Reklama

Dispoziční prognostika

joy (Čt, 22. 3. 2007 - 13:03)

Milá Simax,prajem Vášmu synovi dobré zdravie a ve?a radosti z jeho úspechov! Úprimne tlieskam spojeniu homeopatie a DIP, myslím, že to je ve?mi dobré spojenie pre zdravie. Tiež mám dobré skúsenosti s homeopatikami (rovnako aj s klientelou DIP) tam, kde lekári navrhovali operáciu... a boli prekvapení, že sa to behom čakania na operáciu vyriešilo "samo" :))) a takýchto príbehov je ve?a, tak ve?a, že zatvárať nad nimi oči je ako stáť zoči voči tigrovi a tváriť sa keď nevidím tigra, tak vlastne neexistuje :))

simax (Čt, 22. 3. 2007 - 08:03)

Vazeny "pro simax" mate stopercentnu pravdu, urcite vezmem Vasu pripomienku do uvahy a urcite navstivim odbornikov.Nepisem agresivne, preco si to myslite?mozno preto, ze som napisala, ze je mozny navrat toho, co vygenerujete vlastnym mozgom naspat..m. crohn je idiopaticka forma crevneho zapalu s predpokladanou genetickou dispoziciou a plne neznamou pricinou...a ako to viem,?-je to verdikt kolegu gastroenterologa...susp. post terapiam ..susp., cize ani gastroenterologicke konzilium nevyrieklo urcity ortiel.ale teraz je to jedno, ja aj moje dieta mame svaty pokoj a to je dolezite.pricina je kdesi medzi nebom a zemou, kedze ide o idiopaticky zapal, ale to asi viete.a kybernetika, sam ste napisal..""Kybernetika je věda, která se zabývá obecnými principy řízení a přenosu informací ve strojích a živých organismech"..v strojich a zivych organizmech.ako si predstavujete prenos informacii v zivych organizmoch?ked ste si dokazal zhmotnit v mozgu, ze pisem agresivne, bez osobneho kontaktu, tak si snad dokazete vygenerovat aj presny sposob opisu, ako informacia v zivom systeme prebieha.lekarska fakulta uci nieco v zmysle prenosu cez neurotransmittery, po predchadzajucom vzniku impulzu..ale to je len prenos hmotny, to jest,myslienku este nikto nikdy nevidel.alebo vy ano? a napriek tomu svojim myslienkam dokonale verite, sudim aspon podla toho, co pisete.zavrom, priatelu, ani jedno slovo v tomto texte nebolo myslene agresivne, to ci mam navstivit psychiatra- neviem, kolegyna nespomina, zeby sme si dali pohovor :-), ale verte mi, na kazdeho ucastnika tejto diskusie by sa nasiel psychiatricky verdikt, snad aj na Vas, mozno by ste bol prekvapeny.Dal ste sa na boj proti organizacii, ktora sa Vam nepaci, fuj, no, to sa este v zivote narobite, kym sa dopracujete k pozitivnym vysledkom svojho boja..alebo je to jedina organizacia, ktora sa Vam nepaci, mne sa ich tiez nepaci dost.Aj pan Dr.grygar bojuje, ale ako som uz pisala, nebojuje proti nabozenstvu, tak asi diskutuje priamo s Bohom, som rada, ze aspon niekto, labo ja inych takych nepoznam. Majte sa dobre, priatelu, kedze ja povazujem myslienku za prazaklad kazdeho prenosu, mozem Vam napisat len jedno, prajem Vam len to, co Vy mne a dvojnasobne, nech si pekne zoberiete naspat sebou vygenerovane produkty a inkorporujte si ich do vlastneho mozgu, ked ich uz rozsirujete verejne.PS: to nie je agresivny vystup, to je konstatovanie, majte sa priatelu bez identity v diskusnom fore.tu absenciu identity sudim podla toho, akymi menami do dikusie prispievate, vidite aj na Vas sa nejde verdikt abscencie zakladu identity v ludskej spolocnosti, akym je omen, alebo meno :-), tak si to pekne uzite!

pro Simax (St, 21. 3. 2007 - 22:03)

