Reklama

Dispoziční prognostika

pro Martina (St, 4. 4. 2007 - 15:04)

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1173691831Doufam, ze vite kdo je autor clanku. I v GB je pokud vim lecitelstvi povolene, ovsem lecitele museji vest dokumentaci, pripadne dokazovat uzitecnost sveho cineni, maji odpovednost.

Martin (St, 4. 4. 2007 - 09:04)

Pro Martina:Tak po delší době ještě přeci jen odpovím aspoň na něco, kde mám pocit, že mohu přispět.Nejsem si jist, ale myslím, že různé formy v podstatě léčitelství jsou legální i v jiných státech než v Číně (kde byla pokud si správně pamatuji klasická čínská medicína i přes své úspěchy a ohromnou tradici na čas zakázána pod vlivem západní medicíny). Tuším kdysi jsem se díval na nějaké Kanadské zákony a tam byly jednotlivá uznávaná vzdělání v těchto oborech. Teď jsem na internetu našel jen tohle, ale myslím, že při troše snahy by se daly najít i přímé předpisy. Ten odkaz je jen na článek, kde někdo vypisuje pár států, kde je podle něj léčitelství legální.http://www.blisty.cz/files/isarc/0006/20000623l.htmlJinak samozřejmě jak se to zlegalizuje, tak lidí co to dělají po počáteční nadšenecké vlně nejspíš ubude, bude se to studovat roky a podobně. Mimochodem DIP se studuje pět let a pokračuje se dalším studiem. Vím, že mi někdo říkal, že absolvent léčitelského vzdělání (nějakého směru) musí zpaměti vědět, co vše nesmí dělat. Tohle by se třeba hodilo obecně i v Čechách tohle povědomí.

Ford (St, 28. 3. 2007 - 15:03)

pre Martina.Dakujem velmi pekne za Vase podnety ste zatial jediny z druheho brehu ktory mal naozaj konstruktivne nazory a dufam ze dalsim navstevovanim Akademie sa Vam neposkodi Vas usudok a zdravy rozum.Napriek tomu som este nedostal spravu o ktoru som ziadal v predchadzajucich prisprevkoch.Preto som napisal priamo na ustredie Noetisu aby mi zaslali adresu na internete kde sa dany dokument nachadza.Zatial som som nedostal odpoved za dva tyzdne zverejnim status o tom ci som dostal odpoved alebo nie.VIEM ZE TAKETO WEBY SI PREZERAJU AJ DIPaci TAK BY SOM ICH TYMTO POZIADAL ABY TO TAM HORE TROCHU POSTRKALI ABY SME SI MOHLI CO NAJSKOR PRECITAT VYSLEDKY VYSKUMU VSETCI.

pro Martina (So, 24. 3. 2007 - 10:03)

Otazkou je, jak by takove vzdelani lecitelu melo vlaSTNE VYPADAT. pOKUD MI JE ZNAMO, PODOBNY ZDVOJENy SYSTEM VZDELANI A POTE UZITI JE SNAD JEN V cINE, KDE OVSEM CINSKOU MEDICiNU LEKAR STUDuJUE 8 LET!!!! Pardon, ujel mi capslock.Pokud by takovy system byl, museli by lecitele take prevzit odpovednost, nejak ( jak?) byt schopni ve svych radach oddelit podvodniky od tech rekneme jinych atd. Zatim nemam pocit, ze by se jim do toho chtelo. Nejake snahy prece byly a odpadlo to vzdy fiaskem. Vzdyt si muzete sam vsimnout, ze vzajemne osocovani a pomlouvani lecitelu, mistru Reiki atd. je bezna zalezitost.

pro Strom (So, 24. 3. 2007 - 09:03)

To je holt problem v tom, veda ma takovy vyvoj, ze veci dokazuje, tim rozsiruje poznani, opusti nektere stare predstavy a postupuje dale. Napr. Zeme drive placata, dnes koule a nikdo o tom nepochybuje. Stejne tak astronomie- dnes tvrda veda, zalozena na matematice atd. Ovsem u esoteriku je ponekud problem, ze dokazat nedovedou, nechteji a veda jim je dobra pouze kdyz potrebuji neco vice uplatnit, prodat atd. Cili cela esoterika je v rozporu, na jednu stranu vedou pohrda, neuznava ji,neumi ji, na druhou stranu pouziva jejiho nazvoslovi pro sve ucely ( ovsem spatne atd.) Tim vznika onen rozpor.Napr. pouzivani terminu z kvantove fyziky, zde kyberbetriky atd.

