Reklama

fibroskopie žaludku

Zuzana (Po, 4. 12. 2006 - 18:12)

Je mi 18 a dneska jsem byla podruhé na fibroskopii,nemyslim si že je to tak strašný jak tu někteří popisují. Trvá to chvilinku a přežít se to určitě dá!! A když se hodně bojíte tak si nechte dát injekci.

Michala (Čt, 30. 11. 2006 - 22:11)

Tak vám Hanko a Katko moc děkuji!!!!Zítra mám na fibroskopii jít a po přečtení vašich řádků se mi klepe snad úplně všechno!Doufám, že jste jen histerky,že přeháníte a že to nebude tak hrozné!!!No uvidíme,zítra ve čtvrt na deset už budu sedět,nebo ležet s otevřenou pusou... at už je zítra a aspon jedenáct hodin,to už to budu mít snad za sebou...tak páčko :/

Jana (Pá, 24. 11. 2006 - 19:11)

Ahojky.Chystám se na toto vyšetření 27.11.a po přečtení některých příspěvků jsem nervozní víc než dost.Mám problémy s prohlídkou krčního lékaře natož s prohlídkou žaludku.Tak mi držte palečky pa

Petra (Pá, 17. 11. 2006 - 21:11)

mě dělají fibroskopii žaludku každý rok asi tak tedka po čtvrtý-dostanu injekci a pak šplíchnec do krku, není to tak hrozný, ale kdybys si přečetla ty hysterický výjevy co tady píšou, tak by mě to docela vzalo ještě než bych došla do nemocnice. Fakt se toho nikdo nebojte :-)

Karel (St, 15. 11. 2006 - 12:11)

Absolovoval jsem před 4 hodinami,podle některých příspěvků jsem se fakt bál,ale bylo to v pohodě, trvalo to velmi krátce, byl jsem příjemně překvapen.

Luboš (Pá, 20. 10. 2006 - 12:10)

Tak jsem zpátky z fibroskopie,byl to otřesný zážitek,ale všichni byli milí,po přeléčení budu muset znova,ale moc se mi tam chtít nebude...je to fakt hnus...hlavně to dávení :(

LUboš (Čt, 19. 10. 2006 - 14:10)

No zítra tam jdu a už týden jsem ve stresu,jak z výkonu,tak z toho co mi tam najdou...:( držte mi palce...

Marta (St, 30. 8. 2006 - 17:08)

Taky jsem na tom dnes byla.Pouze mě přispali injekcí, ale o všem jsem věděla.Ale před dvěma roky jsem byla u jiného doktora,ten mě uspal a vůbec nevím,že mi něco dělali.Zkuste si říst o úplnou narkozu.

Věra (Út, 29. 8. 2006 - 21:08)

Fibroskopii jsem absolvovala dnes dopoledne, ještě nyní se mně obtížně polyká. Nález byl pozitivní-defekty jícnu, jinak se to opravdu nedá zjistit. Je to zážitek, ale jinak opravdu nemáte jistotu. Chce to statečnost a určitě s injekcí, fakt pomůže. Všem, kteří to mají před sebou, držím palce.

monika (Čt, 22. 6. 2006 - 22:06)

furt lepší hadica horním otvorem než spodním

betsy (Čt, 22. 6. 2006 - 12:06)

Tak, právě jsem se vrátila z polikliniky, kde mi byla dělána fibroskopie žaludku. Než jsem sebrala odvahu tam jít...uběhl týden. Ten týden jsem věnovala čas čtením příspěvků zkušeností lidí, kteří na tomto vyšetření byli...Tolik hrůzy mi nahnali, že jsem myslela, že to bude o slinění, dávení, svíjení, bolesti a pod lidskou důstojnost.
Nic z toho jsem ale neprožila a lékaři i sestře jsem nakonec poděkovala.
Do žíly mi bylo vpraveno cosi, co mi do 2 sekund nastolilo naprosto blažený pocit.Pak asi proběhlo nastříkání znecitlivovacího spraye do krku (to už si nepamatuji :-))
A pak jen vim, že mi vyndávají "hadici" z těla a říkají hotovo!
Vůbec nic jsem necítila....
Kdybych to věděla - šla bych tam úplně v klidu a bez stresů.

Dana (Čt, 28. 7. 2005 - 12:07)

Ahoj,úplně s tím souhlasím.Soustředit se na to,co mi říká doktor a snažit se to dělat a hlavně se snažit pravidelně dýchat.Já se vždycky soustředím na to,abych si zklidnila dýchání a je to v pohodě.Držím Vám palce.D

prober (Čt, 28. 7. 2005 - 10:07)