"Kybernetika je věda, která se zabývá obecnými principy řízení a přenosu informací ve strojích a živých organismech. Za zakladatele je považován Norbert Wiener, americký matematik, který vydal v roce 1948 knihu Kybernetika aneb Řízení a sdělování u organismů a strojů."Crohnova choroba je autoimunitni onemocneni, jak vite ze ji vyvolaly kortikoidy? V nekterych pripadech je vyskyt autoimunitnich chorob spojeny ( DM1, crohn, lupenka atd.) Ja byt na Vasem miste, tak navstevuji normalniho psychologa prip. psychiatra, ale je to prece Vase volba...vzdyt si delejte co chcete, a ja si zase mohu psat co chci. A proste tato organizace se mi ani trochu nelibi. Proc reagujete tak velmi agresivne?

simax (St, 21. 3. 2007 - 21:03)

o, skutocne zaujimava diskusia.zaujimala by ma jedna vec, diskuter "pro joy", vies mi vysvetlit, kde a ako konkretne vznikla kybernetika?mozno snad niekde z neba spadol nejaky papier a na nom bolo napisane-toto je kybernetika-asi tak by to snad mohlo byt, ze?lebo podla mna vznikla v nejakom mozgu, niekto ju musel vymysliet.nevenujem sa dipu, som ich klient.chodim si k nim pravidelne merat lieky-homeopatika.o, aka trufalost, ze :-)spolocnost skeptikov by mi asi ustedrila dalsi bludny balvan za to, ze sa venujem tak okultnym sposobom.zaujimave na spolocnosti skeptikov je mozno aj to, ze nepopiera Boha, co ma vzhladom k ich presne stanovenym pravidlam verejne pristupnym na internete dost matie.ale to asi pan dr.grygar osobne videl Boha, inak by uz nabozenstvo asi tiez malo udeleny nejaky balvan.alebo ako to vlastne je?jedna poznamocka:homeopatii sa venujem preto, pretoze mojmu synovi klasicka medicina pomoct nevedela, preco, to neviem.asi vo svojej velkosti a nekonecnej sikovnosti nenasla spravny liek, kortikoidy, ktore lekari nasadili na jeho ekzem mu sposobili crohnovu chorobu.zobrala som to do svojich ruk.preco? pretoze ma veda odpisala.svojho syna nekonecne milujem a vzhladom k tomu, ze sa nemienim prizerat, ako mi veda nici to najdrahsie, co som kedy vytvorila, to riesim po svojom.homeopatika pre moju rodinu a mojich klientov, nie je ich vela, su to vlastne znami, rodinni priatelia s ekzemami, chronickymi nadchami a podobnymi srandami, s ktorymi si akosi veda nevie dat rady....tie si nechavam odmerat priamo jednym sikovnym clovekom z dipu.a predstavte si, ze funguju....je mi srdecne jedno, kto si co o tom mysli, ked ma niekto pocit, ze su to marketingove tahy, je to jeho problem, resp. jeho stastie, ze doteraz mal tak malo problemov, ze nemusel siahat po inych alternativach, ako veda samotna, nech mu je dopriate aj nadalej.nikto ma ku klientele dipu nenutil, nechodim na ziadne seansy, ani hopsat okolo ohnika, alebo ako to teda ma vyzerat v spravnej sekte, ci kde.budem si robit co budem chciet a ako to budem chciet.navyse priatelia, davajte trochu pozor, co generujete vlastnymi mozgami, je dost mozne, ze sa vam to moze slusne vratit naspat.mozno ma niekto pocit, ze energie su kravina.ano, ale to je kravina aj ekg pristroj, nerobi totiz nic ine, len detekuje elektromagneticke pole.mozno niektori obcania maju pocit, ze ekg tu bolo stale, alebo snad vyrastlo na nejakom strome, ci tiez asi padlo z neba.niekto to musel vymysliet, mam pocit, ale mozno nie .....vsetko raz musel niekto vymysliet nejakym mozgom, priatelia, to je tusim aj zklad dipu, vlastny mozog.a kto neveri, nech len dalej produkuje neavistne kravoviny a je dost mozne, ze to dostane naspat.zaverom, prajem len tolko, co je priate mne samej a aby nebolo niektorym luto, tak hned dvojnasobne.

pro Joy (St, 21. 3. 2007 - 19:03)

Ale DIP na zadnych zakladech kybernetiky prece nevznikla, to se jen tak tvari. Neco si prectete o kybernetice, neco o DIp a pochopite, ze to je jen takovy marketing....Probuh kde jsou ti vyzkumnici v DIP?

