Reklama

POTRAT

Michal (Pá, 21. 4. 2006 - 16:04)

a co tzv. cemická interupce? tohle jsem našel na wikipedii: Chemická interrupce je obvyklá metoda do devátého týdne těhotenství. Procedura sestává z podání buď methotrexatu nebo mifepristonu (RU-486) následovaným podáním misoprostolu. Asi 8 % z těchto interrupcí vyžaduje následný chirurgický zákrok, obvykle podtlakové odsání.

Monika (Pá, 21. 4. 2006 - 11:04)

Nie Eva bohuzial inak nez potratom sa to neda.

eva (Čt, 20. 4. 2006 - 20:04)

tehotenstvi trvajici do 2 tydnu se resi jinak nez odsatim? treba injekce, pilulka?? existuje neco takoveho?? dik :-(

Návštěvník (So, 15. 4. 2006 - 20:04)

chtela bych se zeptat, jak prosim probiha interupce, hned po zjisteni,ze jsem tehotna, tj cca po 14 dnech. co takovyto zakrok obnasi?

Dalila (Ne, 19. 3. 2006 - 11:03)

Je to pravda,mojí příbuzné vyvolali potrat v 5.měsíci na klinice,ale jen proto,že dítě mělo na páteři nádor.

Sára (Ne, 19. 3. 2006 - 09:03)

Doufám, že je to blábol. A jestli se to někde děje, tak je mi z vraždy toho 6 měsíčního dítěte na blití.

zuza (Ne, 19. 3. 2006 - 08:03)

ahoj slisela jsem ze potrat je mozne delat i v 6 mesici tehotenstvi na specializovanych klinikach. Nebo je to blabol

Misa (So, 25. 2. 2006 - 18:02)

Jestlize uz neberes antikoncpci, tak je zcela normalni, ze periodu nebudes mit pravidelne, telo si nejdriv bude muset zvyknout byt bez antikoncepce a udelat si vlastni system pravidelnosti mesicku. Tkze bych zatim strach vubec nemela.

Xcek (Pá, 18. 11. 2005 - 20:11)

Chcela by som sa opytat ako sa da spozorovat tehotenstvo v zaciatocnom stave, to je asi 3 tyzdne.Nejake bolesti, zvacsenie brucha abo chut k jedlu? Menstruaciu som dostala normalne a nacas ale kamaratka vie o pripade kedy aj tehotna mala menstruaciu a ze je tehotna zistila v stvrtom mesiaci tehotenstva. Preto som si urobila tehotensky test a ten mi ukazal, ze som tehotna. A ake nasledky ma cakaju ak by som sa rozhodla pre potrat ale v case 11 tyzdnou tehotenstva.A kolko by to priblizne stalo a co mam preto urobit. Posle ma tam moj gynekolog?Za odpoved a pripadne poradenie vopred Dakujem Xcek

borec (St, 6. 4. 2005 - 14:04)

Nešópé a budeš vklidu!!!!

Petra (Po, 4. 4. 2005 - 18:04)

Ahoj!!!Chci se zeptat,od minuleho mesice jsem prestala brat antikoncepci (ze zdravotních duvodů).Takze se se svym pritelem milujeme jenom s gumou,celej zivot jsem zvykla na prasky,takze mam strach.Dneska je den,kdy bych to mela poprve dostat,kdybych brala prasky,ale nedostala,jsem z toho nervozni.Jak dlouho mam cekat nez jit k doktorce?tyden?S praskama jsem to mela vzdycky presny.Antikoncepci nemuzu jeste pul roku,jestli to bude takhle porad,zesilim.Dekuji moc!Petra

Jana (Ne, 27. 2. 2005 - 22:02)

Ahoj,chtela bych se zeptat. nedavno jsem s pritelem spala- no ono to bylo asi jen tak 30 vterin, nebyl to zrovna moc dobry den a jemu se to jaksi nepovedlo. Samozrejme jsme pouzili kondom. Jenze nastal problem-mela jsem dostat menstruasi, ale bohuzel, uz mam asi 10ti denni spozdeni. Takze vubec nevim, co s tim.. nejaka moznost, ze bcyh byla v tom je?

webmaster (St, 29. 9. 2004 - 13:09)

