Reklama

Úmrtí pejska

Ondřej (Po, 18. 2. 2008 - 13:02)

Terezko, na stránkách st. veterinární správy se lze dočíst zhruba tohle:
Chystaná novela veterinárního zákona i nadále počítá s možností soukromě 'pohřbít' uhynulého pejska, kočičku či kanárka. Ale i jiné druhy zvířat. Slovy zákona jde o jejich tzv. neškodné odstranění. A to je pro chovatele dobrá zpráva.

Lze tedy ocitovat příslušné ustanovení:
'Nerozhodl-li příslušný orgán veterinární správy z nákazových důvodů jinak, může chovatel sám na vlastním pozemku neškodně odstranit kadáver zvířete v zájmovém chovu, pokud tento kadáver nepochází ze zvířete náležejícího mezi přežvýkavce nebo prasata, anebo ze zvířete nemocného nebezpečnou nákazou nebo podezřelého z této nákazy. Neškodným odstraněním se v tomto případě rozumí zahrabání na místě vhodném z hlediska ochrany zdraví lidí a zvířat a ochrany životního prostředí, a to do hloubky nejméně 80 cm s použitím dezinfekčních prostředků. Kadáver koně v zájmovém chovu může chovatel neškodně odstranit sám na vlastním pozemku jen se souhlasem krajské veterinární správy a za podmínek jí stanovených.'
www.svscr.cz.

'

Rina (Po, 18. 2. 2008 - 13:02)

Je to možné, ale musí být alespoň metr pod povrchem a nejlépe je zasypat ho vápnem.Taky tak mám svého pejsu a zasadila jsem mu tam kytí.'

Tereza (Po, 18. 2. 2008 - 13:02)

Technická otázka: je možné zahrabat uhynulé zvíře na zahradě? Kdy ano a kdy ne? Který předpis to upravuje? Díky za každou radu.'

Láďa (Po, 18. 2. 2008 - 13:02)

Je to debata o tom, jak je nám, když nás opustí zvířecí kámoš...'

Návštěvník (Po, 18. 2. 2008 - 12:02)

A´t to špatně nese, nikdo mu to nebere, ale ať nepíše příspěvky, typu až se rosekají tvoje děti apod, to už pochopit nejde.'

ja a ty (Po, 18. 2. 2008 - 12:02)

Jen malá poznámka. Pro někoho může být větší tragedie, když mu zemře pes, než když zemře člověk, kterého nikdy neviděl, nepoznal.
Nehádejte se přece, tady je debata umřel mi pejsek. Jinde je umřelo mi dítě, to jsou nesrovnatelné věci. Ale proč by nemohl člověk špatně nést, když mu umřel jenom pes. Pro někoho to mohl být nejdůležitější tvor na zeměkouli. Pro někoho, toho dotyčného.
Jasné?'

Danovi (Po, 18. 2. 2008 - 07:02)

"Jsme si rovni a proto smrt zvířecího přítele zabolí stejně,jako smrt blízkého člověka"
No Dane,chtěla bych vidět,kdybys přišel třeba za někým,komu zemřelo dítě,manžel(atd) a řekl:já vím jak Ti je,prožívám to samé,mně zemřel pes.
myslím,že zdravý bys ze schodů nešel.'

Návštěvník (Po, 18. 2. 2008 - 07:02)

Bože, Luno, mluvíme o svých blízkých, srovnáváš nesrovnatelné a už mi to připomíná fanatismus. Já jsem vlastně rozpoutala tuhle diskuzi, jelikož OP začal nevhodně oponovat a přirovnávat, ale to, co čtu teď už hraničí s lidskostí.'

Lukáš (Ne, 17. 2. 2008 - 23:02)

Tak..souhlasím.'

z.karollina (Ne, 17. 2. 2008 - 23:02)

Tohle už je diskuze o nesmyslu, bych řekla.
Je smutné, když umře milovaný pejsek, to beze sporu, ale když umře Člověk, je to tragédie.
Mějte se všichni hezky a dobrou noc, Karolína'

Lukáš (Ne, 17. 2. 2008 - 23:02)

Mluvil jsem snad o tom,že je rozdíl,když Ti umře blízký člověk a pes...
Takže Tvoje otázka je naprosto nesmyslnáa zbytečná.'

z.karollina (Ne, 17. 2. 2008 - 23:02)

Luno, ale to už nejsou lidi, ten, kdo týrá živého tvora není člověk a ani zvíře, nemůžeš srovnávat, co se srovnat nedá, zlé bytosti, jsou prostě zlé bytosti, které si život nezaslouží. To samé u zvířat, taky jsou mezi psy zlé povahy, co roztrhají člověka bez mrknutí oka, měla bys ho raději, než svého psa?
Měla jsem na mysli lidi, kteří staví lásku ke zvířeti nad lásku k člověku a třeba i blízkému a to není v pořádku.
Mám to stejně jako Lukáš.'

