Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

věřící. (Čt, 12. 11. 2009 - 08:11)

Až se probudíš červíčku ozvy se.Díky.M

věřící (Čt, 12. 11. 2009 - 07:11)

tady je to zajímavé i do pozdních hodin.Pořád je to lepší si o tom psát takhle,nežli za každou cenu něco prosazovat.Kdyby sem tak psali lidé,kteří mají opravdu několikrát přečtenou Bibli,rozumí tomu a mužou nám ledacos vysvětlit.Je jedno,jestli jsou v církvi nebo u SJ.Třeba by se napsalo nějaké téma a lidé sečtelí by mohli se k tomu vyjadřovat,jak oni to chápou po svém,nebo jak byli vyučováni.Prosím vás neurážejte se navzájem.Spíš by to tady mělo fungovat jako vyučování Božím slovem Tak to by se mi moc líbilo.To bych se na to i těšila,že se něco nového dovim.Tak to zkuste.Zkuste nejdříve od Nového zákona,to je pro všechny myslím víc pochopený.Jé položím otázku.Tak třeba,když byl Ježiš na zemi co pro vás znamenal.Jak by jste ho přijali ted atd.

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 02:11)

Musím dodat, že vro pro mě nemůže znamenat žádnou autoritu z důvodu vypočítávání dne příchodu Páně a když nenastane, tak se to svede na jinačí neviditelnou událost. Trochu z historie, začalo to v první polovině předminulého století. Baptistický kazatel Wiliam Miler vypočítal Kristův příchod na 14. října 1844, tak uvedl v život hnutí adventistů. Když kýžený den nenastal, ke cti Milerově musím dodat, že uznal svůj omyl, činil pokání a pokorně se vrátil do baptistické církve. Ne však jeho následovníci, které uvedl v život. Ti se chytli datumu, začli tvrdit, že ho Miler vypočítal správně, znamenal však úplně jinou událost, a to neviditelné očíštění nebeské svatyně. S adveentistickým hnutím se seznámil i Russel, počítal jinak, ale jako vždy, pak se to svede na nějakou neviditelnou událost. Jenom nevím, pokud PÁN nepřijde, ( může přijít ještě dnes, ale také to může být za sto i více let), na co se vymluví, až nebude žít žádný člověk narozený v roce 1918. Na něco však určitě, poněvadž tyto věci mají tuhý kořen a to i v v tom případě, že se jich původce zřekne jako Miler.

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 01:11)

Musím dát Romanovi za pravdu, čtení ani zevruvné studium Písma nestačí, pokud se člověk neotevře Duchu Božímu.

červíčku (Čt, 12. 11. 2009 - 01:11)

máš o jehovistech hodně informací, zajímalo by mě, byl jsi u nich pokřtěný nebo nepokřtěný nebo máš své informace pouze z literatury.

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 01:11)

Popravdě řečeno, jsem z toho...Thes4,16 OTI AUTOS HO KYRIOS EN KELEUSMATI EN FÓNÉ ARCHAGGELÚ KAI EN BALPIGGI THEÚ, KATABÉSETAI AP ÚRANÚ KAI HOI NEKROI ANASTÉSONTAI PRÓTON. zaprvé se omlouvám, že přepisuju řečtinu do latinských písmen, řecká zatím nemám v programu, King James version ani Tyndalův překlad si nemohu ověřit ani kdybych chtěl poněvadž neumím anglicky, sám Pán v ..(přesně neznám slovo, momentálně nemám doma slovník ani klíč), ve hlasu archanděla a v polnici BOŽÍ, sestoupí z nebe a mrtví vztanou první. Z toho mi logicky vyplývá, že hlas archanděla a polnice(tuba) Boží jsou od Pána odlišní, Pán tedy nemůže být archandělem. Zajímalo by mě, jestli se slovo archanděl vyskytuje jenom v tomto verši nebo je v NZ ve více verších. Pokud by bylo jenom v tomto verši, tak se z toho nedá vyvozovat vůbec nic. Více archandělů není jen talmudská spekulace i ranní křesťanští autoři jsou v tom za jedno. Pokud by slovo archanděl bylo v NZ ve více verších, tak by to stálo za úvahu.

. (Čt, 12. 11. 2009 - 00:11)

Jak říkal Jan Werich - čtěte bibli, tam to všecko je

. (Čt, 12. 11. 2009 - 00:11)

Dávám sem odkaz znalosti bible v čr. Třeba to někoho bude zajímat.

http://www.sanep.cz/pruzkumy.php?id=1b15a620-11c0-102d-b858-003048330e04

. (Čt, 12. 11. 2009 - 00:11)

Třeba škola ve zdevastovaný Šumavě. Prožít,poznat a radši odejít.

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 00:11)

Škoda, že ty krásy neuvidí ničemní lidé. Ale aspoň nebudou druhým znepříjemňovat život ! :)

Roman (Čt, 12. 11. 2009 - 00:11)

Dobrá je škola dle Komenského, škola hrou, škola v přírodě, prostě prožít, poznávat a srovnávat. Číst Bibli či poslouchat vro nestačí, ale prožít vztah s Bohem díky znovuzrození a přítomnosti Ducha svatého.

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 00:11)

No možná bylo lepší dát...Mně osobně se líbil víc ten první. :) Stejně je to úžasné jak jsme nepatrní v celém vesmíru a přesto v něm máme své místo. Budoucnost je dána předem a záleží na nás jak se k tomu postavíme. Spravedliví lidé se mají rozhodně na co těšit až bude obnoven na zemi ráj. :)

Roman (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Bible ukazuje, proč Ježíš nemůže být Michael viz u Dan.10 kap. Tam stojí dva muži, jeden s plamenem ohně v očích tj. schopnost posoudit stav srdce druhých a se zlatým pasem okolo pasu, totožný ve Zj.1.kap. se Synem člověka. No a vedle toho muže v Dan. stojí Michael, který přijde pomoct. Vro říká, že je tudíž větší, silnější. Toť neuspokojivý výklad, nutný neboť nepřipouští Ježíši prokazovat uctívání. Jak jsem několikrát ukázal, stalo se, a tím je Bůh, třeba Něco z Boha zplozený Bůh či z Boha zrozen jako Filtr kvůli stvoření.

. (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Když se dřív plavili po moři, tak celou noc jim nic nezbývalo než koukat na nebe.

. (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Dřív to lidi cítili přirozeněji myslím. Dnes těch blikátek kromě nebe je hrozně moc, který rozptylujou myšlení.

Ilona (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Ano to musím souhlasit, ale zase nikoho nenapadlo, že by nad tou krásou nad nimi nikdo nebyl.
No ale zase přesně nerozuměli, proč musí lidé trpět...
Takže těžko říct, kdo je na tom vlastně líp :-)
Možná ten, co to nějak tak přirozeně cítí, že Bůh je a že to co dělá, dobře dělá a každý svůj krok má pečlivě promyšlený, sledující jediný cíl

. (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Moc pěkné panorama. Máme výhodu oproti dřívějším generacím, který takový pohled neměli.

. (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Že by se Jehova nepochlubil jménem Syna než ho vyslal na zem, tomu bych se hodně divil. V písmu se o jménech andělů a o tom co mají všechno za práci moc nepíše, možná že by jsme to ani neunesli.

Ilona (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

No možná bylo lepší dát tohle

http://home.arcor.de/axel.mellinger/

Jedná se o panoramatický pohled na Mléčnou dráhu

Ilona (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Podívejte se na tu krásu!
Všechny je zná jmény...

http://galaxy.phy.cmich.edu/~axel/mwpan2/

Reklama

Přidat komentář