Reklama

fibroskopie žaludku

Jaruška (Po, 17. 3. 2008 - 10:03)

Všechny Vás zdravím, ja jsem na fibroskopii byla pred tydnem, měla jsem opravdu veliky strach po přečtení Vašich přispěvků. Ale nakonec jsem si rekla, ze mi stejne nic jinyho nezbyva, bolest zaludku uz byla skutecne nesnesitelna, tak jsem tam vyrazila. Nejdriv mi vystrikali krk, na tom vubec nic neni, potom mi doktorka rekla at se zhluboka nadechnu a potom ani nevim jak se mi ta trubice do krku dostala(byla to rychlost)-tenhle okamzik byl asi nejhorsi, protoze me museli drzet, ale potom to bylo uplne v pohode, cely vysetreni trvalo asi 15minut, protoze mi odstranovali polyp ze zaludku a pouzivali nejakou elektriku, ale bylo to uplne v pohode, neprijemny, ale je to zakrok, ktery se da vydrzet.

Markéta (Čt, 13. 3. 2008 - 18:03)

Ahoj,prosím toho, kdo má dobré zkušnosti s fibroskopií kdekoli v Hradci Králové, aby mi doporučil,kam tam jít..děkuji

Radek (Út, 11. 3. 2008 - 20:03)

Zdravím šeckých fibroskopákú.
Zatát ešte skusenost nemám,ale v pátek ju budu mjet určite.
Mosim dojít na lačno a v pohode.
Z teho co sem si tu prečítal sem fakt nadšený,takže v pohode určite nebudu.
Snad to prebehne rychlo.Držte mi palce,aj na nohách.!!!

anaj (Čt, 28. 2. 2008 - 09:02)

ahojky Jani.Přečetla jsem si tvojí zprávičku.Můžeš prosím upřesnit adresu a příjmení lékaře který ti to dělal?Včera jesm byla v gastroenterologický ambulanci(Neratovice).Obávám se že mne čeká stejné vyšetření.Byla jsem na něm před dvěma lety no a hrůůůůza.Hranici dávyvosti mam tak vysokou že musel pán dr.zkončit.CHtěl to zkusit nosem jenže mám zborcenou nosní přepážku.Prosím napiš podrobnosti at vím jak to proběhne.díky Jana

Jita (Út, 12. 2. 2008 - 22:02)

dneska jsem byla na fibroskopii a je to fakt hnus... doktorka mi doporučila jít bez injekce i bez vystříkání krku, teda pokud se na to cítím a zvládnu dvě minutky s trubkou v žaludku a já souhlasila, ale rozmyslela jsem si to hned jak tu trubičku strčila do krku, bohužel už bylo pozdě. Dokud jsem se snažila dýchat, bylo to ok, ale s dýcháním jsem přestala asi po deseti sekundách, cítila jsem trubku v žaludku a bylo to hodně nepříjemný, celou dobu jsem byla v křeči, tekly mi slzy a přála jsem si ať už to skončí. Fakt jsem si oddychla, když byla trubka konečně venku,teď už mě jen bolí v krku. Ale zvládla jsem to (bez jakýhokoli umrtvení) a myslím, že bych to zvládla i podruhé.

Návštěvník (Út, 5. 2. 2008 - 07:02)

Nemocnici u sv. Anny v Brně nedoporučuji, dělají to tam bez oblbovací injekce a dost nešetrně. Dobré zkušenosti mám s nemocnicí u Milosrdných bratří v Brně.
Petr

miky (Po, 4. 2. 2008 - 18:02)

Scháním zdravotnické zařízení na vyšetření právě nosem, můžete mi někdo poradit na koho se obrátit? Nemocnice u Svaté Anny v Brně? Neznáte spojení na někoho např. v Praze? Děkuji za radu.

evik (Po, 4. 2. 2008 - 14:02)

Nosem si to teda nedokážu představit, to tě nijak netlačí, nedře nebo naopak nelechtá či se nedusíš? Mně to dělali už pár let zpět běžně užívaným způsobem...celou dobu sem se třásla jako osika, doktor byl ale moc ok a když jsem poslouchala jeho rady, pomáhalo to. Např. sem se snažila max. odprostit od myšlenky, že mám něco v krku - mě totiž hlavně vadila ta trubice v místech polykání, ze začátku jsem měla tendenci to plykat, prostě mi to tam zavazelo, ale to hned ze mě vyhrkly šťávy a bylo hůř...tak sem se snažila pravidelně dýchat a tím sem se malinko uvolnila. Byla jsem i na kolonoskopii - sonda do tlustho střeva přes konečník - to pro mě bylo lepší než tento žaludek...ale pokud se teď používají spreje na znecitlivění polykací části - určitě se to zjednodušší, ten dávivý reflex, který bych řekla, že nejvíc člověka vyčerpává, se utlumí - snad...

