Reklama

fibroskopie žaludku

n.albinka@sezna (Ne, 9. 1. 2011 - 18:01)

Taky jsem nedávno byla na gastroskopii
Vůbec to nebylo tak hrozné vyšetření,jak tady někteří popisují.
když se budete řídit pokyny lékaře ,tak je to v pohodě a ani nevíte,že máte nějaký šlauch v žaludku.Taky jsem se toho vyšetření bála téd´´bych šla beze strachu kdykoliv myslím si,že u zubaře je to horší

Kris (St, 26. 11. 2008 - 13:11)

Ahoj,ta já se právě objednala na fibroskopii..18.12...od té doby,co studuji medicínu jsem si řekla,že nebudu zbytečně vyšilovat,ale...no co vám mám povídat...chci poděkovat druhé půlce lidí na této stránce, díky vám jsem se konecne objednala:)

Mercedes (St, 26. 11. 2008 - 00:11)

Ahoj vsichni,na fibroskopii jdu 28.11 a taky se strasne bojim.Byla jsem taky na bronchoskopii nic krásnýho to neni,to je zase hadícka do prudusek.Po vysetreni jsem omdlela a rekla jsem ze uz nikdy vic,jsem zvedava jak zvladnu tohle.Jdu tam pro dýchací potíže dolních cest dýchacích tak nevim co to ma s tim společného.Nektery přispevky me opravdu deprimují.Snad to nejak zvladnu a vy ostatni taky.

Jana (Pá, 21. 11. 2008 - 08:11)

Dobrý den, fibroskopii jsem podstoupila včera, a opravdu se nemusíte nikdo bát, dá se to v pohodě vydržet, opravdu to nebolí, jen je to chvílema nepříjemné, takový tlak a trochu se vám zvedá žaludek, ale trvalo to 2 minutky, pan doktor byl opravdu moc hodný a šikovný. Nenechte se zbytečně stresovat od jiných, kteří už to podstoupili, já se taky zbytečně 14 dní předem bála a i bez injekce se to dá v pohodě zvládnout.

Jiří (Út, 11. 11. 2008 - 22:11)

Vazeni, drzte mi palce. Pristi tejden v utery totalni kolonoskopie, ve ctvrtek gastroskopie a fibroskopie. uuuuuuuuuuuu uz ted me zalejva studenej pot

Katka (St, 1. 10. 2008 - 16:10)

Dnes jsem byla na Fibroskopii a musim říct, že i když jsem se toho bála tak to opravdu neni nic hrozného. Je to sice nepříjemné ale znam horší vyšetření opravdu se není čeho bát, v dnešní době mají tak moderní přístroje že to neni tak strašný. A navíc, píchnou vam injekci na uklidnění při které to ani moc nevnímáte

Zuzka (Ne, 17. 8. 2008 - 15:08)

Ahoj dneska jsem byla na fibroskopii a není to nic hrozného, je to akorát trošku nepříjemné.

Eva (St, 16. 7. 2008 - 09:07)

Dik za povzbuzeni, jdu tam zitra :/

Tonda (Út, 15. 7. 2008 - 21:07)

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné provádění kolonoskopie po úplnou narkozou? A jestli ano, tak nevíte náhodou o některé nemocnici kde by ji prováděli? Předem moc děkuji za odpověď

Jan (Út, 8. 7. 2008 - 00:07)

To ještě neznáte daleko snesitelnější vyšetření žaludku nosní dírkou, slabým endoskopem? Najděte si na internetu: http://www.egk.cz/www/cz/n_transnasalni_gastroskopie.phtml

je to úplně o něčem jiném a vůbec není třeba se bát, jako u klasického endoskopu. Ten jsem měl v žaludku šestkrát a přežil jsem to a tento slabý, asi šest milimetrů je fakt pohoda. Ale ty hysterky, co tu píší, jako ta nade mnou zbytečně odrazují od výkonu jiné, co se bojí normálně a po tom co tu píše, jsou ještě vystresovanější. On ten strach je někdy větší než samotný výkon. Myslím si a nezažil jsem to, že porod je určitě horší, tak co potom budou říkat ty co tu skučí k vůli fibroskopii? Zrovna tak je nepříjemné jít k zubaři a já tam byl zrovna dneska a vrtali mě zub a bez injekce, tu jsem nikdy nepotřeboval , pokud nešlo o trhání zubů.

terka (Po, 7. 7. 2008 - 16:07)

dnes jsem byla na fibru...bolelo to, bylo to hnusne, sprej na umrtveni nepomohl...proste fuj a uz nikdy

iwu (Po, 16. 6. 2008 - 18:06)

