Reklama

Imigranti

M.M.M. (Ne, 4. 10. 2015 - 21:10)

Skoro to vypadá, že za vlnou migrace není ani tak válka, jako rozvoj informačních technologií, resp. jejich stále lepší dostupnost.

Zelva (Ne, 4. 10. 2015 - 21:10)

O rozumovych kvalitach nemuslimu, co si domu zvou muslimy, tezce pochybuji... teda az na par vyjimek jako napr. sataniste, co chteji, aby muslimove u nich doma zabijeli krestany a podobne.

Marie (Ne, 4. 10. 2015 - 21:10)

Jaké budou další požadavky migrantů? Bude to letecký most Řecko - Německo, aby v chladném počasí netrpěli na chorvatských nebo srbských hranicích zimou?

Míra (Ne, 4. 10. 2015 - 21:10)

Každý sluničkářský pomatenec by si měl uvědomit, že to je začátek i jeho konce tahle řízená invaze, proboha!

Laco (Ne, 4. 10. 2015 - 21:10)

Tak ja, ako celoživotný platca daní, by som poprosil jeden telefón (mám len desaťročný SonyEricsson), topánky zimné 1 pár, sadu zimných pneu na môjho Trabanta a nemeckú utečeneckú podporu (v práci mám cca 500€). Ďakujem:-/

P.P.P.P.P. (Ne, 4. 10. 2015 - 21:10)

Tak to jsem si oddechl, že plynule postupují dál. Kolik jich tady bude za rok či za dva nebo za pět let? Je mi z toho zle a pomáhat tomuto nehodlám v žádném případě.

Vlk (Ne, 4. 10. 2015 - 21:10)

No, myslím, že když si tohle přečtou lidé, kteří sbírají víčka od PET lahví aby měli na léčbu svých dětí, tak se jim otvírá kudla v kapse a nebude to už tak dlouho trvat až ji někdo opravdu použije...

Martin (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Jó potřebují SIM karty, nejlépe s neomezeným voláním a internetem, pohodlné tenisky, samozřejmě značkové, teplé oblečení, ale obnošené nechtějí, to hází do kolejiště či příkopu, stejně jako darované potraviny. Opravdu toto je na hluboké zamyšlení nad obrázkem dnešní Evropy. O vlastní se nepostarají,ale těmto se máme všichni rozdat a držet hubu.

J.K. (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Výzva sluníčkářům: naši senioři nemají ani mobil a hodně by ho potřebovali, aby si mohli zavolat při nevolnosti o pomoc.

František P. (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

To je jasné, když nebohé ženy a děti utíkají před válkou tak nepotřebují jídlo, pití a stany na nocleh. Potřebují SIM karty, připojení k internetu, smartphony, PC, možná i nějaké to auto pro rodinu by se hodilo, přeci jen jsme humanisté ;-D

Laura (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Mobilní telefony většinou uprchlíci mají.To jsme si oddechli. Bohužel ale doklady zapomněli nebo ztratili cestou...

Nechcete náhodou rovnou letenku do Německa pro celou rodinu? To ubyde nákladů...

Robert (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Tak co potřebují uprchlíci, to už víme. Teď ještě, kdo potřebuje uprchlíky.

Petr T, (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Pravda, více méně všechno mám, bydlení vlastní atd, ale i tak se zeptám, mohu někam napsat svůj seznam požadavků, co bych potřeboval? Platím DPFO, DPH, z nemovitosti, silniční, nikdy jsem od státu nic nedostal. Jsem integrovaný do společnosti a ctím zákony dané země.

Aha, takže jenom dál platit. Děkuji

Marcela Š. (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Takže potřebují SIM karty a přístup k internetu? To si z nás dělají srandu!? Spíš by potřebovali jídlo a oblečení. Pro mojí postiženou dceru mi nedají skoro nic, ale hlavně že je pro migranty!

