Reklama

Dispoziční prognostika

pro Forda (Pá, 2. 3. 2007 - 10:03)

Konečně někdo kdo vystihl záměry NOETISu. Četl jsem pár sešitů DIPu a pár sešitů Scientologické církve(sekta) a z důsledku není v tom žádný rozdíl.Scien.církev těží s ovlivňování a manipulace manažerů firem a získání vlivu ve firmách. DIP se pokouší o to samé-zlepšení podnikatelské činnosti zatím formou klientel.S p.Vojtíškem jsem osobně mluvil na toto téma a má velké výhrady k činnosti a jeho důsledku na svobodný názor člověka.Mám osobní zkušenost s DIPem(byl jsem na klientelách 5x, ze zvědavosti).Toto může jen zapůsobit na lidi,kteří mají malé sebevědomí a nevěří si.Co je účelem reklamy?A jeden příklad:Dispoz.prognostik mě neustále přesvědčoval o tom,že vítězství Slováků na MS v hokeji, zařídili prognostici.BEZ KOMENTÁŘEPro pí.Horňákovou:Zřejmě budete poslušným studentem akademie,kterou nikdo neuznává jenom NOETIS, za slušné příspěvky. Myslím,že by jste se měla už probudit do reality, nebo nosíte taky virguli v kabelce i na záchod.

pro Forda (Pá, 2. 3. 2007 - 07:03)

Nechci Vam brat Vase iluze :-))) ale s lidmi typu p.Hornakova ( a takovych lidi jsou tisice) je opravdu zbytecne diskutovat. Naopak je utvrdite v jejich pravde. Tato sekta zneuziva kybernetiku, rada ostatnich se zase z nejakeho duvodu pousti treba do kvantove fyziky. Proste do neceho, cemu rozumi velmi malokdo.O sektach ma skutecne nejvetsi znalosti Vami citovany p. Vojtisek, ma i poradnu.Pravdepodobne se Vam jedna o nejakeho Vam blizkeho cloveka, preju Vam hodne stesti, ale casem prijdete na to, ze s rozumovymi argumenty mezi zastanci esoteriky a vsemi jejimi odnozemi proste neuspejete.

Ford (Čt, 1. 3. 2007 - 22:03)

Pre pani Hornakovu,Neviem ako to viete tak pekne posudit ze to nie je sarlatanstvo. Miesat kliatby s kybernetikou dokopy sa mi zda tak trochu nezvycajne a na moj vkus neprirodzene.Kliatba je vec nedokazatelna a kybernetika je veda ktora ma pravidla a nie je mozne v nej obkecavat ako to dotycna sekta pouziva.Myslim si ze tvorcovia kybernetiky sa momentalne obracaju v hroboch ako je tato odbornost znuzivane sektou DIP.Su aj dalsie sekty podobneho razu ako napriklad Dianetika , scietologia a podobne.Doporucujem sa v tejto oblasti povzdelavat a precitat si nejaku literaturu ktora si myslim z vacsieho nadhladu posudzuje co je alebo nie je nabozenstvom alebo sektou.Je to napriklad autor Zdenek Vojtisek.Ak niekto uvadza ako argument botanicku zahradu a rozkvitanie v nej a predtym neuviedol ani jeden rozumny argument ktory by stal za zamyslenie tak by so doporucoval aby najprv nieco uviedla a az potom pouzival argumenty ktore vypovedaju o slepej dovere ako rozumnom uvazovani. Do tejto diskuzie som sa zapojil preto aby som nasiel ludi ktori maju podobne skusenosti a chcu si vzajomne pomahat a vymienat informacie, ked som si precital prispevky ktore su v tejto diskusii tak ma v mojom nazore utvrdzuju.Informacie sa o tejto sekte velmi tazko zhanaju pretoze na svojich strankach toho maju velmi malo .Ich knihy a zosity sa distribuuju len vramci ich komunity resp. si ich mozete zakupit priamo u Dispozicneho prognostika (vyrguliara) ak ho navstivite. Budem rad ak bude pocet prispievatelov vacsi vam pani Hornakova dakujem pretoze vas nazor velmi vystihuje vase postavenie k tejto sekte.Na internete som nasiel este jednu stranku kde sa prepierala tato problematika http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=4752

Návštěvník (St, 28. 2. 2007 - 09:02)

Vzdyt Ford psal, ze to absolvoval, tak o tom asi neco vi, ne?

Horňáková (Út, 27. 2. 2007 - 20:02)

Pro Forda,vážený, kdyby blbost kvetla, tak Vy jste neustále v botanické zahradě!!!! Vůbec o dispoziční prognostice nic nevíte a ještě máte odvahu dispoziční prognostiku hodnotit.