Předmět: Potrat Autor: Iwana Datum: 2.2. 2004 15:03:11 Jedno rozhodnuti, ktere zmenilo muj zivot. Uz je to vice nez rok, ale zustava jen pohrdani sebou samou a prazdnota.Rada bych znala pocity zen, ktere prozivaji to stejne. Předmět: Potrat Autor: MMM Datum: 22.9. 2004 13:50:22 Ahoj, já na tom byla taky před 2 lety... Nemohla jsem na to nikdy zapomenout, pořád jsem myslela na to, že to chci vrátit zpátky... Proklínala jsem se. Nakonec jsem si pořídila po roce miminko, hned napoprvé po vynechání antikoncepce se nám to povedlo a já na tamtu ošklivou záležitost zapomněla.

webmaster (St, 4. 2. 2004 - 23:02)

Předmět: Potrat Autor: Iwana Datum: 3.2. 2004 14:41:21 Jedno rozhodnuti, ktere zmeni zivot.Uz je to vice nez rok, ale zustava pohrdani sebou samou a prazdnota.Rada bych znala pocity zen, ktere prozivaji to stejne. Předmět: Potrat Autor: boubelka Datum: 3.2. 2004 15:57:41 zmeni ti zivot tak, jak si ho nechas zmenit. nevim, kolik ti je a proc jsi se tak rozhodla. ja jsem mela potrat pred dvanacti lety. uz o tom ani nevim, a kdyz se podivam zpet - a hlavne na okolnosti - jsem rada, ze jsem tak udelala. dite by totiz nemelo mit dite ... uz jsi se rozhodla a nevratis to, netrap se tim, nic tim neziskas ... ani litost druhych. moc dobre si pamatuju, jak se na me divali v nemocnici a jak se ke mne pak chovala pani gynekolozka. stalo se ... zivot jde dal a muzes to jeste urcite napravit a mit stastne deti, ne???

Katka (Pá, 28. 11. 2003 - 14:11)

No co ja vim, tak driv to dite nejak propichavaly pletaci jehlici, ale dost zen pri tom vykrvacelo. Doufam, zes svuj problem vyresila nejak rozumne.

Katka (Út, 16. 9. 2003 - 22:09)

ahoj vsichni ja bych se chtela zeptat jestli nevite nekdo jak samovolne potratit a co pro to delat. Me je teprve 15 a nikomu to rict nemuzu!!! Prosim o pomoct ja jsem z toho zoufala.Rodicum to povedet nemuzu!!!!Mame rodine duvody.Dekuji za pomoc!! Prosim odpovidejte mi na muj e-mail kekena"seznam.cz dekuji :-(

coroner (Čt, 3. 7. 2003 - 15:07)

Opoždění menstruace může způsobit také určitý dietní podnět, kdy zkonzumujeme potravinu nebo nápoj, který má tzv. extrémní expanzivní energii.Teď byly např. vysoké venkovní teploty, které přímo lákaly k větší konzumaci zmrzliny nebo jiných mražených pochoutek, k pití přechlazených džusů, limonád, piva a podobně, které tuto energii obsahují.Čili i toto může být jednou z možností, kdy se nám ty "hodiny" nástupu M mohou začít zpožďovat.

Ester (Čt, 3. 7. 2003 - 12:07)

pro Ajá nikoho nesoudím, jen vím, co jsou skutečné problémy....Každý člověk má právo napsat svůj názor, proto jsem to napsala. Nevidím na tom nic špatného. Kdyby se nervoval proto, že to jeho holka týden nedostala, tak se to dá pochopit, ale zpoždění několik hodin a on je z toho hned na prášky?? To se na mě nezlob, ale to je nenormální.

A. (Čt, 3. 7. 2003 - 11:07)

Terezo, napsala jsi to moc hezky, mám úplně stejný názor.Ester, ty nemáš právo někoho "soudit" a už vůbec ne takovýmto způsobem. Proč jsi to vůbec psala?

Tereza (Čt, 3. 7. 2003 - 11:07)

Není nenormální, naopak, to že se nerví svědčí o jeho zodpovědnosti (ale nezkušenosti). I to, že používají jak prášky, tak kondom - to dneska mnoho 17ti letých nedělá. Oba máte mou poklonu, proti nechtěnému početí děláte opravdu maximum a je to tak správné. Kdybys nad tím mávnul rukou se slovy "no bóže, tak půjde na potrat", bylo by to nenormální. Sama jsem v těch letech zažila nejedny nervíky z nedostavivší se menses. A kdybych se tehdy mohla poradit s někým zkušenějším (třeba i přes net), hned by mi bylo líp. Jsem ráda, že to dobře dopadlo a přeju už jenom samou letní pohodu.

Reklama

Přidat komentář