Lukáš (Ne, 17. 2. 2008 - 23:02)

ježšišmarja'

Luna (Ne, 17. 2. 2008 - 23:02)

Karollino, v mnoha věcech máš pravdu. Ale kdo týrá ty zvířata - člověk. Kdo týrá ty děti - zase jen člověk. A pak se divíte, že jsou lidi, co mají raději zvířata než lidi? Jasně, své nejbližší, svou rodinu má rád skoro každý i nad zvíře, ale celkově si tedy konkrétně já o lidech moc dobrého nemyslím.
No vidíš Lukáši - toho psa umlátil nějaký člověk, to dítě utýral člověk - máš toho člověka raději než svého psa?'

Návštěvník (Ne, 17. 2. 2008 - 23:02)

Když máte problém s lidmi a jedinej kdo vás má "rád"je pes,tak něco neni v pořádku s váma,ne s lidma.'

Lukáš (Ne, 17. 2. 2008 - 23:02)

Když slyším,že někde umlátili psa,tak jsem vytočený do běla a nedovedu to pochopit,ale pokud slyším,že utýrali dítě,jsem v takovém stavu,že nemohu usnout.
Když mi zemřel pes,byl jsem neštastný,ale umřít mi syn,jdu si to hodit.
Jak to můžete srovnávat?'

Lukáš (Ne, 17. 2. 2008 - 22:02)

Dane,jsi mimo,pes lásku cítit neumí.Jen my lidé si to namlouváme,rptože tomu chceme věřit,ale je to blbost.
A pokud má člověk pocit,že lidská láska je falešná,problém bude rozhodně i v něm samotném.
Myslím,že to nemáš také v hlavě v pořádku,jestli se Tě smrt blízkého člověka dotkla stejně jako smrt psa,chtělo by to zajít ke cvokaři,protože opravdu nejsi normální.'

z.karollina (Ne, 17. 2. 2008 - 22:02)

Taky máme pejska, malou rasu, takže gaučák i když je hodně temperamentní, celá rodina ho miluje a budem moc smutní až nebude, máme ho vlastně pro zábavu, když jsem smutná, rozveselí mě, bereme ho skoro všude sebou, prakticky člen rodiny.
Ale nikdy bych nesrovnávala děti se psem, panebože stavět zvíře nad člověka to už není normální, znám člověka, který miluje psy víc než lidi, což značí, že je vůči lidem citový mrzák a neumí s lidmi jednat a vycházet, ono bavit se psem je jednodušší než z člověkem, pohrdám takovými lidmi.
Taky mám děti a jsou mi vším, určitě bych nesrovnávala lásku k dítěti, s láskou ke psu.
Jasně, že si popláču až nám pejsek odejde, ale kdyby odešel syn, zhroutila bych se.
Černý humor chápu, psa bych nikdy nejedla, to je proti mým zásadám, i když reklama "Bóbika" mi přišla vážně vtipná.
Na závěr, je v pořádku mít rád svého psa, starat se o něj a atd..., ale stavět lásku ke psu nad lásku k lidem už v pořádku není, takový člověk si lidí neváží a jak už řekla, není po psychické stránce normální.

Je přímo strašné srovnávat úmrtí psa s úmrtím člověka a ke všemu dítěte a ještě si dělat z toho nejapný žert, nesouhlas s humorem, který někomu nesedí, se může vyjádřit jinak, aniž by člověk ztratil na úctě!

Jinak je mi líto každého zvířete, který trpí, ale mnohem a mnohem víc týraných dětí a lidí vůbec!'

Luna (Ne, 17. 2. 2008 - 22:02)

Jojo, takže vám šlo o to, aby si autorka v praxi potvrdila známý citát: "Čím déle poznávám lidi, tím více miluji zvířata" a pořídila si rychle dalšího psa, protože od lidí se ničeho dobrýho nedočká. Jo tak to je dobrý...'

Lukáš (Ne, 17. 2. 2008 - 22:02)

No,pokud se svěří na netu,musí s tímto počítat.Pokud se s tím někdo svěří v okolí,jasně,ale vypisovat se o tom na netu..'

Reklama

Přidat komentář