joy (St, 21. 3. 2007 - 15:03)

Medzi mojimi kolegami z vysokých škôl, ktoré som mala možnosť študovať sa často venujeme diskusiám na témy ezoterika áno alebo nie, je viera prínosom alebo skôr príťažou a pod. Tí kolegovia, ktorí sa venujú vedeckým výskumom mi zhodne tvrdia, že ak chcú skutočne niečo nové objaviť potrebujú na to intuíciu a potom dlhý čas preverovať čo im napadlo. A tiež mi potvrdili, že ju pri výskumoch používajú, že je to bežné a normálne. Pod?a mňa veda tiež napreduje a nestagnuje. Stagnujú niektorí ?udia, ktorí sa bránia pokroku, pretože by mohli prísť o pohodlné teplé miesta a dovolili si skostnatieť a teda sú odsúdení na vyhynutie a hrajú o čas, svojim mladším kolegom často hádžu polená pod nohy, kradnú vedecké práce a stále dookola prepisú storočné texty, ktoré znova a znova v rôznych obmenách publikujú vo vedeckých časopisoch. Výskumy v oblasti kvantovej fyziky a mnohé dalšie objavujú zaujímavé súvislosti, celkom krásne sa rozvíjajú interdisciplinárne obory. Rovnako táto výpočtová technika vďaka ktorej komunikujeme je objav, za ktorý vďačíme kyernetike, ktorá tomu pomohla na svet. Viac o tom je tu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kybernetika a je zaujímavé, že ak niekto začne rozvíjať možnosti tohoto odboru, tak je to sekta. Myslím, že slovo sekta sa týka iných oblastí a nie výskumu. Síce je bežné že vedci sú veriaci, ale zároveň to často krát odde?ujú... Je pravdou, že vedci môžu byť tiež sekta, rovnako by splnila pojem sekta armáda, polícia a mnohé dalšie aj politické skupiny, pretože majú zvláštne pravidlá, často sa inak obliekajú, majú v niektorých veciach výsadné postavenie atď. Pretože sekta http://cs.wikipedia.org/wiki/Sekta je nálepka, ktorú mnohí chápu hanlivo. Lenže pokia? mi je známe, tak práve DIP vznikla na základoch kybernetiky a pokúsila sa o rozvoj pravidiel na iné veci ako sú počítače... Myslím, že to bol dobrý nápad, ktorý zdá sa je podporovaný v širokých radách povolaní. Takže sa vôbec neoddelila, dáva vzniknúť čomusi novému. Rovnako ako vznikli počítače, ktoré sa vydelili od kybernetiky :) to bude pod?a rovnakých meradiel teda tiež sekta spolu so všetkými užívate?mi alebo len tá technika, či len tvorcovia počítačov? :)))) Nako?ko bude DIP užitočná ukáže poctivá práca výskumníkov a čo sa mňa týka, nechám ich v pokoji pracovať tak dlho ako budú potrebovať. Myslím, že im rada pomôžem. Z praxe pri manažerovaní vývoja programov viem, že sa tvorcovia môžu venovať zbytočným a nekonečným diskusiám a hádať sa s užívate?mi o maličkosti, alebo tvoriť a niečo dokázať. V psychológii sa hovorí o niečom, čo by sme mohli s trochou nadsadenia nazvať stádovitosťou. To je chovanie, ktoré sa snaží umlčať, znemožniť alebo rovno zabiť tých, čo stádo prevyšujú. Bolo to tu vždy, stačí si prečítať životopisy výnimočných ?udí, či vezmeme ako príklad Giordana Bruna alebo Sokrata... História je plná dôkazov o tom ako ?udská hlúposť zabíjala nadpriemerne nadaných ?udí a je smutné, že to dnes nie je inak ...

