyně.....je to silně dogmatický systém...veškerá diskuze byla nepřímo ukončena tím...že jen jejich filozofie, systém, je ten správný.....za celou tu dobu co to navštěvuje, ji to uplně pohltilo...je zajímavé se podívat, kde má Noetis nejsilnější pozici....jsou to sociálně nestabilní oblasti. Kladl jsem si otázku, co jich tam drži, myslim, ze je to tim, ze si clovek vlastne nikdy nemuze byt jist svym osudem a radeji udela vsechno pro to, aby se mu v budoucnu nestalo nic spatneho. V Noetisu jsou tak lide vlastne drzeni strachem o svou budoucnost. Bylo by určitě zajímavé, udělat si analýzu, jak Ti lidé, potažmo dispoziční prognostici žijou....zda-li jsou opravdu tak šťastní, jaký je jejich rodinný život apd. V případě že ne, proč? Člověk kterého jsem znal se "upravoval " hodně dlouho, ale zpětná vazba v podobě nezávislého pozorovatele byla taková, že se nic moc nezměnilo, samozřejmě že člověk v tomto systému vám bude tvrdit opak....je ale pozitivní, že jejich vnitřní přesvědčení je utvrzuje v pozitivních dopadech a pokud jim to pomáhá, tak je to dobré....Měl jsem možnost stát nějakou dobu po boku takovéhoto člověka...byl jsem podrobován různým měření, nabádán ať klientelu navštívím....neučinil jsem tak....dalo by se o tom hovořit hodně dlouho a diskutovat....Pro Forda: psal jste, že jste byl na klientele 5x, jaký z toho máte pocit, s těch lidí, z procedury celkově.Vyslechl bych si rád i názory a postřehy jiných lidí, jejichž parneři jsou nebo byli součásti tohoto společenství.....mohlo by to být zajímavé.....

pro Forda (Út, 24. 4. 2007 - 11:04)

Kolik oni tak vytahaji z tech kdo tomu veri?

Ford (Út, 24. 4. 2007 - 10:04)

19. 4. 2007 15:26:42, Pro forda - Věda a DIP- ať je o čem diskutovat...Ozyvam sa trochu neskor pretoze som si hore uvedeny text musel precitat niekolko krat aby som aspon zachytil zavan niecohoo co sa zachytit da a na com sa da diskutovat.Takze som velmi poteseny ze niekto bol schopny prepisat skoro tri stranky z knihy.Pre mna by to bolo utrpenie nieco take vykonat.Na druhej strane je velmi dobre ze niekde je nieco take zverejnene pretoze ludia ktori nemaju ani sajnu co toje tak teraz je im to umoznene si nieco take precitat bez toho aby vam za chrbtom niekto nieco hucal.Ale vratne sa k textu , pretoze popisuje veci ktore viacmenej medzi sebou vobec nesuvisia tak som kazdy odstaved ocisloval od 1 do 17 a skusim sa ku kazdem vyjadrit.1.tomuto odstavcu bohuzial vobec nerozumiem a neviem co v nom je obsiahnute.2-12 sa snazia zaclenit DIP do prostredia dvoch

Jsem z toho jel (Čt, 19. 4. 2007 - 16:04)

Ten text od toho Sohra nemá hlavu ani patu, nechci přímo říci, že to je blbost, ale jeví se mi to tak. Možná, že to má takovou hloubku, že tomu prostě nerozumím.:-))) To je celý takový povedený? To si to snad koupím a za dlouhých zimních večerů se sklenkou v ruce v tom budu číst. Kahuda byl materialista, měl ty metiony, které lítaly z hlavy, čímž se evidentně hlava geniálních lidí měla zmenšovat. Měl nějakou přednášku na MFF UK, kde s ním vyběhli. Tu jeho laboratoř zrušili až někdy po 1989. Znám člověka, který ty jeho pavědecké práce četl a říkal, že to byl otřes co se týče nějaké věrohodnosti důkazů, provádění experimentu atd. No každý máme něco, ale tohle je asi dost síla. Tomu někdo věří fakt dobrovolně? No můj mozek tj. počítač je asi nějaké nízké generace a prostě to nechápe....

Pro forda - Věd (Čt, 19. 4. 2007 - 15:04)

Z knihy Stanislava Sohra...Nejvyšším duchovním projevem člověka je filosofie a umění. Do filosofie patří i náboženské systémy. Věda zaujímá až třetí příčku v hierarchii hodnot, jako

Pro forda - Kah (Čt, 19. 4. 2007 - 14:04)

Text z knihy Kroky do jistot 1994 - S. Sohr____Kromě dezinformace působily u nás v posledním desetiletí totality také částečné dezinformace. Ony

pro Forda (Út, 17. 4. 2007 - 19:04)

Kahuda byl ministr skolstvi mam pocit. Mel ty mentiony.. a laborator na VSCHT...

Ford (Út, 17. 4. 2007 - 17:04)

16. 4. 2007 00:58:49, Pro FordaJe to jediny odsek v knihe ktory sa aspon zdialky podoba na nieco realne o co sa clovek moze opriet a pokracovat v nejakej konstruktivnej diskusii.Ak viete ze to bolo za komunizmu tak prosim uvedte dalsie informacie ktore este mate aby som mohol patrat.Pevne verim ze to nebolo za ucasti ministra Kahudu ktory sa preslavil zrusenim Einstainovej teorie realtivity a nahradil ju mam dojem svojou vlastnou a dalsimi prevratnymi teoriami.http://cs.wikipedia.org/wiki/Mentionhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Kahuda

... (Po, 16. 4. 2007 - 08:04)

No stejne by bylo zajimave vedet, zda se skutecne nejake pokusy opravdu provedly a jake byly vysledky.

