Reklama

Agorafobie

Magdela (So, 29. 11. 2008 - 16:11)

Já tedy po svých zkušenostech nevěřím zcela,že to jde vyléčit,pouze zmírnit,nebo na čas mít klid,bohužel i přes léky,se mi to stejně vrací,ano mám třeba 5 let klid a pak je to zase zpět,moc vám všem přeji at se vám vede dobře

Petr (So, 29. 11. 2008 - 16:11)

Renata:
Neměl jsem žádné vedlejší účinky, ale doktor říkal, že je to pro mě výhra, asi to neplatí pro každého.
Otázka, po jaké době, nevím jestli chápu dobře, tak jsem to začal brát právě asi
pět let od prvních příznaků této nemoci.
Předtím mě lékař dával Neurol, který krátkodobě pomohl, ale pak se nemoc vracela,
a nakonec se plně rozvinula, že jsem
nemohl nikam chodit a být, naštěstí v domácím, léčení. Asi tři měsíce od začátku užívání Cipralexu potíže z 99% pominuly,
za půl roku už byla agorafobie jen vzpomínkou, byť samozřejmě s užíváním
1 tablety tohoto léku denně.

Adela (So, 29. 11. 2008 - 15:11)

Magdaleno ,ja mam Asentru 50 jednou za den ,a trenuji tak ,že do toho (te situace),ktera je moc nepřijemna jdu. Nejedenkrat jsem to vzdala a vratila se,ale pak jsem se na sebe naštvala a chodila jsem pořad i 5 krat za den a časem to opravdu polevilo a dokonce na rok zmizelo ,ale ted je to tu zase ,ale ne v takovem stavu jak před tim ,chodim ,jezdim dopravnim prostředkem ,ale bohužel mam sem tam bušeni a závratě.Když jsem to měla poprvé ,nemohla jsem ani vynest koš :-( Ale vim ,že to jde vylečit ,anebo hodně zmirnit:-))tak se držte

Renata (So, 29. 11. 2008 - 15:11)

Petře prosím napiš po jaké době jsi začal užívat Cipralex a jestli jsi měl nějaké vedlejší účinky a jaké.Mám agoru pět let a docela se těch léků bojím teda těch vedlejších účinků.Dík za odpověd.

Petr (So, 29. 11. 2008 - 13:11)

Taky jsem četl rozhovor se zpěvákem Petrem Mukem, který tvrdil, že byl v době, kdy užíval Cipralex impotentní. Dokonce říkal, že nemohl být otcem jakéhosi dítěte, protože bral Cipralex. Sice se to stát může, ale rozhodně to není obvyklé.
S potencí jsem neměl nikdy problém, a po třech letech užívání Cipralexu jsem si nechal udělat test a otcem být můžu :-)
Snad pozitivní zpráva po ty, kteří se bojí
dlouhodobě užívat podobné léky (neužívám slovo antidepresiva, protože jsem nikdy depresi neměl a i v nejhorší fázi fóbie jsem měl velice pozitivní myšlení a především jsem plánoval, do čeho všeho se vrhnu, až krize pomine).
Ale těžko říct, třeba mám jen štěstí. Docela by mě zajímalo, měl-li někdo, kdo
užívá tyto léky dlouhodobě, nějaké mnou
zmiňované potíže...

Petr (So, 29. 11. 2008 - 13:11)

Magda:
Cipralex. První léčbu mě léčili Neurolem, ten nepomohl, naopak uškodil a vrátilo se to (resp. vlastně mě to nevyléčilo.

Adéla:
Osobně si myslím, že se to vrátilo proto, že jste vysadila léky ještě dřív, než byla
nemoc doléčena. Léky by se měly užívat několik let, i pokud se člověk cítí 100% zdravý, podle toho, jak dlouho trvala nemoc. Pokud někdo měl agorafobii 5 let,
měl by léky užívat minimálně pět dalších let.

Magdalena (Pá, 28. 11. 2008 - 22:11)

Petře a Adelo trpím také agarofobii,
vždy je to dobré a zase se to vrátí.
Jaká berete prosím AD?Adélo a jak vy trénujete?

Adela (Pá, 28. 11. 2008 - 20:11)

Petře prosim Vas ,berete ještě antidepresiva? Ja jsem byla totiž taky OK ,bez problemu ,po prvni lečbě a pak se mi to vratilo,a jsem dost naštvana ,vim o co jde,že musim trenovat ,ale proč se to vraci? Mam ted AD ,je to už zalečene ,tak to snad ted už taky zvladnu na 100%

Petr (Pá, 28. 11. 2008 - 13:11)

Ještě dodám, že to úplné sesypání přišlo koncem května kdy jsem byl v neschopnosti,
neschopenku mi psychiatr ukončil 1.září, po třech měsících, to jsem se ještě cítil nejistý, 99% jistě jsem se cítil v říjnu
a od ledna následujícího roku už jsem se považoval na vylečeného.