Darien (St, 21. 3. 2007 - 14:03)

To co napsal Martin má hlavu a patu a vidím to podobně. Osobně jsem DIP vyzkoušel v neděli, byl jsem velmi příjemné mladé ženy, která nepoužila žádné psychologické triky na získání informací, chtěla vědět jen jméno, bydliště a ročník narození a pak mne nechala půl hodiny si číst knížku a "hráli si" s virgulí a zapisovala jako divoká. To co mi pak řekla bylo natolik - intimní a nepovrchní v některých oblastech a přitom přesné (přitom nezaměnitelné - ve smyslu - tohle se hodí na každýho), že mne skutečně nenapadá, jak by to odhalila. Jednalo se o archetyp mého chování, který mám potvrzený už z dřívějška z více zdrojů a který skutečně nemám napsaný na čele. Přitom velmi silně ovlivňuje můj život. Takových věcí tam bylo víc. Vycucané z prstu to fakt nebylo, věnovala se mi hodinu a půl a platba byla dobrovolná s tím, že mne informovala o tom, kolik je normální ceník, aniž by to vyžadovala. V obecné rovině mne fascinuje zásadní dogma skeptiků ve smyslu - co není schopna dokázat exaktní věda, to prostě neexistuje. Pýcha, s jakou se homo sapiens staví na vrchol veškerého poznání za pomocí svých pěti, veskrze velmi omezených smyslů, se nedá nazvat jinak, než frackovitou drzostí malého dítěte, které si myslí, že spolklo veškerou moudrost světa. Ještě před několika málosty lety, abych citoval Jana Wericha, nedokázalo lidstvo exaktní vědou popsat ani pětinu současného vědeckého poznání. Znamenalo to snad, že v té době ony vědecké poznatky "neexistovaly" nebo ještě lépe, byly "nedokázatelné"? Nebyly atomy? Nebyly kvarky a nebyly viry a nebyly mikroby, jen proto, že to lidé neuměli dokázat? Zvláštní je, že v době, kdy si exaktní materialistická věda hrála na písku s bábovičkama, případně byla ještě v bříšku kolébky lidstva, lidé měli už velmi precizní informace o duchovní sféře Země a vesmíru, a to informace, které na odlehlých koutech Země, při neexistenci mailové, mobilní, faxové a jiné komunikace byly vlastně stejné. Moderní věda je skutečně takový malý drzý spratek, který si začíná vyskakovat na své rodiče, kterým je o nějakých těch pár tisíc let více a snaží se jim dokázat, že nejsou. Přitom (přečtěte si například vědeckou práci Emila Páleše Angelologie I.) byly veškeré velké vědecké objevy inspirovány intuicí, duchovním osvícením, božským vnuknutím, a to přímo dle tvrzení jejich objevitelů. Je velmi jednoduché prohlásit cokoliv za šarlatánství, podvod a zneužívání osobní slabosti jedinců. Znám spoustu materialistických projevů téhož, od právníků, přes obvodní lékaře nebo třeba pojišťováky. Podvádění lidí čímkoliv není problém esoteriky. Je to problém člověka. Každé konkrétní lidské osoby, která může zneužít prostě cokoliv. Pokud mne okradou v obchodě, na úřadě, při stavění baráku nebo kdekoliv jinde, znamená to snad, že právo samo o sobě neexistuje nebo že obor zedník je jeden velký podvod? Ne, jde o člověka, který podléhá svému egu. Stejně tak je spousta poctivých firem a stejně tak jsou lidé, kteří esoterické vědy a schopnosti využívají v souladu a v harmonii a v pravdě. A stejně tak jsou lidé, jejíž cesta poznání vede přes to snažit se ostatní ochcat - a oni na to jednou přijdou. Člověk má často jednu nepěknou vlastnost - věci, kterým nerozumí a jejich studium a pochopení by od něj vyžadovalo příliš osobního usilí a činnosti raději prohlásí za blbost, falsum, fikci, fantazii nebo rovnou za podvod. Je to přeci jednodušší. A navíc to nepotřebuje moc argumentace, protože prohlásit o něčem, že je to podvod a kravina nevyžaduje žádnou osobní odpovědnost za takové tvrzení a není přeci šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu, no ne?