Pro Forda (Po, 16. 4. 2007 - 00:04)

Snažíte se získat zprávu o účasti ministerstva zdravotnictví - váš text:Napriek tomu som dosiel az do strany 156 kde Sohr pojednava o experimente na ktorom sa zucastnili ludia z Noetisu/sekty za ucasti ministerstva zdravotnictva je to prezentovane ako jednoznacny uspech Noetisu kde v 70% zistili presne diagnózu klientov.Sohr lamentuje nad tym ze taky uspech ktory uznali aj pracovnici ministerstva nedoznal medialneho uspechu.//// Na straně 156 se nepíše, že se tohoto účastnil Noetis. Byla to aktivita tehdejší komunistické vlády. O tyto metody se zajímalo také Rusko a další státy. Sohr ve své knize píše, že se provedl pokus s telestéty (Noetis byl založen až kolem roku 1990). Zachovejte prosím více objektivity a nepřekrucujte texty. Jinak je, ale velice potěšitelné, že máte snahu neokybernetice porozumět.

pro Antiskeptik (Čt, 12. 4. 2007 - 21:04)

No,myslim ze je vzdy dobre mit nekoho dostatecne skeptickeho se zdravym rozumem atd. To nikdy neskodi. Ale urcite se to rade alternativcu nelibi, to je jiste. S poplatky zcela souhlasim, pokud ma zbyt na moderni a velmi drahe leky, jsou poplatky nutne. Nevim co ma Sysifos spolecneho s farmaceuty? Zabavne je, jak vetsinou po par letech se ukaze, ze meli Sysifovci pravdu. :-)))

Antiskeptik (Čt, 12. 4. 2007 - 18:04)

Nojo, to se těm "práškomastičkářům" ještě za masivní podpory farmaceutického průmyslu hodí do "krámku" mít oporu v takových "všeznalcích" jako je SISYFOS, nejlepší by asi pro ně bylo zatlouct to málo "alternativního" co tu ještě po vládě minulého režimu zbylo a pak nastolit vládu pevné ruky a všemožných poplatků zavšechno:-))

pro Forda (St, 11. 4. 2007 - 13:04)

Take se muzete zeptat na Min. zdravotnictvi. Ale moc si od toho neslibujte, v tehle oblastech se lze jeste casteji, nez kde jinde. Proto je take Sysifos tak nenaviden, ze alespon obcas na neco poukaze.

Ford (St, 11. 4. 2007 - 10:04)

Ahoj vsetkym vospolok tak ako som slubil tak informujem o poskytnuti informacii od firmy NOETIS .Dole je uvedeny mail ktory som zaslal na Cesku aj Slovensku adresu.Zial doposial som nic nedostal akurat som zistil ze napisali reakciu na udelenie Bludneho balvana.Je to klasicky nic nehovoriaci text ktory nevyvracia ani len argumenty ktore boli uvedene v nominacii.Mozno ked preposle tu istu otazku na centralu Noetisu viac ludi tak sa rozhybu a zaslu nejake stanvisko .Vymiestnim aj stranku ktora je uvedena v knihe na web aby si ho mohol kazdy precitat.Len tak na margo kazda kniha ma specialne cislo takze sa da vystopovat kto ju predaval resp . kto ju zakupil aspon knihy ziakov "Akademie " su tak oznacene.********************************************************; ------------ Pôvodná správa ------------; Od: Ford Prefect ; Predmet: Poskytnutie informacii; Dátum: 26.3.2007 14:56:08; ----------------------------------------; Dobrý deň, ; ; v knižke, ktorú napísal Stanislav Sohr Člověk na stromě (predúvod do; problematiky DIP) na strane 156 je zmienené, že boli prevedené testy za účasti; ministerstva zadravotníctva , ktoré preukázali že DIP má lepšie výsledky, ako; klasická medicína pri určovani choroby. ; Bohužia? som túto správu na Vaších stránkach nenašiel. ; Prosím mohli by ste mi ju zaslať, resp. zverejniť na Vaších stránkach, aby som; si ju mohol preštudovať? ; Predpokladam že časom zapadla.; ; S pozdravom Ford; ; P.S.:Predpokladam že je to oficiálný dokument ministerstva zdravotníctva.; *********************************************************

pro Sysifos (Čt, 5. 4. 2007 - 07:04)

Jiste to vim. Ale co se tyce nejake objektivity pana. C., tak je jiste nulova. Vzdyt je z veci kolem alternativy velmi velmi!!!! dobre ziv a je v tom osobne interesovan. Mj. celkem se ukazuje, ze Sysifos velmi casto trefi dobre, napr. dal bludny kamen Jonasovi a staci mrknnout zde na diskusi, co tam lide pisi o zkusenostech u J.

Sysifos (St, 4. 4. 2007 - 22:04)

Co se týká sysifos tak by jsem tomu nepřikládal takovou váhu. Nakonec cenu dostala i tato doména doktorka.czhttp://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1154532781

Reklama

Přidat komentář