Vážení na fibroskopii čekající, či fibroskopii absolvující přátelé. Dneska jsem TAM byla!!!Musím říct, že tomuto vyšetření předcházela veliká, ale opravdu veliká nervozita, notně posílená diskuzí v této rubrice a také všemožnými videi a informacemi na internetu, které jsem si "lačná po vědění" před tím nastudovala. Můj týdení stres před samotným zákrokem se snad ani nedá popsat, stratila jsem chuť k jídlu, nekomunikovala s okolím a veškeré mé myšlenky se pokaždé stočily k oné záhadné FIBROSKOPII!!!
No a dnes, několik hodin po vyšetření, se mohu jen usmívat a litovat ztraceného "stres" týdnu. Až mě udivilo, jak lehce vše proběhlo, nebudu popisovat krok za krokem co se dělo, ostatně to si můžete podrobně přečíst v předešlých příspěvcích, jen bych velmi zmírnila a zbanalizovala ony nepřekonatelné, stašné, ponižující, dávicí pocity...Věřím, že každý člověk tuto proceduru bude snášet jinak, ale opravdu..buďte v klidu, denně takovéto vyšetření podstupuje spousta lidí, ti doktoři to vskutku "mají v ruce" a opravdu se to dá absolvovat bez paniky. Můžete požádat o uklidňující injekci a kromě vzpomínek na příjemňě "opilý" pocit, vám žádné katastrofické zíznamy v paměti nezůstanou.
Mám vskutku veliký smysl pro drama, ale po dnešním zcela běžném zážitku v ordinaci jsem do této diskuze musela vstoupit a přidat se do řad těch, kteří fibroskopii za žádný šílený adrenalinový zážitek nepovažují. Takže, všem čekatelům na tento zákrok držím palce a věřím, že až to budete mít za sebou, budete mít stejně kladné pocity jako já.

Sissi (Ne, 1. 6. 2008 - 10:06)

My jsme moc rádi a rády.Pokud se bude někdo mermomocí anestezii bránit, tak ji nejspíš nedostane, nicméně bylo to automatické.A o tom zvracení..nikdy jste nezvracel/a žaludeční šťávy ? A extrémně dáviví jedinci mezi námi prostě pobíhají. Mějte se pěkně.

pro vás všechny (So, 31. 5. 2008 - 20:05)

budte rádi,že něco takového vůbec už existuje anemusíte víc trpět,když vám zjisti přičinu.Není to vůbec tak hrozné,abyste si museli dávat lokalní umrtv.Vše je pro nás ve zdravotnictví dostupne a važme si toho.Nikoho nemůžete pozvracet,protože jste nalačno

Sissi (So, 31. 5. 2008 - 19:05)

Tak nevím jestli někomu pomůžu, ale já jsem absolvovala fibroskopii žaludku v lednu 2006 v mělnické nemocnici u báječné MUDr.Šubrové.Bála jsem se tak, že jsem tam skoro nedošla, rovnou jsem je varovala, že jim to tam celý pozvracim.Odpověděli mi, že klidně můžu...Za tři týdny nemoci jsem zhubla 9 kilo a bylo mi opravdu zle, takže jsem se tomu stejně vyhnout nemohla.No dostala jsem jahodovej sirup fungující jako slabé lokální anestetikum a zároveň jako příprava na opravdovou lok.anestezii, která je nevalné chuti a kterou vám vystříkají krk.Po této přípravě jsem dostala ještě Apaurin do žíly, abych z toho měla taky nějakej požitek a pak si pamatuju jenom to, že mi pani doktorka cosi vyprávěla a potom teda kapku hnusnej pocit, když tu hadici vytahujou.To doporučuju zavřít oči.Apaurin mě zklátil do totálního zmrtvění, navíc jsem se moc neorientovala v čase, celý mi to připadalo mnohem kratší než to ve skutečnosti bylo.Takže výslednej dojem je ten, že nic moc příjemnýho to není, ale že se to dá úplně v pohodě zvládnout.Zvlášť když máte kliku na doktora jako já..

marky (So, 24. 5. 2008 - 17:05)

tak nevím jestli jsem ve správné diskusi, když hledám podporu, jdu na fibroskopii v pondělí, mám děsivý strach. Už mi to jednou dělali, a vím, že jak mi zalézali do střeva tak to bolelo, ale tenkrát to byla cvhvíle protože tam nic nedělo, teď zvracím, mám teploty, a strašné bolesti do zad. Máte někdo při vředech nebo zánětu sliznice bolesti do zad? Palive?

jana (Út, 15. 4. 2008 - 16:04)

Je 15.4. a zítra ráno du na fibroskopii tam se mi vůbec nechce je mi 12let a rodiče mi to pěkně zhnusili a vi ostatní též,

jana (Út, 15. 4. 2008 - 16:04)

Je 15.4. a zítra ráno du na fibroskopii tam se mi vůbec nechce je mi 12let a rodiče mi to pěkně zhnusili a vi ostatní též,

Martina (St, 2. 4. 2008 - 17:04)

Chtěla bych moc poděkovat Jarušce za upřímny a aspon trochu uklidňující příspěvek...zítra jdu na tento zákrok a chtěla jsem zjistit do čeho jdu...po prvních dvou příspěvcích se mi skoro chtělo brečet

Jaruška (Po, 17. 3. 2008 - 10:03)

Proto Vas, ktery tohle vysetreni ceka chci uklidnit, to co tu pise Hanka a Katka je podle myho nazoru trochu hystericky a prehnany. Ja nejsem zadna hrdinka, ale kdyz uz neni vyhnuti tak se to snazim snest. Nejlepsi je na tom pocit ze vite na cem jste a hlavne Vas zacnou lecit a do mesice mate pokoj a na fibroskopii si uz ani nevzpomenete.Tak se mejte krasne a fibroskopie se nebojte!!:o)

Reklama

Přidat komentář