Martin (St, 21. 3. 2007 - 13:03)

Aaaa jeste neco. Potrhla povaha a ujety smysl pro humor byl u mne prateli a rodinou indikovan uz pred prvnik kontaktem s DIPem. Reklamovat tedy u rodicu a nikoli na ustredi Noetisu. :o)))

Martin (St, 21. 3. 2007 - 13:03)

Tak si taky neco napisu.. :o)Pojem sekta se jinak pouziva mezi odborniky a jinak je vniman verejnosti. V zasade ten pojem nic moc nerika. Z hlediska zidu muze byt cele krestanstvi takova nejaka sekta (odstepene hnuti). Joga v dennim zivote je taky nekde razena mezi sekty, nicmene pokud pomineme to, ze lidem co do ni nepatri pripadaji lide z jogy v dennim zivote divni, tak prinos je podle mne spise pozitivni a nebezpecnost minimalni. Mimochodem hraval jsem aktivne deskove hry a taky jsem pripadal okoli divny a v dobe kdy zacinaly pocitacove hry, tak i kvuli tomu. Takze odsuzovat neco jen proto, ze je to divne muze imho leda tak pitomec. Stejne jako nadavat na nejake sdruzeni jen proto, ze meni nekoho kdo je vam blizky a vy uz si s nim nerozumite (jako byste meli na sve blizke nejaky narok zajistujici, ze oni se nikdy nezmeni). Kdyz uz neco hodnotite, delejte to poradne a to pokud mozno z hlediska toho cloveka a ne vlastniho sobeckeho - chci aby byl takovy jaky byl, protoze mne to tak vyhovuje.Mimochodem jakykoli poradny konicek cloveka vzdy zmeni. Vedci jsou casto tim cemu se venuji pro normalniho cloveka tak nejak "vypatlani" a bere se to jako normalni. Esoterika je narocne studium, clovek se snazi pretvaret sama sebe, svou vlastni psychiku, aktivne s ni pracovat. Samozrejme ze ho to zmeni. Zmena je naprosto normalni, menime se porad, co je imho nenormalni je zustavat stale stejny, ustrnout ve vyvoji.Ted dalsi vec. Lide tu kritizuji penize zaplacene za sezeni. Jeden z mych oboru jsou masaze. Mam celkem slusne vzdelani v oboru, ale vlastne to jsou pouze ruzne kurzy - zdravotni masaz, relaxacni... Za dvouhodinovou masaz v Praze si vezmu 800 korun. Je to moc? Podle mne je to primerene a lide chodi. Dispozicni prognostik studuje podle toho co se tu psalo 5 let, je to skola placena, navic si ji plati uz clovek, ktery ma nejake klasicke vzdelani. Ta castka by tedy vzhledem k odbornosti mohla byt klidne i vyssi. To, ze doktori a vedci maji obecne mizerne prijmy neznamena (mimochodem co jsem cetl clanky se Sysifu tak jak se porad navazi do toho, kolik si bere ten ktery jasnovidecmam pocit, ze oni si snad vubec nedokazi vydelat), ze je to ve vsech odvetvich. Pri praci na pocitaci si vezmu za hodinu realne prace v prepoctu podstatne vic. Takze doufam, ze nejsme v hospode ctvrte cenove kategorie a nebudeme tu na nekoho nadavat jen proto, "ze ty svine se ale maj".Takze to mame kraviny okolo. Ted k Noetis samotne.Je nekolik spolecnosti k DIP se hlasici. Ackoli oproti bezne oblasti v esoterice, magii, proutkarstvi, lecitelstvi, reiki a ja nevim v cem vsem se Noetis zrejme pokousi o urcitou garanci kvality (klientelu muze delat jen clovek s akreditaci) a poradek, tak je v tom stejne bordel. Je to proste tim, ze tahle oblast neni nijak zakonne upravena, nikdo nikoho nemuze kontrolovat a postihovat. Kdyz nekdo studuje jen rok a potom zacne delat klientelu, samozrejme s tim nikdo nic neudela. Stejne tak uz se ta organizace stihla zacit nejak stepit (Panna vs Noetis). Proste tezko se zorientovat, ale vzhledem k neuveritelnemu zmatku v celem odvetvi je to porad jeste jakz takz prehledne. Na Noetis (mimochodem priserne udelane stranky) je seznam akreditovanych, kdo ma zajem, ten si na to da pozor.Nakonec neco k funkcnosti. Znam anatoma, co nebere psychologii jako vedu. Znam lidi, co neberou vazne nic nez vedy exaktni a to se navic jeste nedohodnou fyzik s matematikem. Znam lidi, co odmitaji cokoli nez ciste materialisticky pohled na svet - respektive nad tim nejsou ochotni skutecne uvazovat. Nic proti temto postojum, nehodlam nikomu nic vyvracet, ale diskuzi tu povazuji za pro mne neefektivni cena/vykon. Tito lide zrejme zaradi DIP k tomu ostatnimu slendrianu, ktery tezi z "tech pitomcu, co maji male sebevedomi, takze potrebuji aby jim nekdo radil". Nic proti.Potom jsou tu lide, kteri odsuzuji celkove venovani se okultismu ne proto, ze by to byl vymysl nebo byl nefukcni, ale proto, ze je to zakazane/nespravne z hlediska treba jejich viry. Opet nic proti v zasade. Diskuze by pro mne byla uz zajimavejsi, ale uz jsem ji parkrat zkousel a nikdy jsme k nicemu nedosli. DIP z tohoto hlediska ciste podle mne je esotericky smer, ktery dela to, co je v bibli zakazano (aspon tak, jak je to rado chapano bez ohledu na to, ze lecktery obrad v kostele to imho splnuje taky a ze sveho casu bylo i samotne cteni bible potlacovano z urcitych duvodu, natoz pak vlastni magicka prace).Takze zbyvaji lide, kteri v zasade esoteriku (jakozto praci na sobe) uznavaji a nechovaji k ni odpor. Tady je myslim na tom DIP dobre. Snazi se o cistotu, snazi se aby lide dostavali kvalitni vzdelani v teto oblasti a aby studenti dispozicni prognostiky se rozvijeli i jako lide. Zaroven nevim o tom, ze by vznikaly nejake silnejsi osobni zavislosti (nad beznou, zapadnim zpusobem chapanou uroven zak - ucitel). Navic vychazi z pro vetsinu z nas pochopitelnejsich zapadnich zdroju ve sve filosofii a poskytuje i dost volnosti. Imho zde neni nejaka vetsi spolecenska nebezpecnost (mimo to, ze nekomu nekdo muze pripadat divny a povida "nesmysly"). Lide co delaji DIP mohou uplne klidne vykonavat bezne profese. Takze podle mne neni treba troubit na poplach. Co se tyka prinosu pro lidi co chodi na klientely a co to studuji, je to individualni. Celkove ale DIP povazuji za ucinnou a pomerne ucelenou metodu (nezapomente, ze ted pisu pro lidi, co esoteriku uznavaji). Neni to imho zadna cerna magie, zadna senzace se nekona. Studium mi pripada docela narocne na to, ze se pri tom pokousim i normalne pracovat a planuji zaroven studovat i beznou vysokou skolu.Nakonec jeste o mne:Jsem student DIPu, domnivam se, ze me sebevedomi je casto zbytecne vysoke, jsem muz (zda se, ze to tu nekteri muzi berou jako formu imunity proti blbosti), inteligence by mohla byt vyssi, ale tak uz to v zivote chodi. :o)) Jakozto student zijici si vlastni zivot (nejsem ten typ, co se s kazdym kamaradi a hned se angazuje) toho o DIPu az tak moc nevim a hlavne nemam vedomosti ani narok za nej mluvit. Takze tohle je ciste osobni postoj - to, ze ho tu pisu je mimo jine znamka toho, ze mi nebyl vymyt mozek kompletne, mozna pouze nejaka ta operace ktere jsem si nevsiml. :o)))Snad to nekomu pomuze trochu se zorientovat.