Jako veterán žaludeční fibroskopie (5x) si dovolím přihodit několik poznámek. 1/- pokud jdete poprvé, anebo předchozí zákroky pro vás byly stresující, nechte si píchnout injekci před zákrokem, je to takový koktejl zklidňujících látek. Já osobně ji vynechávám, jsem po ní ospalý.2/- do jisté míry záleží na lékaři, ktrý zákrok provádí; mně osobně nejvíc vyhovuje typ, který se s tím nemazlí - šup šup, a jde se domů. Ten jakoby "šetrný" pomalejší přístup podle mne spíš prodlužuje ty nepříjemné stavy.3/- nejdůležitější ze všeho je odsunout stranou vlastní strach, důvěřovat lékaři, který zákrok provádí a -to je to podstatné- poslouchat pokyny, které vám dává. Když vám řekne "teď polykejte" tak polykám i přesto, že mě šlauch příšerně nutí ke zvracení a napůl se dusím. Kooperací to usnadním lékařům i sobě; kdo se tam s nima pere a soustředí se na své strašlivé utrpení, dělá si to sám mnohonásobně horší, než to musí být. Doktor není kouzelník a neumí zařídit, aby fibroskopie byla příjemná. Když má ale člově alespoň trošku sebekázně a důvěry v to, že zvolený postup je optimální variantou jak zvládnout nepříjemné vyšetření, a ne útok ne vaši tělenou integritu, tak se dá tahle chuťovka zvládnout během 5 minut s pocitem, že to nebyla až taková hrůza jak by člověk čekal.

Lenik (St, 27. 7. 2005 - 14:07)

Vypiješ takovou tekutinu nebo ti nastříkají něco do krku, aby ti umrtvili určitá místa... asi aby ses nedávil, což je stejně naprd :-) Dýchat můžeš v pohodě nosem. Lehneš si na bok na lehátko a doktor ti začne pomalu zasouvat hadičku do žaludku. Pro mě bylo horší, že na té hadičce byly napsané cm a já jsem viděla, jak přesně hluboko to je... a z toho mi bylo o něco hůř. To vyšetření netrvá zas tak dlouho, jak je tady popisováno, ale nepříjemný zážitek to určitě je. Každopádně to budeš mít brzy za sebou a půjdeš v klidu domů.

petr (St, 27. 7. 2005 - 14:07)

ahojmoje paní doktorka mě poslala na fibroskopii ale neřekla mě o co přesně jde prosím kdo toto vyšetření prodělal aby i řekl jak thle vyšetření probíhá jaká je příprava a pocity během vyšetření a co se vůbec při tomto vyšetření provádí a jak dlouho trvá oc děkuji Petr

Katka (Pá, 10. 10. 2003 - 09:10)

Ještě jsem zapoměla dodat, že ten pocit, že ti něco "jezdí" a hýbe se v žaludku, je taky hodně divněj.

Katka (Pá, 10. 10. 2003 - 09:10)

Ahoj Hani, na fibroskopii jsem byla asi před čtyřmi roky (bylo mi 19) a pocity jsem měla stejné jako ty. Řečeno lidově: celé vyšetření jsem blila a blila , samozřejmě jsem neměla co...Po chvíli snažení mi doktor řekl, že jestli ten žaludek nezklidním , tak že to bude muset vytáhnout a udělat to jindy protože jsem obzvlášť dávivý exemplář. To už mě sestřička hladila pohlavě a říkala mi: "no tak, beruško". Nějak se to zadařilo a když jsem od tam odcházela, tak jsem brečela. Žaludek mě bolel ještě další dva dny, prý se pomlátil od té hadice a prý jsem si za to mohla sama, neměla jsem tolik zvracet, ha, ha.Nic mi nenašli, jenom nějakou podrážděnost a měla jsem jít pak ještě jednou, že to zkontrolují, ale už jsem se tam neukázala.Dnes se na to dívám s odstupem, možná bych to i zvládla, ale je to pěknej hnus. Ale zase je dobře, že taková vyšetření existují a můžou odhalit různé věci a ty se můžou včas začít léčit.Tak nevím, měj se hezky, už to máš za sebou a říkej si, že jsi statečná holka!!!

Hanka (Čt, 9. 10. 2003 - 20:10)

Je mi 13 let.Dnes sem byla na fibroskopii.Bylo to něco úděsného.Jen mi nastříkali nějaký hnus do krku a pak to začalo.Bylo to vážně ÚDĚSNÝ!Několikrát sem zvracela asi tak destkrát i když nebylo co jelikož sem šla na lačno.Zvracela jsem nějaký hleny a sliny a nějaký zbytky a žaludeční šťávy nebo co to bylo.Nic horšího sem v životě nezažila a NIKDY už na to nepůjdu.Odebíraly mi vzorky žaludečních šťáv.Tu trubičku mi tam nechávali strašně dlouho!V tom břiše sem jí opravdu cítila.Ale v jednom kuse sem zvracela a svíjela jsem se jako had.Myslela jsem,že nejspíš umřu!Když mi ji začali vyndavat,trvalo jim to strašně dlouho jelikož jí vždycky povytáhli tak o půl centimetru za 2 minuty.Když už bylo po všem,oddychla jsem si.Bylo to přesně před 12-ti hodinami,už jsem se stačila vzpamatovat.Když sem odjížděla z nemocnice sesypala sem se v autě.Nešla sem do školy a nepujdu ani zítra,je mi neuvěřitelně špatně.Takže vám doporučuji-nechoďte tam!Já už tam NIKDY ani nepáchnu,je to horor!!!!!!!!!!

Reklama

Přidat komentář