Jan (Po, 4. 2. 2008 - 13:02)

Až půjdete na vyšetření žaludku, nechte si udělat nový způsob vyšetření, kdy hadička je slabounká a zavádí se nosem, je to příjemnější a nenutí to člověka na zvracení.
Jestli se nepletu, tak to dělají v nemocnici u Svaté Anny.

deni (Po, 4. 2. 2008 - 12:02)

já byla na fibroskopii dneska, upřímně není to nic příjemného a podruhé by se mi nechtělo,ale není to zas až tak strašné, ostříkali mi krk nějakým sprayem, takže jsem nic necítila... když se budeš řídit tím,co ti řeknou, tak to přežiješ;) jen nesmíš být hysterka a bát se... ehm já se bála hodně:)

Tereza (So, 2. 2. 2008 - 11:02)

No ja tam mam jit za týden, takže dekuju za povzbuzení :-D

Alena (Út, 29. 1. 2008 - 15:01)

Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace naleznete zde: www.snama.cz/dieta

Lenís (Út, 29. 1. 2008 - 14:01)

Ahojky,tak já ta jdu dneska v 17.00 podruhý.Poprvé jsem byla v jednom našem malém městě a chovali se krásně.Jako vy vsichni jsem řekla, že na to už nikdy, ale když chcete byt zdraví uděláte maximum, co můžete.Nejhorší je vidět ty centimetry jak do Vás zalézá ta hadice. Z čekárny jsem vylezla se slzama v očích.Děs běs, ale vim že to přežiju-nadruhou stranu dámy buďme rády, že se sonda zavádí krkem :-)))Zatim je ze mě stále optimista, ale nebojte on mi ten humor během dvou hodin přejde...Jinak mi prosím držte prsty i na nohou, ať vim, že v tom nejsem sama. A nikdy neřikejte nikdy-pomůžou Vám.
Papapa Lenka

Helena (Čt, 18. 10. 2007 - 16:10)

Vím přesně o čem mluvíš, já mám stejný problém a fibroskopie mě čeká za týden , tak jsem zvědavá jestli se jim to vůbec podaří. Držím palce ať se to na podruhé podaří.

Lucka (So, 6. 10. 2007 - 17:10)

Myslim si, že ty dvě co píší na začátku nejsou hysterky, každý to snáší jinak. Já jsem to snášela stejně jako ony.. Zařekla jsem se, že už na nic podobnýho nikdy nevkročim, protože to byl jeden z nejhorších zážitků mýho života. jenom mi tam vsouvaly tu hadici, já nemohla ani pořádně dejchat, jelikož jsem byla nastydlá nemohla jsem dýchat nosem, pořád se mi chtělo zvracet, ale nebylo co. myslela jsemm že tam každou chvíli omdlim, sestřička mě pořád držela za ruce a uklidňovala mě. Jenomže já jsem už nic nevnímala, ani jsem si nedokázala v tu chvíli představit, jaké to vlastně bez té hadice je. Strašně mě bolelo břicho a vůbec všechno... není to hysterie, jenom špatně zvládám bolest a tohle na mě bylo moc. Ale vůbec nechápu jak tohle může někdo doporučovat.

Edita (St, 11. 7. 2007 - 00:07)

no ja se po pul roce odhodlala na sondu do zaludku,ale jakmile mi sonda dosla sotva k mandlim ,odmitla jsem to,nechtel mi dat ani sprey ,nic na umrtveni,proste na zivo.tak ze mam dalsi termin v nemocnici,doufam ze mi daj neco na oblbnuti,protoze ja se davim i kdyz si cistim zuby a zajedu kartackem dozadu.nemyslim ze nekteri jsou hysterky,kazdy snasi vse jinak.ja se nebojim zubare ,ale bojim se zase sondy.

jaroslav (Út, 10. 7. 2007 - 18:07)

dobry den všem mohu z vlastní zkušenosti doporučit dr.Janíčka v Praze 6 Dejvicích. objednací termíny má tak do 2dnu a hlavně to umí,je slušny a pohodový,co vám mám povídat,vyléčil mě. nebojte se a běžte k němu.

jana (So, 26. 5. 2007 - 23:05)

ahoj lidicky.Ve stredu jsem byla na fibroskopii v Praze v nemocnici pod Petrinem.Delaji to tam v narkoze takze celou dobu spite a nic nevite.Hradi to pojistovna.Jsou tam moc hodny.Kolonoskopie tam delaji taky v narkoze.Tak pro vsechny kdo se tohoto vysetreni boji jako ja mohu jen doporucit!!!!!!

Petra (Čt, 24. 5. 2007 - 12:05)

Dnes jsem také byla na fibroskopii. Bála jsem se týden, v noci jsem se budila hrůzou z hadice, kterou mi budou násilím cpát do krku. Ted jsem vlastně celkem mile překvapená, protože vyšetření proběhlo v naprostém klidu a bez jakýchkoliv bolestí. Nikdo se toho nemusíte bát! Injekce vás uklidní a sprej, který vám stříknou do krku znecitlivý co má a pak už jde všechno hladce.. během minutky to máte za sebou... a pokud je výsledek v pořádku - máte vyhráno :-)

Michala (Út, 19. 12. 2006 - 20:12)

Já už to mám taky konečně za sebou,těm hysterkám co píšou na začátku,neberte je tak vážně,je to nepříjemný zákrok,ale pokavad jste chytrý a od půlnoci ani nic nepijete,tak zaručeně nemáte co zvracet!!!!Je to nepříjemný,ale dá se to přečkat,trvá to do pěti minut...Vy co na to jdete,at Vám to dopadne dobře!!!!!A NEBOJTE SE!!! Mišpule

Reklama

Přidat komentář