Strom (Pá, 23. 3. 2007 - 23:03)

Kde se vzala lidská duše a kam směřuje? Provází ji malosti starostí našeho pomíjivého života, které jsou však nutným hybatelem věcí. Astronomové se snaží splnit své sny v pochopení vesmírů. Ezoterici se zase snaží o poznání univerza a neví jak dokázat zákony, které jsou pro ně zřejmé. Astronomové se snaží zapomenout na svoji matku astrologii. Dívají se na ni jako Darwin ve své evoluci: opice-člověk, což nevylučuje teorii člověk

Martin (Pá, 23. 3. 2007 - 13:03)

Ford:Prvne - automaticky predpokladam, ze clovek, ktery meri homeopatika to dela:1. protoze je zaroven homeopat (ano mezi prognostiky jsou i lekari) a vubec nevim jak je to presne s homeopatiky, ale myslim, ze je tam rozdil oproti klasickym lecivum. Nicmene to je bokem - proste ma kvalifikaci v obou oborech.2. ve spolupraci s homeopatemSamozrejme to muze byt i jinak, ale tam beru ze je jasne, ze je to spatne. Stejne jako treba kdyz doktor bude bez maserskeho kurzu masirovat nebo delat ja nevim kosmetiku. Samozrejme nejsem pravnik a protoze se tim primo nezaobiram, necitim potrebu ty zakony prislusne znat. Ten kdo se tim zabyva je povinnen si je nastudovat a zaridit se podle nich.Ohledne nejakeho dokazovani a podobne. Nemam ani kvalifikaci (to je zdaleka nejdulezitejsi), ani chut, ani duvod. Nicmene tesi mne, ze diskuze nabrala trochu jiny smer. Zminovani, ze nebyla dokazana ucinnost uz beru jako preci jen pozitivnejsi nez proste nadavani na nekeho, ostatne na jakemkoli homeopatiku si prectu neco obdobneho.Pro Joy: nesouhlasim s temi stejnymi vysledky u vsech tak jak je to podane. To je podle mne u lidi nedosazitelny stav. Proste clovek je tvor omylny a nepracuje jako stroj. Navic DIP je spis uzite umeni nez nejaka presna, vedecka disciplina - aspon ja ho tak chapu - je mozne, ze kdyby tu byl nekdo vystudovany, tak mne opravi, ale v publikacich to je. A umeni jak znamo je jedinecne a neopakovatelne. Zadne dve misy udelane hrnciri nejsou uplne stejne, coz samozrejme nesnizuje hodnotu hrncirstvi - neni cilem hrncirstvi delat stejne vyrobky, ale delat vyrobky funkcni, pouzitelne, pripadne krasne... Tak nejak je to myslim vetsinou i s DIP. Tvrdit to o te shode tak, ze to vyzniva, ze je naprosta v tvrdych cislech muze IMHO vest spis k zavadeni a naslednemu osocovani, protoze se nutne musi ukazat, ze to tak neni.Jinak, koncim diskuzi z me strany, myslim, ze co jsem mohl rict podstatneho uz jsem rekl a nejak moc zacinam spekulovat.

Martin (Pá, 23. 3. 2007 - 13:03)

odpoved na pro Martina: vim, psal jsem, ze bych to videl jako dobry stav dlouhodobe. Tedy u lecitelu az (pokud) se situace v tomto zmeni a bude tu nejaka moznost jak ziskat kvalifikovane a uznavane vzdelani v tomto oboru. Ono take neni lecitelska metoda jako lecitelska metoda a vubec to je na dlouho.

Ford (Pá, 23. 3. 2007 - 12:03)

Ano dali ste sa na tenky lad ktory sa kedy kolvek moze preborit.Vasa veta je velmi nebezpecna *****DIP tedy v zadnem pripade nenahrazuje medicinu. Tohle by mel potvrdit jakykoli dispozicni prognostik. A zrovna tohle je vec, ktera je v DIPu dost zduraznovana.******ked si pani dava testovat liek (konkretne homeopatika ) , to si myslim ze uz je priamo zasahovanie do liecby a nahradzovanie lekar DIPakom bez odbornych znalosti .Institucie ktore sa zaoberaju overovanim ci nejaky postup je spravny alebo nie , su tu preto aby ti ktori naozaj pomahaju ludom boli oddelni od podvodnikov.Preco si myslite ze dopravne predpisy na cestach sa neustale sprisnuju?Pretoze na ceste je viac lumpov oproti normalnym ludom , bohuzial toto nie je ten dovod , dovod je ten ze na cesty sa vydava stale viac a viac ludi ktori maju stale tie iste schopnosti ale cesty sa nafuktnut nedaju(a garantujem vam ze sa budu sprisnovat).Preto je tak isto v oblasti zdravia potrebne regulovat mnozstvo subjektov ktore vstupuju do styku s pacietom tak aby mohla byt zarucena minimalna doveryhodnost(clovek nie je sam schopny odhalid niektore suvislosti bez odbornych znalosti ).Strenut sa da za ucelom vymeny informacii ale predtym by som rad videl dokumenty ktore dokazuju vierohodnost.Preferujem diskusiu ktora je verejna ako tato pretoze ja sa snazim dodrziavat pravidla slusnoti a za dalsie chcem aby si ludia precitali informacie nezavisle od Sysifosu a Noetisu.

