Reklama

existuje posmrtný život?

Ra (St, 4. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj holky,
čtu tady poslední příspěvky a nedá mi to sem nevstoupit. Jani, pokud budeš chtít vědecké důkazy, hledej a najdeš je. To, že jiný ti je dát nemůže neznamená, že daný jev neexistuje. Věda stále objevuje již dané skutečnosti.

George G. Ritchie, M.D., prezident Richmond Academy of General Practice, přednosta psychiatrického oddělení nemocnice Towers, zakladatel a prezident Universal Youth Corps, Inc. napsal knihu Návrat ze zítřka, r.1978. Vypráví o tom, jak sám zemřel ve vojenské nemocnici a navrátil se do života. Jeho úžasná zkušenost nejen změnila jeho pohled na věčnost - od té doby ho provázela a řídila celý jeho život. Své pacienty v tomto duchu léčil. Je to jeden z nejpodivuhodnějších popisů posmrtného života, života na "druhé straně".

Nepíšu proto, aby tě kniha přesvědčila, nechci ti vyvracet tvůj názor. Jsou to neuvěřitelné věci, nepochopitelné, mám takovou zkušenost. Každý sám jednou pozná...

ale nyní ti přeji krásný život,
využij jej naplno :o)

Jana (St, 4. 2. 2009 - 08:02)

Anno, nemáš pravdu, snažím se číst a zkoumat všechno. Ty si dost protiřečíš, víš.
v jednom příspěvku jsi napsala, že nejde
o žádnou hypotézu, že je to jasné a teď píšeš, že to prozkoumáno není. Já po tobě chtěla zdroj, tys mi ho nenapsala, navíc jsi napsala, že bych tomu stejně nerozuměla. Takže je mi to jasné. Ale nic ti neberu. Ať si každá z nás věří, čemu chce. Můj názor je, že hodně věcem ještě nerozumíme a někteří vědci hledají rychlé a laciné vysvětlení.

orecha (Út, 3. 2. 2009 - 21:02)

no vazeni ja doufam,ze po smrti nic neni a ze vsechna nabozenstvi jsou vymysly.proc?protoze se bojim toho,ze bych mela byt po smrti potrestana za to,ze ziju a tropim hlouposti a chyby,ktere mi narizuji hormony,unava/nadbytek energie,no proste rada vedecky podlozenych faktoru,ktere ovlivni me chovani a svedou k hrichu.obcas v pondeli rano proklinam Boha,proc tento test=zivot na nas nachystal,je to nespravedlive,jestli to je tak.jsem jenom male zviratko,ktere chce zit v pohode a po smrti mit klid :) taky nekdy zavidite nasim domacim mazlum,jak maji jednoduchy zivot? :DD chtela bych byt mou kockou

Anna (Út, 3. 2. 2009 - 18:02)

Jano,to bys musela do univerzitní knihovny.Na netu tohle nenajdeš.A obávám se,že nebudeš rozumět minimálně dvou třetinám toho,co tam píší.
Ale jsi jako kafemlejnek.Mám pocit,že mé příspěvky nečteš.Já přece neřekla,že jsou "vše"jen výplody mozku a "vše" je prozkoumáno.ty si evidentně čteš jen věty,které se Ti hodí do krámu a ještě k tomu napůl.

Návštěvník (Út, 3. 2. 2009 - 16:02)

Jano, jsi jako Formol. Důkaz, vědecky podložené...

Připomnělo mi to jednoho nejmenovaného Sisyfovce, jak prohlásil, že operoval už stovky těl, ale na duši v nich ještě nenarazil...no, co k tomu dodat, že.

Jana (Út, 3. 2. 2009 - 15:02)

Tak nějaký zdroj, kde je jasný důkaz, že to jsou jen výplody mozku, prosím.

Anna (Út, 3. 2. 2009 - 12:02)

Jano,ono záleží kde jsi čerpala.Pokud se díváš na stránky,kde tomu věřit chtějí,vypadají jejich příspěvky podle toho.Když se podíváš na stránky,kde se to snaží vyvrátit,tak také.Já jsem holt skeptik.
Objektivitu v tomto tématu prostě nenajdeš,pokud nechceš.Je ale faktem,že si tím vědci velmi lámou hlavua spoustu věcí,při jejich znalostech,dokázat skutečně lze.To co nám přijde jako zázra,se oni naučí v prvních letech jako věc,jednoduchou jak facka.Chápeš co tím chci říct?
Když se o tom bude bavit s neurochirurgem,tak z si budeš připadat jako blbec,protože to,co budeš považovat za nevysvětlitelný jev,on Ti vysvětlí v jedné větě jako dávno známé a bude mu k smíchu,že tak základní informace neznáš.Spousta věcí nám přijde jako zázrak,záhada,ale znalý člověk ví,že v tom nic takového nelze hledat,že jde o chemii(např.)
Vědělas třeba,že pokud nádor tlačí na určitá centra,může mít člověk nadpřirozené schopnosti?Já donedávna také ne.
Pravděpodobně až věda pokročí,budou se další generace divit,jak je možné,že jsme něčemu takovému věřili.A budeme jim k smíchu,stejně jako nám je dnes k smíchu pouštění žilou.
Třeba.neříkám,že to tak bude 100%ně.
Ale nepopírám Boha ani posmrtný život-nakonec i neurochirurgové věří v obojí.
jsem jen skeptická v tom,že to co vidíme v předsmrtném stavu,je to,co nás opravdu čeká po skutečné smrti.