Horňáková (Út, 27. 2. 2007 - 20:02)

O šarlátanství opravdu nejde a už vůbec se nejedná o sektu!!!!Dispoziční prognostika se zabývá systémem, jeho uspořádaností a dispozicemi.

pro Petra (Út, 20. 2. 2007 - 19:02)

No stale nevim, ale resit podnikani esoterikou je nejake divne... spise jste asi upadnul do minima no a za pomoci tehle organizace jste dostal zase sebevedomi. Stejne Vam ale mohl pomoci kazdy psycholog, pripadne kamarad apod. No uvidite za par let, ja jsem co se tyce sekt a jim podobnych velmi skeptik a to z toho duvodu, ze cloveka zpracuji. Tak ci onak. Vy s tou organizaci mate stale nejake kontakty nebo splnili ukol, Vy jste zaplatil a rozesli jste se? Mam nejake zname co k necemu podobnemu spadli a uz to nejsou oni. Proste ten mozek je zpracovany tak to je.

Petr (Út, 20. 2. 2007 - 19:02)

Zdá se vám to divné,ale je to tak. Práce se nebojím, počítat jsem také nezapoměl,k zákazníkům se vždy chovám slušně a ceny jsem měl vždy solidní.Prostě po 10letech slušného živobytí přišlo něco jako zemětřesení. Trvalo jen pár dní,ale neměl jsem sílu zahnat supy,jež se vrhli na zbytek toho,co mohlo dále růst. S ekonomickou rozvahou to opravdu nemělo nic společného.Proto jsem zvolil cestu ezoteriky.Při pohledu nato,co zbylo jsem měl chuť mstít se,soudit.spáchat sebevraždu a možná vzít zbraň a střílet. Setkal jsem se Dispozičním prognostikem,nikomu jsem nezkřivil vlas na hlavě,splatil své dluhy,jedu znova,nikdo nezemřel,ani nebyl ubit. Podívejte se do novin koli příběhů končí jako ten můj? Viděl jsem zde tolik skepse,že jsem chtěl ukázat lidem,že ne vše je jasně černé. Jestli se vše stalo proto,že,,hloupí mají štěstí,tak bych se měl tedy radovat,že jsem zblbnul,protože jinak by mě DIP ,,ublížil" stejně jako vám, jež jej soudíte

pro Forda (Út, 20. 2. 2007 - 08:02)

Existuje skupina lid vetsinou zen, kterym se da nakukat cokoliv. Mj. na sezeni s p. Bendou Vesmirni tot lide ci s p. Hrusovskym Kvantova homeopatie take chodi zeny. Zeny jsou mene racionalni, ve starsi vekove skupine i mne vzdelane, vice si berou zivotni neuspechy jako rozpad manzelstvi atd.Vsechny ty poradny ohledne zivota, partneru atd. prece vice vyuzivaji zeny. No a kde je poptavka, tam je nabidka.

Ford (Po, 19. 2. 2007 - 23:02)

http://www.sekty.cz

Ford (Po, 19. 2. 2007 - 23:02)

Precital som si vacsinu prispevkov ktore su v tejto diskuzii.Hladam informacie o sekte ktorej meno je Dispozicna prognostika/Noetis.S touto sektou mam docinenia uz niekolko rokov , nevenoval som jej pozornost pretoze som si myslel ze kazdy kto ma normalne myslenie ktore nevybocuje so standardov tak nemoze mat problemy s takymito pascami.Ale bohuzial jeden rodinny prislusnik tomu zacal venovat prilis vela pozornosti. Na jeho doporucnie som navstivil sedenia za ktore som riadne a po kapitalisticky za platil, dokonca som bol aj u toho najvyssieho.Celkove zhodnotenie je to skupina ludi ktora vyuziva neistotu cloveka ak sa dostane do tazkosti.Hlavnymi klientami su zeny ktore hladaju zmysel zivota alebo maju vazne zdravotne problemy ,vacsinou najdu v tejto sekte zaobalene veci s garanciu ze vyrgula vsetko vyriesi a brusenie nozika tak isto(kto bol na sedeni tak vie o com pisem) .Typicka klientka uz ma dostatocne skusenosti s okultnymi vedami a mysli si ze toto je ta spravna kombinacia vsehochute ktora dokaze vyriesit jej problemy.Ponukaju sluzby od naplanovania cesty, postavenia domu, vybratia partnera , objavenia talentu,posudenia neviem coho na dialku a este mnoho dalsich balickov(paketov) ktore na sedeni mozete poziadat.Kazde sedenie sa vzdy viedlo v negativistickom duchu ako napriklad kliadba , popadalo prostredie okolo vas , niekto vas nenavidi,do toho domu nevstupujte a podobne.Neviem ako je mozen ze za priblizne 13 rokov a viac moze niekto slubit liek na skoro vsetky problemy ktore dokazu normalneho cloveka za jeho kratky zivot na tomto svete postretnut.Je to len dokaz ze zijeme uz v takej hojnosti ze normalne vzruchy sa nam zdaju take obycajne ze hladame nieco exoticke aby sme co najviac vynikli vo vsednosti dnesnych dni.