Ford (Pá, 23. 3. 2007 - 12:03)

23. 3. 2007 09:39:44, joy Pre joy.Prosim ak mate naozaj dokaz ktory jednoznacne poukazuje na to ze to bolo potvrdene nezavislou instituciou(rovnake vysledky viacerych prognostikov (dufam ze to nebude testovane napriklad na Klausovi kde jeho negativne a pozitivne vlastnosti su dostatocne zname)) nie zvnutra DIPu tak sem snimi.Rad si prestudujem tieto materialy aby som videl konecne nieco co je potvrdene pisomne a nie len slovami.Preto som aj citoval knihu kde je zmienka o tom ze sa to konalo s pozitivnym vysledokm.Svoje peniaze tiez neinvestujete do burzy len na zaklade toho ze dvaja analytici vyslovia zhodny nazor ak ano tak potom dakujem velmi pekne za takuto bezhlavu doveru.Myslim si ze po strate penazi by ten clovek hned vytriezvel.Ked su to len peniaze tak je to dobre pretoze ruky, nohy, hlava vam ostanu.Bohuzial omyl ktory moze nastat pri lieceni pretoze niekto vam povie ze toto nerob a toto ano lebo vyrgula ukazuje a DIPak povie nooo podla mna by ste to nemali robit je nanajvys hazard.OPAKUJEM ESTE RAZ AK EXISTUJE SPRAVA TAK SEM SNOU , NIC NIE JE TAK JEDNODUCHE AKO VLOZIT LINK KDE SA TEN DOKUMENT NACHADZA.

pro Martina (Pá, 23. 3. 2007 - 11:03)

Vzhledem k tomu, ze lecitele v CR stoji mimo zakon, tak zrejme lekar musi navstevu lecitele ( pokud o ni vi) rozmlouvat. Zajimavy pravni problem. Lecitel totiz nema zadnou dokazatelnou kvalifikaci- na rozdil od zminovaneho zednika ci farare. Ci masera.

Martin (Pá, 23. 3. 2007 - 10:03)

pro Ford:Pustim se na trochu tenky led. Jsou to prevazne me vlastni postoje a upozornuji, ze na nejakou odbornou debatu o kybernetice, medicine a podobne zatim nemam.Ohledne odmitani lekarske pece. DIP jako takovy s tim obecne IMHO (neznam tenhle konkretni pripad) nema moc co delat. Ke mne na masaz chodi lidi, co lekarskou peci odmitaji taky i kdyz jim ji doporucuji. Myslim, ze vetsina lidi prednostne nechce vyuzivat klasickou medicinu a tyhle navstevy u lecitelu, duchovnich radcu (treba farar), prognostiku a podobne si bere jako jakousi zaminku, proc uz nemusi k doktorovi. DIP tedy v zadnem pripade nenahrazuje medicinu. Tohle by mel potvrdit jakykoli dispozicni prognostik. A zrovna tohle je vec, ktera je v DIPu dost zduraznovana.Takze: Kdokoli se samozrejme muze rozhodnout neprijimat lekarskou peci. Jakakoli soukroma osoba k tomu take muze na vlastni (snad i zakonem stihatelnou odpovednost) vybizet. Nicmene nikdy by to nemel udelat profesional - lecitel či dispozicni prognostik. Pri vyuce DIPu je toto zduraznovano dostatecne, aby to kazdy vedel a dodrzoval. Podle mne z dlouhodobeho hlediska by to takto melo v budoucnu byt i ze strany klasickych lekaru. Lekar - profesional by nemel rozmlouvat navstevu farare, lecitele, dispozicniho prognostika, etikoterapeuta.. vsechny tyhle profese se samozrejme take tykaji zdravi (psychickeho, duchovniho, moralniho..), ale na jine urovni nez to dela lekar). Takze doktor, stejne jako dispozicni prognostik si muze treba o zednicich myslet co chce jako clovek, ale jako profik by se mel venovat svemu oboru a v ostatnim drzet usta zavrena. Jinak to, ze se nekdo upne ciste na klientely klidne skutecne muze byt zle, stejne jako to, kdyz nekdo prehlizi, ze jeho zdravotni problemy prameni z nejakeho spatneho chovani a cpe se praskama co to da. Setkavam se spis s tim druhym pripadem, ale opravdu - klientela je ze strany klienta skutecne mozna berlicka - neni to narocne (mnohem min nez kdyz by treba musel ten clovek skutecne vyresit letite problemy v manzelstvi) a pokud to neni provazeno snahou i v jinych oblastech... zadna metoda neni samospasitelna. To samozrejme nijak nesnizuje hodnotu dispozicni prognostiky, jen je zbytecne tvarit se, ze DIP je vic, nez je. Stejne tak clovek co ma potize se zadama a chodi kazdy tyden na masaz a mysli si, ze nemusi kvuli tomu cvicit je v drtive vetsine pripadu na omylu. Cvicte, je to dulezite! :o)) To take nesnizuje hodnotu masazi.Ohledne toho ze se nic nez penize nevymenuje. Jak uz jsem se zminil, debata by asi nebyla efektivni. Jiste i vy by jste nasel par veci, ktere se pri setkani jakychkoli lidi vymenuji a nejsou to penize ani viry/bakterie... :o) Ale jak jsem rikal, debata by byla na dlouho. Dam sem trochu niz na sebe mail, kdyz tak se ozvete a pokud nekdy bude chut z obou stran, muzeme si tak popovidat.