pro Forda (Út, 13. 3. 2007 - 18:03)

V minulem Respektu je dobry clanek o New Age do cehoz vsechno tohle patri. Pochopte nekam se date, date tam penize, cas, energii i treba zjistite potom, ze to je blbosy. Ze z Vas tahaji jen ty penize, ze jsou podvodnici atd. Copak pak najdete odvahu rici zblbnul jsem ? Navic venku je kritika, tam je porozumeni, venku je odpor, tam je souhlas atd.

Ford (Út, 13. 3. 2007 - 15:03)

Ano ja viem ze sa stiahnu mam doma takeho jedneho rodinneho prislusnika ktory ako nahle zacneme rozpravat tak v argumentacii je to velmi slabe z jeho strany, preto som si myslel ze na webe sa ich odvazi naraz viac argumentovat a spolocne na mna budu posobit(dorazat) ale zda sa ze tu cakam zbytocne dva tyzdne, pretoze nemaju odvahu.Co som zistil tak na slovensku su to uz dva skupiny jedna ortodoxna a druha menej.Zacina to byt modne medzi ludmi dat sa vysetrit vyrguliarom.

Návštěvník (Út, 13. 3. 2007 - 11:03)

pro FordaO tuto oblast ( esoterika atd.) se zajimam dlouho. Tihle lide argumenty pro diskusi s racionalnimi lidmi nemaji. Tak se stahnou. Oni maji oblbujici argumenty pro jinou skupinu lidi. Pro Vas ci pro mne je to zbytecne. Pro ne je kontakt s nami ztrata casu. Lovi v jinych vodach.Jste li z Prahy zajdete na to vystaviste....

Ford (Út, 13. 3. 2007 - 09:03)

Dakujem za spravu bolo by velmi dobre sa pozriet tak aby som mal cele spektrum pred ocami.Vyjadrovat svoj postoj citoslovcami fuj fuj fuj je sice vporiadku ale ja by som rad poznal argumenty.Presuvat ucty asi nebudu pretoze ked dokazali prezit 17 rokov tak tato diskusia asi tazko sposobi v ich radoch :-(((.Ale zda sa ze verejnej diskusii sa vyhybaju jak len mozu.

pro Skeptika (Út, 13. 3. 2007 - 07:03)

Vy jste ale tak osklivej :-))) fuj fuj fuj

skeptik (Út, 13. 3. 2007 - 01:03)

Pro vsechny z diskuse o f. NOETIS:http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1173690448

Návštěvník (Po, 12. 3. 2007 - 19:03)

Pro FordaAsi zastanci rychle pracuji na premisteni obsahu svych uctu nekam jinam :-)))Jinak dojdete si o vikendu na Vystaviste je tam veletrh Esoterika + Biostyl, tam urcite budou lovit ovecky.. a uvidite ze uloveji...

Ford (Po, 12. 3. 2007 - 14:03)

Tak ako objavi sa tu nejaky obhajca Noetisu ktory erudovane vysvetli nam laikom co to prinesie clovekovi?

pro Forda (Po, 5. 3. 2007 - 08:03)

Hmmm, moc tomu neverte. To vymyti mozku je u tehle veci silene. Je to totiz mnohem snazsi verit iracionalitam nez premyslet. A priznat- veril (a) jsem hloupostem, nechal jsem se oblbnoput.... Proc myslite, ze ma cela esoterika a sekty tolik zastancu, kteri veri uplnym hloupostem? Protoze to je snadne, naplni to neco chybejiciho, Nahradi zajmy, pratele atd. Vzdyt to Vojtisek dobre pise.

Ford (Ne, 4. 3. 2007 - 23:03)

Viem ze to nebude lahke pretoze pracuju velmi systematicky.Rozumiem aj tomu ze ludia tohoto typu neprijimaju argumenty ktore su zalozene na realite ale na iracionalite ktora je nedokazatelna.Preto navstevujem taketo fora kde sa tato problematika prebera a kde je mozne vypocut obe strany.Myslim si ze mnohi ludia vstupovali k tejto sekte s nadsenim ktore po urcitom case vyprchalo a nastupila tvrda konfrontacia s realitou ktora je uplne ina ako ta ktora je prezentovana predstavitelmi sekty.Niektori tam ostavaju aj preto ze uz to rozhlasili medzi svojimi znamymi ktorym tuto sektu predstavili v tom najlepsom svetle, ale zotrvavaju preto aby nestratili svoju tvar.Mne nevadi ze pride za mnou clovek ktory povie ze sa cele tie roky mylil a ze teraz uz vie ze tato cesta nebola ta spravna.Mne vadi ze tento clovek obetuje svoje stastie a stastie svojej rodiny len aby nestratil tvar.

pro vsechny (Pá, 2. 3. 2007 - 10:03)

Do tehle veci prece zasadne spadnou lide s nizkym sebevedomim, casto nizkym vzdelanim ( take proto tak "schlamstnou" blaboly z jako kybernetiky, jako kvantove fyziky atd.).Nebo lide v tezke zivotni situaci - nemoc, umrti, rozpad rodiny atd. Bohuzel odolnost nasi spolecnosti je celkove nizka, protoze jsme temto vecem vystavemi kratce. Navic zde reklama velmi rafinovane vyuziva reci typu " Bud positivni, nekritizuj a bla bla bla... " Na druhou stranu, kde je poptavka, je i nabidka...

Reklama

Přidat komentář