pro Petra (Po, 19. 2. 2007 - 09:02)

A neni spis problem v tom, ze mate spatne udelanou ekonomickou rozvahu podnikani atd. Prominte, ale resit problem v podnikani pomoci kartarek reiki apod.je trochu divne. Mozna podnikate proste spatne v oboru ktery jiz nenese atd. Zde by asi vice prospelo studium ekonomickych zalezitosti, ale delejte si co chcete. Ale pozor na to, abyste nakonec nezjistil, ze Vase finance proudi zase k nejakemu jinemu Odcerpavaci, ale mozna jste na to proste ten typ...

Petr (Po, 19. 2. 2007 - 07:02)

Zdravím všechny diskutující. Jak to tak vypadá,jsem zde jediný,který zažil několik sezení s dispozičním prognostikem a to,s pozitivním výsledkem.Řešil jsem svoji svízelnou životní situaci,která se neustále opakovala. Jsem živnostník a jednoho dne jsem přestal vydělávat.Jakoby mne někdo proklel. Ať jsem dělal cokoli,krize se stále prohlubovala. Nakonec jsem se rozhodl hledat odpověď a pomoc v ezoterice. Ani si nedovedete představit,kolik vykldačů karet jsdem navštývil. Ti mě vždy ujišťovali,že obrat k lepšímu je na dosah-jen trpělivost. Aby někdo nenabyl dojmu,že jsem přestal pracovat,není to pravda. Jen mé výdělky mě nedávaly žádnou možnost jít kupředu. Jakmile jsem vydělal jen o pár korun víc než stačilo na základní život,okamžitě a to do 48 hodin došlo k nějaké situaci,která si vyžádala zbylé finance.Po několika letech samostudia ezoteriky,návštěv léčitelů,terapeutů,mistrů Reiki,praktikantů magie a iných lidí jsem musel konstatovat,že mě zkrátka nemohou pomoci identifikovat příčinu tohoto stavu. Tak jsem se setkal s DIPem. Po první návštěvě jsem pocítil,že mě opouštějí depresivní stavy, ne jako mávnutím kouzelného proutku,ale postupně jako by tomu,co mě brzdilo,docházel dech. Ustaly návštěvy exekutorů,konečně se dařilo dostát závazků a splácet dluhy bez větších problémů. Nepřišel žádný kouzelný děd,který za mne zaplati dluhy. Začal jsem sledovat,že s uklidněním se rapidně vylepšuje můj zdravotní stav.Pak jsem jako téměř každý člověk,zapoměl na to,co mě pomohlo a na tři roky jsem DIP vypustil z hlavy. A ona ,,nedodělaná práce" od které jsem dobrovolně ustoupil se projevila postupným zhoršením stavu. Duševního,zdravotního a také finančního. Zakázky postupně vymizely a stav téměř kopíroval situci předešlých let. Vrátil jsem se tedy zpět k DIPu a postupně se vše uklidňuje. Tak jakoby vše dostávalo smysl a řád. Nevím,čím to je- ale díky za to,že se to děje. Závěrem bych chtěl říci,že děkuji všem, i těm kteří mě nepomohli, to totiž neznamená,že nechtěli,jen to nešlo. DIP řešení našel a já jsem za to rád. Jestli někdo z vás měl s DIPem negativní zkušenost,tak měl prostě smůlu.Ale ruku na srdce. Ani lékař vám nevystaví záruční list,že přežijete banální operaci. DIP neoperuje a neuspává a pokud vám setkání s dispozičním prognostikem nesedí- vstaňte ze židle a klidně odejtěte. Ale neodsuzujte něco,o čem nemáte přehled. někdo jezdí Mercedesem a někdo Trabantem, protože ani jeden z těchto vozů nevyhoví všem.Určitě je zde jistá možnost,že vám může uškodit cokoliv.tedy i DIP.Ale nejásejte,dejte si ruku na srdce-vy nejste schopni nikomu ublížit? Člověk který Vám chce ublížit,tak to udělá a je jedno jestli je dělník,soudce,či lékař,mistr Reiki,nebo DIP.

zorilo (Út, 13. 2. 2007 - 23:02)

daniela, hladam na slovensku niekho kto sa DIP zaobera a vie to aj dobre robit. mozes mi dat odporucanie na koho sa mam obratit?