joy (Pá, 23. 3. 2007 - 09:03)

Spaetna vaezba v DIP existuje. Vsetci prognostici nameraju rovnake hodnoty a teda su navzajom overitelne vysledky merania nezavisle na prostredi a rovnake vysledky maju bez vzajomnej informovanosti o vysledkoch. Kedykolvek je mozne namerat hodnoty znova a vzdy je to opakovatelne.

Ford (Čt, 22. 3. 2007 - 17:03)

Uz som sa obaval ze sa to tu nerozbehne ale nakoniec ANO.Po precitani prispevkov som zistil ze stale sa bavime vo velmi obecnej rovine ktora zatial nema jasny vysledok.Preto som sa rozhodol zobrat do ruky knihu od Sohra s nazvom

Ford (Čt, 22. 3. 2007 - 17:03)

21.3.2007 22:13:15,pro SimaxDakujem za definiciu Kybernetiky.Ja by som dodadal ako nam kolega Liska vtlkal do hlavy zakladnym objavom kybernetiky bola spatna vazba to znamena ze system sa dokaze udrzat v rovnovahe za urcitych presne definovanych situacii. A teraz zadefinujem co je spatna vazba je to nieco co je meratelne napriklad vyska hladiny vody , velkost odoberaneho prud , mnzostvo krviniek v obehu , teplota vody v kotly.Ziaden kyberneticky system nepracuje na zaklade pocitu naprikald mam pocit ze sa nieco deje , mam pocit ze je na mne kliatba , mam pocit ze mi popadalo prostredie.Ziaden kyberneticky system nedokaze pracovat s nejasne definovanymi velicinami.PRE VSETKYCH:A presne tato spatna vazba chyba DIPu I ked sa tam kybernetika berie do ust a pouziva sa ako keby to bolo nieco samozrejme v tomto uceni.Na seanse vam ziaden DIPak neda garanciu niecoho co by sa dalo spatne overit resp. zopakovat ten isty postup pretoze to nema.

Ford (Čt, 22. 3. 2007 - 17:03)

21.3.2007 21:39:40 simaxPani z vasho textu krici agresivita ktora je citit v kazdom slove nechapem preco sa stavate do pozi ohrozeneho ktory utoci kde len moze.Asi vam niekto berie zakladny kamen resp ho narusa a to vas privadza do zurivosti.Viem je jednoduchsie verit ze takto to ma byt pretoze niekto povedal ze toto homeopatikum je dobre ako trpezlivo a velmi pomaly hladat cestu ktora neublizi ale posilni.Prajem vasemu dietatu aby sa uzdravilo a malo sa dobre aj na mne sa podpisala lekarska veda a odvtedy viem ze dobreho lekara je velmi tazko najst a treba dlho patrat.Vas asi utrpenie vaseho dieta zaviedlo k DIPu pretoze po seance okamzite dostanete odpoved co mate robit a ked nieco take dostanete tak potom sa ovela lahsie kraca po ceste zivotom.Prosim ekg je cele prespikovane kybernetikou nerozoberajte veci ktorym rozumeju odbornici.