Uprchlici-v-ter (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Seznam věcí, které dobrovolníci sbírají od dárců na pomoc uprchlíkům putujícím Evropou, se postupně proměňuje. S blížící se zimou lidé nejvíce potřebují teplé oblečení a boty. Naopak stanů a „kempingových“ potřeb je dostatek. Server iDNES.cz to zjišťoval od dobrovolníků, kteří migrantům pomáhají v Maďarsku či Srbsku.

iDnes (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Lidé účastnící se demonstrace iniciované hnutím PEGIDA (patriotičtí Evropané proti islamizaci západu) v blízkosti německo-české hranice v Sebnitzi. Aktivisté zde demonstrovali za obnovení ochrany hranic a hraničních kontrol a proti zneužívání azylového řízení.

iDnes (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Tisíce lidí se o víkendu v Sasku zúčastnily demonstrací proti setrvávání uprchlíků v Německu. V Sebnitzi u českých hranic se v neděli odpoledne sešlo kolem dvou a půl tisíc demonstrantů...

aktuálně.cz (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Podle údajů cizinecké policie už žalobu podalo 123 běženců z více než 2400 lidí, kteří od ledna do srpna skončili v českých detenčních zařízeních. Soudy zatím vyhověly 36 návrhům, uvedla Česká televize. Podle jejích informací také nyní Advokátní komora ČR začíná organizovat pomoc migrantům, zatím se jí přihlásilo asi 20 advokátů.
Ministr Pelikán řekl, že znění azylových zákonů a realita "nejdou dohromady". Upozornil, že podle zákonů mají být migranti zadrženi jen kvůli nezbytným úkonům. "Ve skutečnosti vidím tábory, kde jsou ti lidé drženi mnoho týdnů. Předpokládám, že nějaké soudní spory z toho budou, a sám jsem zvědavý, jak dopadnou," podotkl. I kdyby se žaloby rozhodlo podat několik set migrantů, české soudy to podle ministra zásadně nezatíží. Tyto počty se prý dají zvládat, navíc jde o typově stejné případy, takže podle jednoho se vyřeší ty ostatní.

Máme se na co t (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

A tak zcela demokratické...Žalobu na Česko kvůli zadržování podalo zatím 123 migrantů, 36 uspělo....

D (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

tak oni neplatili 3000$ za...: tak oni neplatili 3000$ za to, aby pak sedeli nekde zavreni v lagru a cekali a cekali a cekali. Oni pozaduji vse, co jim paseraci naslibovali - auto, dum, kozatou nemku do postele.

Lidé jsou opravdu snadno ovlivnitelní, a pašeráci konkrétně migrantům do Evropy jistě něco slibují. Nicméně pochybuji, že by ti migranti neměli žádné realistické informace. Mají přístup k médiím, internetu, a jsou v kontaktu i se svými příbuznými a krajany, kteří již v Evropě žijí.

Já mám spíš obavy, že třeba většina rodilých Čechů spadla z měsíce. Nechávají se nejednou ovlivnit i velmi divokými představami. Mnozí opravdu věří tomu, že migranti přicházejí "dobýt" Evropu, a výhledově ji připojit k nějakému zamýšlenému celosvětovému muslimskému kalifátu.

To mi přijde ještě daleko ujetější než rovněž hloupá a škodlivá představa, že těmto lidem kdosi něco "dluží" - ať již Američané, Západ jako celek, případně i celá Evropa.

Opravdu málokdo dokáže situaci rozumně, vyváženě, a ve správném kontextu zhodnotit. A ti, kteří to nedokážou, si toho v drtivé většině případů vůbec nejsou vědomi, a čím ujetějším vizím uvěřili, tím sveřepěji je zastávají. Často též vůbec neumí své myšlenky uceleně a srozumitelně artikulovat, a když jsou konfrontováni s jiným názorem, než mají oni sami, dokáží bránit své bludy jen primitivními urážkami.

Reklama

Přidat komentář