Žanika (Út, 13. 2. 2007 - 11:02)

Dovoluji si vás pozvat na nový web, kde najdete spoustu informací o zdraví a zdravém životním stylu. Dozvíte se, jak prakticky a jednoduše najít rovnováhu ve svém životě. Můžete hlasovat v našich anketách, naučit se praktickým přírodním léčbám a terapiím, pročíst si zajímavé informace a zkušenosti ostatních lidí a inspirovat se novými jednoduchými recepty. A navíc si o tom všem a nejen o tom můžete pohovořit na našem diskusním foru. Podívejte se sami www.nasezdravi.ic.cz

bito (Čt, 8. 2. 2007 - 17:02)

Setkal jsem se s lidmi této organizace a velmi mě zklamala svými výroky které jsou hodně odlišné od skutečnosti a nepravdivé. Ověřil jsem si to několikrát v praxi. Může to být způsobeno i lidmi kteří tuto činnost vykonávají protože dejme tomu, nejsou dostatečně fundovaní, ale na druhé straně nemá být někomu takovému s titulu jejich organizace povelena činnost ani na svých nejbližších. Zajímalo by mě zda může takovýto prognostik určit nesprávný postup a tím ublížit svému klientovi. Toto od nich téměř nikdy neuslyšíme a ani se k tomu nepřiznají. V každém oboru se takovéto věci stávají. Ale zde dochází k vymývání mozků. Někteří absoloventi svou fanatičností obtěžují své okolí a aniž by si to uvědomovali způsobují u ostatních opovržení k pochybné metodě pro všechno. Často můžeme konstatovat, je to k smíchu.

Nykkytta (Út, 23. 1. 2007 - 17:01)

No já si myslím,že těch 5 let studují DIP pschologii,což sice není špatné,ale psycholog zázraky nedělá.A kdyby tak mooc pomáhali,bylo by jich i jejich klientů mnohem víc.Prostě další odnož moderního léčitelství.mimochodemmá kákoška se jich nakonec zbavila,jejich fakultu studovat nešla a své problémy vyřešila bez DIPu,takž třikrát hurá.Ale opravdu si nemyslím,že by vám pomohli,když vám poradí vrátit letenku,protože letadluc estou upadne motor.A pokud neupadl,vždycky se to okecá,chichi..Takže ovečky,mějte své mozečky a nedejte se zblbnout!!

hladač pravdy (Út, 23. 1. 2007 - 14:01)

Storm, toto riadne škrípe v základoch logiky: "Existuje-li jediná pravda neexistuje lež". Keby všetko bola pravda, práve vtedy by neexistovala lož. Keby dva vzájomne sa negujúce výroky boli pravdivé, pravda by neexistovala, lebo kritérium pravdy by takto stratilo význam. Ale keď existuje jediná pravda, všetko, čo ju neguje je lož.(Ak platí

hladač pravdy (Út, 23. 1. 2007 - 14:01)

;) Nie som jehovista, Daniela. Tvaris sa velmi fundovane, teda urcite vies, ze v ezoterike sa spaja nieco povyberane z krestanstva(niekolko DIP www.stranok sa odvolava na Jezisa) s okultizmom a vychodnou filozofiou(napr. reinkarnacia a pod).(Napr mormoni tvrdia, ze reinkarnacia je priamo dolozena sv.pismom). Lenze okultne praktiky Boh zakazal uz Izraelitom v casoch Starej zmluvy... A preco? Je Boh, urcite vie preco. A plati to bez ohladu na to, ci tomu rozumies ty, ja Strom, ktokolvek.... A ked uz chces nejaky dokaz z praxe-staci sa opytat psychiatrov na dopad takychto praktik na ludsku psychiku(Max Kasparu, Viktor Frankl,....).(Mimochodom:vies o tom, ze niekolko absolventov Silvovej metody v USA skoncilo s trvalymi nasledkami svoju zivotnu put v blazinci? toto je to mozn TROCHU ine)Tak zelam otvorene srdce vsetkym.....

Luboš (Út, 23. 1. 2007 - 13:01)

Ještě něco.NOETIS je občanské sdružení.Každé slušné sdružení, které pomáhá lidem, zveřejňuje své hospodaření a způsob rozdělení financí, zveřejňuje stanovy sdružení. Toto se nikde nedozvíte, akorát by Vás to asi, kdo tomu rozumí,vyvedlo z rozpaků.Asi slušnej podnik.

Reklama

Přidat komentář