Návštěvník (Út, 3. 2. 2009 - 11:02)

jena spekulace a dohady!

Jana (Út, 3. 2. 2009 - 11:02)

Teď jsem četla na internetu článek z listopadu 2008, že všechny pokusy vysvětlit tyhle zážitky z hlediska neurologie, farmak, neurologie či nedostatečného zásobení mozku kyslíkem ztroskotaly. Takže není pravda, že je něco prokázáno.

emma (Út, 3. 2. 2009 - 11:02)

Tak já byla pryč dvakrát.Jednou nic,podruhé si pamatuji táhlý zvuk,ale nic příjemného,žádné světlo ,žádní příbuzní,nic milého,ale strach také ne a pak jako by mě někdo strčil dopředu.Ten táhlý zvuk byl možná zvuk defibrilátoru.Takže asi je možné,že člověk vnímá jaksi jinak.Věděla jsem,jaký lék mi dali,ale neviděla jsem nic,myslím,že můj mozek to slyšel.Věřící jsem,sice pohan,ne křestan.Třeba je "nebe "jen pro křestany?

Anna (Út, 3. 2. 2009 - 11:02)

Já ne.To byl příspěvek přede mnou,na který já jsem reagovala.Pouze oba máme rádi své babičky:-)
Já neměla žádný zážitek.Vůbec nic-jako když se probudíš z narkozy.Pamatuji se,jak skočila a pak zas až vyděšené kamarády a lékařku nad sebou.(skočila jsem hlavou do mělčiny a topila se).Zvláštní,jsem přitom člověk v něco více věřící.V té době jsem si hodně přála,aby se mi"bůh"ukázal.Asi neměl zájem-nebo čas?:-))

Jana (Út, 3. 2. 2009 - 08:02)

Hm...Víš, to, co říkáš, je jenom jedna
z teorií. Pro mě je stejně zajímavé, že
v době, kdy má mozek málo kyslíku, dělá nemožné zázraky. A proč je dělá zrovna
v době umírání. Taky je záhada, že člověk vidí jen své zemřelé příbuzné, nikdy žijící. Jedna holčička dokonce viděla svého zemřelého bratra, který zemřel před jejím narozením, a nikdo jí nikdy neřekl, že měla bratra. No ale někter prožitky jsou určitě pouhé halucinace. Psala jsi, že jsi prožívala hrůzy. Vsadím se ale, že své okolí jsi nevnímala, nebo ano?

Anna (Po, 2. 2. 2009 - 21:02)

Ráda bych se setkala s babičkou,dědou,přáteli,jenomže zatím to vidím bledě:-)Vědomí není možné uchovat,takže nakonec z toho člověk nemá asi radost.Dobře,čistě teoreticky-pokud by byl člověk tedy schopen v tom stavu vnímat jaksi jiné "dimenze",tedy komunikovat s mrtvými,plout po místnosti...byl by toho schopenasi jen do chvíle,než mu ten mozek"vypne"úplně.Takže jsme zase u toho,že pak jaksi nebudeme stejně mít z toho radost.resp.že nemá cenu se na babičku těšit,protože ji budu"vnímat" jen těch pár minut..Když už pak nebudu mít tedy mozek,nebudu moci s ní komunikovat,nebudu mít pamět..prostě vůbec nic.Mozek zhasne a nebude nic.Představa se mi nelíbí,ale jinou možnost nevidím.takže se domnívám,že to hezké,co lidé třeba tedy viděli a my bychom připustili,že skutečně komunikovali s příbuznými a bylo jim dobře,bude trvat jen tu chvilinku než umřeme definitivně:-(

Anna (Po, 2. 2. 2009 - 21:02)