Ford (Čt, 22. 3. 2007 - 17:03)

21.3.2007 15:32:43 joyKazdy novy smer stoji obrovske usilie na zaciatku ludia ktori nieco take dokazu maju tento dar od boha nie je to nieco co moze clovek otestovat vyrgulovu (inak Ynidikator).Prosim ak pisete o kybernetike tak definujte co tym myslite a presne.DIPaci nie su sarlatani pretoze uz dosiahli dostatocny stupen organizovanosti ktory uz vie vykrivat prehmanty.Patria do kategorie sekta pretoze ja oznacujem tymto pojmom ranne nabozenstva ktore sa zmietaju v mocenckych bojoch tym prave prechadza DIP kde sme svetkami stiepenia.Sokrates a Bruno boli geniovia stado moze byt aj male nemusi valcovat vsetkych ludi pretoze ty sa okolo neho pohybuju rychlo a svizne v stade musi byt vodca ktory ukazuje smer a kto je smart tak sa stadu zdaleka vyhne .

Ford (Čt, 22. 3. 2007 - 17:03)

21.3.2007 14:49:40 DarienPrijemne sa u nich sedi a vlastne nic nerobite .Zapisuje jak divoka zarobok 800 czk(zadarmo ani kura nehrabe ) za hodinu je dobry a keby som nemal svedomie(alebo by som bol zaselpeny) aj ja by som to tak robil. To co je vam hovorene tak je velmi dobre nacvicene aj ciganka vam vesti zruky a ma istotu v ociach(v mojej kniznici mam knihu od ruskeho vedca Leviho mam dojem ze kniha sa vola TYa JA v nej sa presne na polstrane cituje odstavec ktory perfektne sedi na kazdeho je to uzasne ako to sedi(vacsionu ho pouzivaju ludia ktori sa zaoberaju vestenim) , ked sa niekto niecim takym zaobera kazdy den tak dosiahne profesionality , je to ako s casnikom ktory vie odhadnut hosta a co z neho dokaze vytiahnut).

Ford (Čt, 22. 3. 2007 - 17:03)

Zdravim vsetkych co sa zapojili do diskusie.Chcel by som postupne reagovat na vsetky prispevky nanestastie tato diskusia nie je schopna sledovat vlakna.Takze:21.3.2007 13:34:34, Martin Toto je prvy prispevok ktory reaguje ucelene na danu problematiku bez akych kolvek emocnych vylevov.Ked sa vam niekto meni pred ocami a vyslovene chradne pretoze nenavstevuje lekara a stale si hudie ze je zle nastaveny system a kazde dva tyzdne navstevuje prognostika tak sa mi to zda viacmenej podozrive .Tato zmena je neakceptovatelna ja viem ze to neviem dokazat ale ked sa niekto upne len jednym smerom tak to je zle.Ze sa zivite masazou to je chvalyhodne kedykolvek navstivim masera tak mi da aspon mast na chrbat u prognostika nedostatnete nic iba slova papier na ktory usilovne pise nema pre cloveka ziadnu vypovedaciu hodnotu takze ostanu len tie slova. Sysifos sa zobera peniazmi preto podla mna ze toje jedina realna vec ktora sa vymiena medzi klientom a DIPistom .DIP sa triesti pretoze jeho otec ktory vymyslel tento system uz nie je medzi nami takze jeho nasledovnici uz nemaju take myslenie aby to dokazali udrzat a to je dobre zvrhava sa to len to bude trvat este niekolko rokov.DIP patri podla kategorizcie k NEW AGE ktore rychlo vznikaju a rychlo zanikaju.DIP priniesol pre ludi ktori sa zaoberaju ezoterikou zdanie vedeckosti ktore maju malo ezoterickych smerov.K tomu ze ste student a mate taketo vyvazene myslenie este stale tak to vam gratulujem ste prvy ktory komunikuje takto konstruktivne.

joy (Čt, 22. 3. 2007 - 13:03)

Milá Simax,prajem Vášmu synovi dobré zdravie a ve?a radosti z jeho úspechov! Úprimne tlieskam spojeniu homeopatie a DIP, myslím, že to je ve?mi dobré spojenie pre zdravie. Tiež mám dobré skúsenosti s homeopatikami (rovnako aj s klientelou DIP) tam, kde lekári navrhovali operáciu... a boli prekvapení, že sa to behom čakania na operáciu vyriešilo "samo" :))) a takýchto príbehov je ve?a, tak ve?a, že zatvárať nad nimi oči je ako stáť zoči voči tigrovi a tváriť sa keď nevidím tigra, tak vlastne neexistuje :))

Reklama

Přidat komentář