Petr (Pá, 28. 11. 2008 - 13:11)

Pro všechny - agorafobie léčitelná je. Navíc jsem jí měl spojeno s těžkou hypochondrií, byl jsem přesvědčen, že moje úzkostné stavy jsou způsobeny vážnou nemocí. Bohužel dlouho lékaři nemohli přijít na to co mi, absolvoval jsem celou řadu vyšetření, než jsem se dostal k psychiatrovi. Ten to vyřešil Neurolem, který mi krátkodobě pomohl, ale problémy se mi vrátily a já
všude možně scháněl Neurol, abych vůbec mohl normálně fungovat (jinak by byl problém
vyjít z domu). Asi jsem si na něj i navykl.
Agorafobii jsem měl ale v sobě, ale naučil jsem s ní žít, s jistým omezením.
Nakonec jsem se sesypal tak, že jsem nebyl schopen normálně fungovat, ani vyjít z domu, ani být sám, typická těžká agorafobie.
Tak jsem šel na neschopenku, a vyhledal pomoc svého psychiatra. Problém bylo, že jsem tam ani nebyl schopen dojít. Nadadil mi Cipralex, a začalo léto, začátek června.
Bylo to šílené léto, trvalo mi dlouho,než jsem se vůbec mohl soustředit, pak než jsem
vyšel před dům, pak jsem začal na kole
jezdit čím dál delší okruhy, pak jsem začal jezdit vlakem, pak jsem poprvé sedl za volant, pak jsem oslavil třeba měsíc bez jakéhokoli problému. Je to drsný, ale docela
rád na tu svou krizi (květen-září 2003)
Po čase jsem se dostal do normálu, v jakém jsem byl před prvním příznakem agorafobie.
Přešla mě i hypochondrie.
Již pět let se cítím jako znovuzrozený člověk, ta léčba byl dar, za nějž vděčím
svému psychiatrovi. Předtím jsem pět let
byl dost omezen a přes tři měsíce byl zcela
vyřízen.
Nebojte se psychiatrů, spolupracujte, jezte předepsané léky. Má to smysl.

Hanka 1 (Út, 25. 11. 2008 - 08:11)

Ditko najed si na PP8,tam je nás víc a chodíš k lékaři a na terapii?

Ditka (Út, 25. 11. 2008 - 04:11)

Pokud tě zajímá Agorafobie a nebo chceš jen vědět o co vlastně jde, jukni na www.agorafobie.wz.cz

Ditka (Út, 25. 11. 2008 - 04:11)

Já trpím Agorafobií už 7 let a až na sem tam nějakou úlevu, bez zlepšení. Sama nikam nevyjdu, stále s sebou musím mít doprovod. Do práce chodit nemohu, tak pracuji doma. Jediné, co jsem sse naučila je být sama doma, to už mi nevadí.

Hanka 1 (St, 8. 10. 2008 - 09:10)

najedeš na diskuzi na doktorce a tam ,kde je tahle agorafobie je ještě jedna

Alena (Út, 7. 10. 2008 - 23:10)

a kde to mam hledat? dik

Hanka1 (Út, 7. 10. 2008 - 21:10)

Alenko najed v diskuzi na tu druhou agarofobii,tam chodíme.

Alena (Út, 7. 10. 2008 - 20:10)

Tady nikdo nechodi?? Ja jsem tu asi tak rok zpatky psala,jak jsem se vylečila z AF. No možna předčasně,měla jsem ted dva měsice velke stresove zatiženi a mrška se vratila. Neni to takova hruza jak na začatku,ale otravuje to,neni tam strach,jen nepřijemne zavratě,jsem celkem rada,že ještě vozim kočarek,se mam aspon čeho držet:)) Takže se přidavam k těm,komu se vraci:(

Hanka 1 (Ne, 21. 9. 2008 - 17:09)

A. mám terapeuntku,ze začátku jsem k tomu byla taková nevěřící,ale tonoucí se stébla chytá,nejdříve jsem se naučila tím reagovat na fyzickou bolest,pak jsem začala postupně vytukávat vše,včetně agorafobie.A musím říct,že jsem zvládla plno věcí,ale chce to na tom makat.

A. (Ne, 21. 9. 2008 - 16:09)

Hanko a pomaha to?

Hanka 1 (Po, 15. 9. 2008 - 09:09)

Janulo..........já eft dělám už nějakou dobu

Reklama

Přidat komentář