Já jsem ale netvrdila,že je "vše" jasné a že otázky nejsou.
Již jsem řekla,že mozek je schopen neuvěřitelných kousků,pokud není spoután vědomím.O tomto jsme již mluvili.
To co jsi napsala jsou známé případy,ale v tomto výzkumu stejně nebylo nakonec jasno,že lidé"viděli".Tedy takto-my víme že neviděli-ne tedy očima.
Uvedla jsem,že mozek nespoután vědomím dovede různé kousky.A mezi ně patří i vnímání jinak,než se chápe v tradičním pojetí.
jak bych to napsala srozumitelně..
Tedy:mozek před svou smrtí dále vnímá.A jak vidíš,nepotřebuje k tomu oči.Slyšelas už o tom,že slepec je chopen "vnímat barvu"?(Ne tedy všichni.)
Zajímavé že?No tak takhle nějak si vědci vysvětlují,že k těmto "obrazům" dochází.
Naše podvědomí a nevědomí je schopno neuvěřitelných věcí a nejsme si je schopni vůbec představit.Třeba je to tím,že v tomto momentu mozek začne používat ty čaásti mozku,které normálně nepoužívá.A ted si představme,co bychom dokázali,kdybychom je používat dovedli!
Jsem toho názoru,že pro naši bezpečnost to tak není.Laicky řečeno by se nám mozek asi uvařil.
Výzkumu předsmrtných prožitků se účastní i vědci,kteří jsou věřící a chtějí uvěřit tomu,že to co se děje,je to,co by chtěli,aby to bylo.Nevěřte tomu,že jsou všichni ateisti snažící se vyvrátit existenci posmrtného života.Já také nehci toto vyvracet.Sama bych velmi ráda uvěřila-to zdůraznuji!
Ale bohužel zatím se dospělo pouze k tomu,že mozek před svou smrtí umí vnímat i jinak a jiné smysly,než běžně používáme jsou zatlačeny do pozadí a na scénu přijde úplně jiný"software".
Ale to co bude následovat po úmrtí mozku nikdo neví.Podle toho,co se s námi děje,než nám zemře mozek,bohužel nemůžeme poznat co bude až se tak stane.Bohužel.

Jana (Po, 2. 2. 2009 - 13:02)

Milá Anno, pleteš se Ty. Ohledně zážitků klinické smrti zůstává stále hodně otevřených otázek a neexistuje jednoznačný závěr. Mohla bys mi vysvětlit, jak to mohou být pouhé halucinace, když lidé, co byli nejmíň 10 let slepí, uměli přesně popsat, co měli na sobě i vzhled osob, co byli v místnosti?

larsen (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Je, já sám jsem to prožil po smrti dcery.

Anna (So, 31. 1. 2009 - 17:01)

O tom jsem se přeci zminovala.Ovšem zde jde o zážitek ze stavu změny vědomí.Mozek je schopen neuvěřitelných věcí a umět ovládnout svou mysl je mistrovství,ale stále za tím nehledejte zázraky.Rekle bych spíše navázání kontaktu s "vyšším já",či jak to říci.Dokonce se dá věřit tomu,že jsme schopni komunikovat s nevědomím jiných lidí.Ano toto vše je možné ale je to o zvádnutí svého mozku.Umět spoutat své vědomí a nechat plynout mysl.Ale mysl-ne duši.Duše je energie-nemůže myslet.

Návštěvník (So, 31. 1. 2009 - 16:01)

ano

Návštěvník (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Tyto zážitky z "klinické smrti" můžeme prožít, aniž bychom v klinické smrti byli.
Jogíni by mohli o astrálním cestování vyprávět...
Jsou to zážitky duše, ne šalby smyslů.

Anna (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Bohužel se pleteš,v tomto mozek prozkoumaný zrovna je.Zde nejde o hypotézu.Ani o záhadu.Stejně jako je známo kdy umírá srdce,je i známo,kdy umírá mozek.Mozek jednoduše nemůže zemřít se srdcem-tedy ano,kdyby explodoval dejme tomu:-)Tady se ale bavíme o klinické smrti.Navíc většina těch, kteří prožijí klinickou smrt, nemají vůbec žádné zážitky.(cca 80%)
Ano,mozek je neprobádán a vypadá to,že neovládán vědomím je schopen jaksi větších "kousků".
např,: iluze vznášení se,plutí v prostoru,tunelu vzniká kvůli porušení slučování dotykových a dalších informací z těla se zprávami o poloze hlavy, které plynou z vnitřního ucha. Iluze, že lidé vystupují z vlastního těla, mezi takové prožitky patří.
Mozek, kterému po výpadku komunikace se smysly už chybí zevní podněty, si začne vytvářet obrazy vlastní.
Ono je to mnohem složitější jak jsem říkala.
Samozřejmě,že je možné,že v tomto stavu,můžeme navazovat třeba i kontakt se světem s kterým to není při běžném vědomí běžné-ale to někteří jedicni umí i "zaživa".Různé techniky se používaly již ve straém Egyptě.Ale jedno je jasné-v záhrobí nejsme,takže usuzovat na něčí karmu ,protože jeho vjem byl nepříjemný,s čímž se setká polovina lidí,je opravdu velmi hloupé.

Reklama

Přidat komentář